2022. február 5.
Olimpiai bronzérmes a magyar vegyes váltó!
A 2000 méteres mixváltón három ferencvárosi sportolóval szerzett bronzérmet a magyar csapat.

Mint megírtuk, a férfi 1000 méteres egyéni versenyeken mindhárom ferencvárosi sportoló (Krueger John-Henry, Liu Shaolin Sándor és Liu Shaoang) futamgyőztesként biztosította be negyeddöntős szereplését.

Az egyéni versenyszámok után a 2000 méteres vegyes váltók negyeddöntői következtek. A magyar váltó – Kruger John-Henryvel és Liu Shaolin Sándorral a csapatban - a harmadik negyeddöntős futamban volt érdekelt, ahol az Orosz csapattal, Japánnal és az Egyesült Államokkal harcolt a továbbjutásért.

A mieink nagyot küzdöttek, többször is a harmadik helyen álltak, azonban az utolsó körre fordulva Krueger John-Henry ledolgozta a hátrányt, Liu Shaolin Sándor pedig átvette a vezetést, így futamgyőztesként jutott az elődöntőbe.

Az elődöntős futamra cserélt a szakmai stáb: Krueger John-Henry helyett ezúttal Liu Shaoang korcsolyázott a kínai, az orosz és az amerikai csapat ellen a második futamban. Nagyszerűen indítottunk, az első körtől kezdve nagyot harcoltunk, és sokáig úgy tűnt, hogy a második helyen futunk be, de az utolsó körben Liu Shaolin Sándor óriásit hajrázott, megelőzte riválisát, így 2:38.05-ös idővel az első helyen juttatott minket a döntőbe.

A fináléra a mieink nem változtattak az elődöntős összeállításon, így Kónya Zsófia, Jászapáti Petra, Liu Shaoang és Liu Shaolin Sándor futott az aranyérem megszerzéséért.

A rajt után a negyedik helyre kerültünk, de Liu Shaolin Sándor váltásánál sikerült feljönnünk a második helyre, azonban a kanadai versenyző elrántotta Kónya Zsófiát. A mieink ugyan a negyedik helyen értek célba, de a videóbíró végül úgy döntött, hogy kizárja Kanadát, így miénk lett a bronzérem! Ez volt az FTC történelmének első téli olimpiai érme.

Hat aranyérem a BudaSkate Kupán

Sikeresen szerepeltek fiatal korcsolyázóink.

Hét összetett érem a Tisza Kupáról

Fiatal short trackeseink remekül szerepeltek a szezon utolsó hazai versenyén.

Műkorcsolya: párosunk negyedik lett a vb-n!

Maria Pavlova és Szviacsenko Alekszei két helyet javított a vb csütörtöki napján.