2023. június 23.
Megkoszorúztuk Manno Miltiades sírját
Az egykori labdarúgónak, grafikusnak köszönhetjük klubunk turulmadaras jelképét.

Június 23-án,  pénteken, az Olimpia Napján megkoszorúztuk Manno Miltiades sírját a Fiumei Úti Sírkertben. Az eseményen a klubunkat a Fradi Múzeum vezetője, Tobak Csaba képviselte, de a Fradi mellett többek között a Magyar Labdarúgó Szövetség, illetve a Magyar Evezős Szövetség is jelen volt.

Manno Miltiades volt hazánk első gólkirálya a labdarúgásban, de emellett az evezésben, a kerékpározásban és a gyorskorcsolyázásban is tehetséges volt. Előbbiben 1912-ben a svédországi olimpiára is kijutott. Kiváló festő, szobrászművész, egy igazi polihisztor volt. Az ő keze munkáját dicséri klubunk turulmadaras jelképe, amelyet 1928-ban alkotott meg.

Manno Miltiades emlékét örökké megőrizzük!

Cikkajánló

Őket ünnepeljük ma

A Fradi család négy tagját köszönthetjük ezen a napon.

Rájuk emlékezünk ma

Két egykori vízilabdázónkra emlékezünk április 17-én.

Fradi 125: Rendelje elő!

Jusson hozzá hamarabb az FTC történelmét megörökítő kiadványhoz!

Őket ünnepeljük ma

A Fradi-család négy tagját köszönthetjük ezen a napon.

Rájuk emlékezünk ma

Két egykori sportolónkra emlékezünk április 16-án.

A nagy címer-párbaj a Fradi TV-ben!

Zachariassen és Wingo párharca, stadiontúra, derbihős és Fradi SuLiga a legújabb adásban.

Heti program

Ezen a héten is számos mérkőzésen szoríthatunk a Ferencvárosért.

Őt ünnepeljük ma

Vízilabdázónkat köszöntjük április 15-én.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin