2023. január 15.
Eb-ezüstérmes a női gyorskorcsolya-váltó
A Sziliczei-Német Rebekával felálló női váltó végig a második helyen korcsolyázva szerzett érmet.

Amint arról korábban beszámoltunk, a Sziliczei-Német Rebekával felálló magyar női gyorskorcsolya-váltó a második helyen végzett futamában az elődöntők során, így bejutott a vasárnapi fináléba a gdanski rövidpályás Európa-bajnokságon.

A vasárnap esti döntőben a mieink Hollandiával, Olaszországgal és a házigazda Lengyelországgal mérkőztek meg az aranyéremért. Jól kezdtünk, a hollandok mögött a második helyen korcsolyáztunk, a tempót pedig egészen a végéig tudtuk tartani, és az olaszokat végig magunk mögé utasítva magabiztosan zártunk a második helyen, így az FTC gyorskorcsolyázója Eb-ezüstérmes lett!

- Nagyon jól sikerült ez a verseny, megfelelően melegítettem be, nagyon odafigyeltem mindenre. Az biztos, hogy nagyon-nagyon akartam már ezt az eredményt, úgyhogy nagyon elégedett vagyok a csapattal, a teljesítménnyel, és ezután az eredmény után mindennel - mondta Sziliczei-Német Rebeka.

A Nógrádi Bencét is soraiban tudó vegyesváltó megnyerte a B-döntőt, így összesítésben az 5. helyen zárta a kontinensviadalt.

A Bontovics Balázzsal, Talabos Attilával, Tiborcz Dániellel és Varnyú Alex-szel felálló férfi váltó 7:02.944-es idővel a B-döntő második helyén végzett.

Bronzérmes a magyar női váltó a short track junior vb-n

A Tóth Esztert is soraiban tudó csapat Hollandiát megelőzve zárt a váltóverseny döntőjének harmadik helyén.

Major Dominik újabb két aranyérmet szerzett az EYOF-on!

Az FTC gyorskorcsolyázója a mixváltó tagjaként és egyéniben, 1000 méteren is aranyérmes az EYOF-on.

Major Dominik az elődöntőig jutott 500 méteren

Fiatal gyorskorcsolyázónk a vasárnapi aranyérem után hétfőn az elődöntőig jutott az EYOF második napján.

Ferencvárosi éremeső a rangos magyar versenyen

Rövidpályás gyorskorcsolyázóink több korosztályban is remekeltek a 7. Jász Kupán.

Major Dominik európai ifjúsági olimpiai bajnok!

Fiatal gyorskorcsolyázónk a negyeddöntőtől kezdve minden futamát megnyerte.

Téli EYOF: az FTC tehetsége is letette az esküt

A XVI. Téli Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválon egy ferencvárosi sportolónak szurkolhatunk majd

Bánhidi: „Van élet Liuék után is”

A Ferencváros edzője elégedett gyorskorcsolyázóink Eb-szereplésével.

Fradista segítséggel Eb-döntőben a válogatott

Nógrádi Bence 6. lett 500 méteren, míg a női váltónk döntős a Rövidpályás Gyorskorcsolya Európa-bajnokságon.