2024. január 13.
Sziliczei-Német Rebeka Európa-bajnoki bronzérmes!
Gyorskorcsolyázónk 1500 méteren lett dobogós az Eb második napján.

Január 12-e és 14-e között a lengyelországi Gdanskban rendezik az ISU felnőtt short track Európa-bajnokságot, amelynek első napja után a Ferencváros sportolója, Sziliczei-Német Rebeka 1500 méteren éremért szállhatott harcba.

Gyorskorcsolyázónk az elődöntőből a második helyen továbbjutva végül a harmadik helyen ért célba a döntőben, ezzel pedig megszerezte élete első egyéni dobogós helyezését világversenyen!
- Ez a futam jellemzi leginkább a sportunkat. A jó taktikának köszönhetően jókor voltam jó helyen. Nagyon örülök az éremnek, de nagyon vegyes érzelmek kavarognak bennem ebben a pillanatban. Úgy érzem, hogy már régóta kijárt egy jobb eredmény egyéniben is számomra. Sokszor azonban nem úgy alakultak a lapok osztásai, hogy nekem kedveztek volna, de most úgy érzem, hogy végre igenis nekem kedvezett! – mondta Sziliczei-Német Rebeka az éremszerzés után.

A short track Eb szombati folytatásában a három FTC-sportolóval, Nógrádi Bencével, Tiborcz Dániellel és Bontovics Balázzsal felálló férfi váltó a második helyen zárta az elődöntőt, így bejutott a vasárnapi fináléba.

Kezdődik a Műkorcsolya és Jégtánc Világbajnokság

A Tajpejben zajló világbajnokságon az FTC-t Alekszandr Vlaszenkó képviseli.

Műkorcsolya: Bukarestben remekeltek fiataljaink

Kér arannyal és egy ezüsttel zártuk az European Criterium körversenyének 4. állomását.

FTC-arany a gyorskorcsolya világbajnokságon

Végi Diána a női váltó tagjaként junior világbajnoki címet szerzett.

A felnőttek után a juniorok is VK-bronzérmesek

A három FTC-versenyzővel felálló junior rövidpályás gyorskorcsolya válogatott Hollandiában remekelt.

A negyeddöntőben búcsúztak versenyzőink

Női váltónk a hatodik helyen végzett a gyorskorcsolya világkupán.

A B-döntőig menetelt a Fradi korisa a gdanski Vk-n

Bontovics Balázs 1500 méteren lett a legjobb magyar a Világkupa legutóbbi állomásán.

Alekszandr Vlaszenkó aranyérmes Ljubljanában

Klubunk műkorcsolyázója a Dragon Trophy ISU nemzetközi versenyen volt a legjobb.

Tivoli Cup: 2 arany- és 2 ezüstérem műkorisainktól

Széplaki Katinka és Szili Olívia Zoé aranyat, Simon Kincső és Morvai Milla ezüstérmet szerzett.