2025. október 17.
Fradi56 konferencia: A szabadság hangja!
Nagyszabású előadássorozattal és kiállítással emlékeztünk meg a forradalom és az FTC közös történelméről.

Az 1956-os magyar forradalom és szabadságharc nemcsak a magyar történelem kiemelten fontos eseménye, hanem az FTC történelmében is sorsfordító hatással bírt. A Ferencvárosi Torna Club ezért szeptember elejétől olyan szurkolóink jelentkezését várta, akik személyesen is átélték a Fradi történelmében kiemelt jelentőségű, 1956-os októberi, illetve novemberi eseményeket, de természetesen azok a drukkerek is jelentkezhettek, akiknek családtagjaik mesélték el a forradalom és szabadságharc során átélt, Fradival kapcsolatos élményeiket.

Október 17-én, péntek délután nagyszabású konferenciát rendeztünk a Groupama Arénában, amelynek témája az FTC és az 1956. október 23. és november 4. között lezajlott forradalom és szabadságharc közös történelme volt.

Az eseményen beszédet mondott klubunk elnöke, Kubatov Gábor is.

„1956 egész Európának adott bátorságot. Erőt adott azoknak az embereknek, akik diktatúrában éltek. Visszavettük az elkobzott nevünket és színeinket, micsoda bátorság volt! Jól mutatja, hogy az MTK és mi vettük vissza, a többiek pedig nem. Nem valami ellen tettük mindezt, hanem valamiért. A szabadságért, a szuverenitásért, a hazánkért, Szent István örökségéért, a szüleinkért, gyerekeinkért. Fontos belegondolni, hogy mennyi emberen segített az a két szó: Hajrá, Fradi! 1938-ban kiálltunk a fasizmus ellen, 1956-ban a kommunizmus ellen és 2020-ban a globalizmus ellen. Micsoda szabadságvágy van ebben a klubban! A mi hangunk, a „Hajrá, Fradi!”, mindig a szabadság hangja lesz. Megbocsátani megbocsátunk, de nem felejtünk. Az ember némán tűr, vagy küzd? Ahogy a mezünkre is fel van írva, Küzdeni mindig, feladni soha! Ezek az események is hozzájárultak e jelige megalkotásához” – mondta ünnepi beszédében Kubatov Gábor.

A meghívott vendégek és 50 regisztrált bérletes szurkolónk előadást hallgathattak meg többek között Tobak Csabától, a Fradi Múzeum múzeumvezetőjétől, aki bemutatta a klub és az 1956-os események összefonódását, majd a Terror Háza Múzeum vezető történésze, Balogh Gábor betekintést nyújtott a kommunista diktatúrába, míg szintén a Terror Háza Múzeum történésze, Farkas Sebestyén a sport és a kommunista diktatúra kapcsolatáról beszélt. Vendégeink mélyebb betekintést nyerhettek az 1956-os eseményekbe többszörös magyar bajnok korábbi jégkorongozónk, Raffa György személyes visszaemlékezésében.

Az eseményen bemutatták a FradiMédia erre az alkalomra készített filmjét, amelyben többek között VVK-győztes, legendás játékosunk, Rákosi Gyula, az FTC elnökségének egykori tagja, a 2019-ben elhunyt dr. Springer Miklós, fia, az elnökség jelenlegi tagja, dr. Springer Miklós, az FTC Baráti Kör korábbi főtitkára, Hélisz József és az FTC Baráti Kör titkára, Kis Imre, illetve az olimpiai ezüstérmes és világbajnok tőrvívó, dr. Kamuti Jenő mesélt az 1956-os élményeiről. Szurkolóink megnézhetik a filmet teljes egészében október 21-én, kedden az Fradi TV legújabb adásában az M4 Sporton.

Az előadások után következett a Fradi Múzeum új, 1956-tal kapcsolatos időszaki kiállításának hivatalos megnyitója.

Cikkajánló

Őket ünnepeljük ma

Február 21-én a Fradi család hat tagját köszönthetjük.

Őket ünnepeljük ma

Három születésnapost köszönthetünk február 20-án.

Rájuk emlékezünk ma

Február 20-án négy egykori sportolónkra emlékezhetünk.

Őt ünnepeljük ma

Magyar bajnok atlétánkat köszönthetjük születésnapján február 19-én.

Rájuk emlékezünk ma

Február 19-én az FTC öt egykori tagjára emlékezünk.

A Fradi Élményműhelyből a Cannes-i díjátadóra? Igen!

A jövő youtuberei kerülhetnek ki a Fradi Élményprogramból a Groupama Arénában - VIDEÓ!

Őket ünnepeljük ma

Február 18-án a Fradi család négy tagját köszönthetjük.

Őket ünnepeljük ma

Február 17-én a Fradi család három tagját köszönthetjük.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin