2022. április 10.
Liu Shaoang 1000 méteren és összetettben is világbajnok
A szombati 1500-on és 500-on nyert aranya után 1000 méteren is megállíthatatlan volt versenyzőnk.

A két világbajnoki aranyéremmel (500m, 1500m) zárult szombati versenynap után vasárnap is folytatódott a Montréalban zajló rövidpályás gyorskorcsolya világbajnokság, ahol 1000 méteren két fradistáért, Nógrádi Bencéért, valamint kétszeres olimpiai bajnokunkért, Liu Shaoangért szoríthattunk.

Negyeddöntő

Előbbi a harmadik, míg utóbbi a negyedik negyeddöntős futamban volt érdekelt. Nógrádi elől hárman is kicsúsztak, így végül másodikként jutott az elődöntőbe, míg Liu Shaoang öt körrel a vége előtt lépett az első helyre, ezzel pedig futamgyőztesként (ez már a 11. ezen a világbajnokságon) jutott az elődöntőbe.

Elődöntő

Liu Shaoang és Nógrádi Bence egy futamban küzdött a döntőbejutásért. Versenyzőink sokáig az utolsó két helyen haladtak, de előbbi nagyot hajrázott, és 12. futamgyőzelmével bejutott a fináléba, ahol a szombati szenzációs duplázása után ismét aranyéremért versenyezhetett, míg Nógrádi a B-döntőben volt érdekelt.

B-döntő

Nógrádi a második pozícióból indult, nagyot harcolt, de végül a B-döntőben negyedik lett, összességében pedig a 9. helyet szerezte meg.

A-döntő

Kétszeres olimpiai bajnokunk az első pályáról indult és nagyszerűen kapta el a rajtot, de koreai ellenfele hét körrel a vége előtt megelőzte őt, de három körrel később ismét ő állt az élen, és ezt már senki nem vehette el tőle. Ezzel nem csak az 1000 métert nyerte meg, hanem megvédte összetett világbajnoki címét, így négy egyéni aranyérmet nyert Montréalban.

Az 1000 méter fináléja után a már tétnélküli 3000 méteres szuperdöntő következett, ahol Ádó az 5. helyen ért célba.

Az egyéni versenyszámok után az 5000 méteres férfi váltóban szurkolhattunk a magyaroknak, köztük Liu Shaoangnak és Nógrádi Bencének. A mieink sokáig a negyedik helyen haladtak, de egy kicsúszás után elszálltak az éremesélyek, végül negyedikként zártunk.

Hat aranyérem a BudaSkate Kupán

Sikeresen szerepeltek fiatal korcsolyázóink.

Hét összetett érem a Tisza Kupáról

Fiatal short trackeseink remekül szerepeltek a szezon utolsó hazai versenyén.

Műkorcsolya: párosunk negyedik lett a vb-n!

Maria Pavlova és Szviacsenko Alekszei két helyet javított a vb csütörtöki napján.