2026. június 25.
Rájuk emlékezünk ma
A Fradi család két egykori tagjára emlékezünk.

1983. június 25-én hunyt el férfi labdarúgócsapatunk egykori vezetőedzője, Dimény Lajos. A néhai tréner első korszakában 1939 és 1942, majd 1946 és 1947 között szolgálta edzőként a Ferencvárost, amelynek kispadján összesen 133 alkalommal ült. Együttesünk élén kétszer, 1940-ben és 1941-ben nyert magyar bajnokságot, egyszer, 1942-ben pedig Magyar Kupát. Ő volt az 1940. évi KK-döntőbe jutott csapat edzője.

1914-ben ezen a napon született Pósa Béla, aki az FTC saját nevelésű játékosaként előbb 1935 és 1937, majd 1938 és 1942 között futballozott a Ferencvárosban. Csapatunk színeiben 108 alkalommal lépett pályára, 11 gólt szerzett. Tagja volt az 1940-es és 1941-es bajnokcsapatunknak, emellett az 1937-es KK-győztes, valamint az 1938-ban, 1939-ben és 1940-ben is KK-döntős gárdának is.

Emléküket örökre megőrizzük.

Cikkajánló

Őket ünnepeljük ma

A Fradi család öt tagját köszönthetjük június 25-én.

Őket ünnepeljük ma

A Fradi család nyolc tagját köszönthetjük június 24-én.

Rájuk emlékezünk ma

Két egykori kiváló labdarúgónkra emlékezünk.

Őket ünnepeljük ma

A Fradi család három tagját köszönthetjük június 23-án.

Rájuk emlékezünk ma

Hét egykori kiválóságunkra emlékezünk.

Fradi TV: exkluzív interjú Borbély Balázzsal

Férfi labdarúgócsapatunk vezetőedzője mellett további exkluzív interjúval is készülünk.

Őket ünnepeljük ma

A Fradi család öt tagját köszönthetjük június 22-én.

Rá emlékezünk ma

Egykori kiváló labdarúgónkra emlékezünk.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin