Grosics Gyula 1926. február 4-én született a Komárom-Esztergom megyei Dorogon. A legendás fekete mezéről és híres kifutásairól a Fekete Párduc becenevet kapó kapus 1943-ban a Dorogi Bányászban kezdte labdarúgó-pályafutását, majd 1947-ben a MATEOSZ MSE, 1950-ben a Honvéd, míg 1962-ben a Tatabányai Bányász együttesébe igazolt.
1964-ben úgy döntött, a Ferencvárosban folytatja karrierjét, az akkori rendszer azonban ezt nem engedte, így abbahagyta a profi futballt. Grosics Gyula egy olyan korszakban állt ki a Ferencvárosi Torna Club mellett, amikor szinte bűn volt fradistának lenni. A Fekete Párduc álma – azaz, hogy a Fradi játékosaként pályára léphessen az Üllői úton – 2008-ban, 82 éves korában teljesült, amikor klubunk hivatalosan is leigazolta őt, így a Sheffield United elleni barátságos mérkőzésen az ő nevével kezdődhetett csapatunk összeállítása.
Grosics mögött a korán abbahagyott pályafutás ellenére is fantasztikus eredmények állnak. Háromszor nyert magyar bajnokságot, 390 bajnoki mérkőzésen lépett pályára, a válogatottal három világbajnokságon szerepelt, megnyerte a helsinki olimpiát, az 1954-es, svájci világbajnokságon ezüstérmes lett. Négyszer jelölték Aranylabdára, mind a négy alkalommal a legjobb 10 játékos között végzett.
Grosics Gyula játékával megreformálta a kor labdarúgását, tiszta szívével, hazája iránt érzett hűségével pedig nemcsak minden sportoló, hanem minden magyar ember számára példaként szolgálhat.
2014. június 13-án hunyt el.
Emlékét örökké megőrizzük!
Klubunk vezető erőnléti edzője a világbajnokságra készülő cseh labdarúgó-válogatottról is mesélt.
Az FTC labdarúgó utánpótlásának újabb tehetséges játékosa kötelezte el magát klubunkhoz.
Osváth Attila újra bizalmat kapott, a magyar labdarúgó-válogatott 3–1-re verte Kazahsztánt.
A Fradi és a Creative Science táborai a nyári szünetben is izgalmas programokkal várják a gyerekeket.
Június 9-én, kedden megkezdődött a munka a kerettagoknak az FTC-MVM Népligeti Sportközpontban.
A tavaly elindított kezdeményezés révén közel 200 hátrányos helyzetű gyermek sportolhat - VIDEÓ!
Labdarúgócsapatunk új erőnléti edzője évek óta együtt dolgozik Borbély Balázzsal.
36-szoros magyar bajnok férfi labdarúgócsapatunk visszatért a Népligetbe.