2022. február 16.
Zárásként újabb olimpiai pontszerzés Pekingben!
Férfi gyorskorcsolyázóink remek versenyzéssel a hatodik helyen zárták az 5000 méteres váltót.

Azok után, hogy Liu Shaoang révén 500-on megszületett az FTC és Magyarország első egyéni téli olimpiai aranyérme, valamint klasszisunk emellett 1000 méteren is dobogóra állhatott és a 2000 méteres vegyesváltóban is bronzérmesek lettünk, február 16-án, szerdán utoljára léptek a jégre férfi gyorskorcsolyázóink a pekingi téli olimpián, méghozzá az 5000 méteres váltó B döntőjében.  Mivel az A döntőben öt csapat feszült egymásnak, ezért a B fináléban három váltó, a magyar mellett a japán és a holland volt érdekelt.

Az egyaránt klubunkat erősítő Liu Shaoang, Liu Shaolin Sándor, Krueger John-Henry, Nógrádi Bence összeállítású magyar váltó a táv első felében ugyan egyszer sem állt az élen, de szorosan együtt haladt a riválisokkal. 13 körrel a befutó előtt egy pillanatra az élre álltunk, ám a hollandoknak sikerült elénk kerülni. Végül Liu Shaolin Sándornak az utolsó körben sikerült felzárkózni, majd a befutónál már az ő korcsolyája volt előrréb a célvonalnál, ezzel a magyar váltó megnyerte a B döntőt, összeségében pedig a pontszerző hatodik helyen végzett ezen a távon.

A magyar rövidpályás gyorskorcsolya-válogatott az előzetes tervek alapján február 18-án tér haza Budapestre.

Hat aranyérem a BudaSkate Kupán

Sikeresen szerepeltek fiatal korcsolyázóink.

Hét összetett érem a Tisza Kupáról

Fiatal short trackeseink remekül szerepeltek a szezon utolsó hazai versenyén.

Műkorcsolya: párosunk negyedik lett a vb-n!

Maria Pavlova és Szviacsenko Alekszei két helyet javított a vb csütörtöki napján.