2023. január 13.
Short track Eb: kiválóan kezdtek versenyzőink Gdanskban
500 méteren, 1000 méteren, 1500 méteren és váltóban is szurkolhatunk versenyzőinknek a hétvégén.

Amint arról korábban beszámoltunk, öt ferencvárosi sportolóval és Bánhidi Ákos szakvezetővel a keretben utazott ki a magyar küldöttség a lengyelországi Gdanskban megrendezésre kerülő rövidpályás gyorskorcsolya Európa-bajnokságra.

A nyitónapon rögtön a leghosszabb egyéni távon (1500 méter) kezdtek a versenyzők, ahol a nők között Sziliczei Németh Rebeka, míg a férfiaknál Bontovics Balázs és Varnyú Alex jutott az elődöntőbe. A nagyszerű kezdés után sem volt megállás, az 500 méteres számban Nógrádi Bence 41.824-es időeredménnyel kvalifikálta magát a negyeddöntőbe. Az 1000 méteres táv selejtezőjében a férfiak között Varnyú Alex és Nógrádi Bence is egyaránt a második helyen ért célba saját futamában, így mindketten bejutottak a negyeddöntőbe.

Az egyéni versenyszámok után a váltók következtek. A férfiaknál a Bontovics, Nógrádi, Talabos, Varnyú alkotta négyesünk nagyszerű teljesítménnyel megnyerte saját futamát (7:07.621-es időeredménnyel), így bejutott az elődöntőbe, akárcsak a női, majd a Nógrádi Bencével és Talabos Attilával felálló vegyesváltó is.

Január 14-én, szombaton rendezik az 1500 elődöntőjét, döntőjét, az 500 méteres versenyszám negyed- és elődöntőjét, döntőjét, illetve a női és a férfi váltó elődöntőjét.

Bronzérmes a magyar női váltó a short track junior vb-n

A Tóth Esztert is soraiban tudó csapat Hollandiát megelőzve zárt a váltóverseny döntőjének harmadik helyén.

Major Dominik újabb két aranyérmet szerzett az EYOF-on!

Az FTC gyorskorcsolyázója a mixváltó tagjaként és egyéniben, 1000 méteren is aranyérmes az EYOF-on.

Major Dominik az elődöntőig jutott 500 méteren

Fiatal gyorskorcsolyázónk a vasárnapi aranyérem után hétfőn az elődöntőig jutott az EYOF második napján.

Ferencvárosi éremeső a rangos magyar versenyen

Rövidpályás gyorskorcsolyázóink több korosztályban is remekeltek a 7. Jász Kupán.

Major Dominik európai ifjúsági olimpiai bajnok!

Fiatal gyorskorcsolyázónk a negyeddöntőtől kezdve minden futamát megnyerte.

Téli EYOF: az FTC tehetsége is letette az esküt

A XVI. Téli Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválon egy ferencvárosi sportolónak szurkolhatunk majd

Bánhidi: „Van élet Liuék után is”

A Ferencváros edzője elégedett gyorskorcsolyázóink Eb-szereplésével.

Eb-ezüstérmes a női gyorskorcsolya-váltó

A Sziliczei-Német Rebekával felálló női váltó végig a második helyen korcsolyázva szerzett érmet.