Ahogy megírtuk, a záróünnepséggel a végére ért a Milánóban és Cortina d’Ampezzóban zajlott XXV. Téli Olimpia.
A Ferencvárosi Torna Clubot a klubtörténet legnépesebb delegációja képviselte, összesen nyolc FTC-sportoló volt érdekelt a versenyeken. Műkorcsolyában a Pavlova Maria, Svjatcsenko Alexej összetételű duó, gyorskorcsolyában Kim Min Szok, rövidpályás gyorskorcsolyában pedig Major Dominik, Mun Von Dzsun, a megnyitón és a záróünnepségen zászlóvivőként is feladatot kapó Nógrádi Bence, valamint Tiborcz Dániel és Végi Diána Laura állt rajthoz.
A legjobb eredményt a Pavlova Maria, Svjatcsenko Alexej összetételű műkorcsolya párosunk érte el, amely tökéletes kűrt teljesítve negyedikként zárt. Ezzel az eredménnyel Magyarország már 91 pontnál jár a téli olimpiák történetében és ehhez a Fradi tette hozzá a legtöbbet, 24,4 pontot.
Az olimpiai delegáció február 23-án, hétfőn érkezett haza Olaszországból, majd a budai Larus Étteremben tartott sajtótájékoztatón a sportolók megosztották élményeiket a média munkatársaival.
A játékok legjobb magyar eredményeit az FTC sportolói érték el.
Az FTC gyorskorcsolyázójának is befejeződtek a milánói téli olimpia küzdelmei.
Pavlova Maria és Szvjatcsenko Alekszej viszi a magyar zászlót a téli játékok záróünnepségén.
Férfi short track váltónk a negyedik helyen zárt az olimpiai B-döntőben.
Az FTC gyorskorcsolyázója vezette is a mezőnyt, végül nem lett pontszerző a milánói-cortinai téli olimpián.
Short trackesünk így nem jutott tovább 500 méteren a milanói-cortinai téli játékokon.
Az FTC korcsolyaszakosztályának vezetője értékelte Pavlova Maria és Szvjatcsenko Alekszej olimpiai 4. helyét.
A Pavlova Maria, Szvjatcsenko Alekszej párosunk kiváló kűrrel zárt a téli ötkarikás játékokon.