2022. július 22.
Liu Shaoang: „Példát akarok mutatni a fiataloknak”
Felavatták az FTC olimpiai bajnok gyorskorcsolyázójának szobrát.

Kozák Danuta mellszobra március óta díszíti az FTC-MVM Népligeti Sportközpontjában az Olimpiai bajnokok sétányát. 22 évnek kellett eltelnie, hogy Kósz Zoltán és Székely Bulcsú után olimpiai bajnoka legyen a Ferencvárosnak. Azon a szoboravatáson már egyértelmű volt, a következő ünnepi pillanatra nem kell ennyit várni: Liu Shaoang ugyanis február 13-án olimpiai bajnok lett Pekingben a gyorskorcsolyázók 500 méteres versenyén. Éppen azon a napon, február 13-án csatlakozott hozzánk, 2019-ben. Aligha véletlen egybeesés…

Liu Shaoang a 26. a ferencvárosi olimpiai bajnokok sorában, és az ő története is egészen rendkívüli. Fiatalon a Népligetbe járt úszni a testvérével és az édesapjával, majd évekkel később csatlakozott a Ferencváros gyorskorcsolyázóihoz, és olimpiai bajnoki címet szerzett. Liu Shaoang lett a Ferencváros és a magyar sport első egyéni téli olimpiai bajnoka. Sőt, ma már az olimpiai, világ-és Európa-bajnokok között kilenc éremmel a legeredményesebb FTC-sportoló.

Liu Shaoang mellszobrát a sportoló és Kubatov Gábor, a Ferencváros elnöke leplezte le az Olimpiai bajnokok sétányán.

- Megtisztelőnek érzem, hogy itt állhatok, és az is megtisztelő, hogy az arcom is itt lesz sokáig – nyilatkozta a FradiMédiának Liu Shaoang. - Remélem, hogy ezzel is egyfajta példát tudok mutatni a fiataloknak, hogy ők is el tudják érni ezeket a remek eredményeket, és talán egy nap az ő arcuk is itt lesz.

Liu Shaoang az olimpiai bajnoki cím mellé idén még négy világbajnoki aranyat is begyűjtött, ehhez foghatót sem látott még senki a gyorskorcsolyázók között Magyarországon.

Kisegítette a hazai csapatot, aranyat nyert a fradista

Az élete első felnőtt versenyén szereplő Major Dominik nem mindennapi helyzetbe került Hollandiában – VIDEÓ!

Három távon, három érem, összetettben pedig arany

Rövidpályás gyorskorcsolyázóink két nemzetközi versenyről is számos éremmel tértek haza.

Újabb nemzetközi versenyen remekeltek az FTC korisai

Junior rövidpályás gyorskorcsolyázóink egyéniben és váltóban is számos érmet nyertek.

Ferencvárosi aranyérmek és csúcsok a rangos versenyről

Rövidpályás gyorskorcsolyázóink a felnőtt és utánpótlás válogatottban is remekeltek Olaszországban.

Túl a válogatón női rövidpályás gyorskorcsolyázóink

A válogatott a hétvégén már Olaszországban szerepel nemzetközi versenyen.

Ferencvárosi remeklés a rangos korosztályos versenyen

Fiatal rövidpályás gyorskorcsolyázóink 21 éremmel zárták az ST Junior Divíziós Versenyt.

Kisegítette az ellenfelet, aranyat nyert az FTC korisa

Az élete első felnőtt versenyén szereplő Major Dominik nem mindennapi helyzetbe került Hollandiában.

Különleges fotózáson jártunk a Liu-testvérekkel

A Fradi olimpiai bajnokai ezúttal olyan arcukat mutatták meg, amilyet korábban még sohasem – VIDEÓ!