Ma van tizennyolc éve, hogy egyesületünk legendás játékosa és vezetőedzője, Dalnoki Jenő távozott közülünk.
Dalnoki 15 esztendősen, 1947-ben került a Fradi korosztályos együttesébe, és öt évet kellett várnia rá, hogy az élvonalbeli csapatban is bemutatkozhasson. Első tétmérkőzése a Szombathelyi Lokomotiv elleni magyar bajnoki találkozó volt, amelyet a mieink 2-1-re elveszítettek.
Dalnoki játékosként összesen 19 esztendőn keresztül szolgálta szeretett klubját, 440 felnőtt mérkőzésén 21 gólt szerzett. A Fradival többek között kétszeres magyar bajnok, egyszeres MNK-győztes lett, míg 1965-ben ő is részese volt a Vásárvárosok Kupája elhódításának. A magyar válogatottban 14 találkozót játszott, szerepelt az 1952-es helsinki olimpián, amelyen a nemzeti csapattal aranyérmet szerzett, de ott volt az 1960-as játékokon is, amikor a magyar csapat bronzéremig jutott.
Dalnokinak edzőként is rendkívül sikeres korszaka volt a Ferencvárosban. Trénerként 398 mérkőzésen ült a zöld-fehér padon, egyszer magyar bajnok, háromszor MK-győztes lett, az 1974/45-ös idényben ő irányította a KEK-döntőig menetelő Ferencvárost.
Dalnoki Jenő emlékét örökké megőrizzük!
Az FTC játékosa oroszlánrészt vállalt a marokkóiak elleni első gólból, végül 83 percet játszott.
Első hazai Európa Liga-selejtezőnkre 0 forintért válthatnak belépőt leghűségesebb bérleteseink.
Edzés, majd nyolcórás buszút a csodálatos tiroli hegyek közé - így telt a Fradi útja Ausztriába - VIDEÓ!
Férfi labdarúgócsapatunk kedden útra kelt, a következő napokban Ausztriában folytatja a felkészülést.
Férfi labdarúgócsapatunk június 23. és július 2. között az ausztriai Fieberbrunnban készül az új szezonra.
Rekordbajnok férfi labdarúgócsapatunk a Paksi FC vendégeként kezdi meg az új bajnoki szezont.
A jövőben is a FTC-ben játszik elefántcsontparti középpályásunk.
Az azeri bajnokkal és a nemzetközi porondról jól ismert Qarabaggal is megmérkőzik csapatunk Ausztriában.