2022. január 23.
Aissa Laidounival jutott tovább Tunézia az ANK-n
Az FTC játékosa végigjátszotta a Nigéria elleni nyolcaddöntőt.

A Ferencváros középpályása, Aissa Laidouni a tunéziai válogatott kezdőcsapatában várhatta a Kamerunban zajló Afrikai Nemzetek Kupája (ANK) vasárnap este lejátszott második nyolcaddöntőjét, a Nigéria–Tunézia összecsapást.

Az első játékrészben inkább Nigéria állt közelebb a gólszerzéshez, igazán veszélyes lehetőségeket azonban egyik csapat sem tudott kialakítani, így 0-0-nál cseréltek térfelet a csapatok. A fordulást követően gyorsan változott az állás, Laidouniék a 47. percben Youssef Msakni találatával előnybe kerültek (0-1). Hat perccel később az FTC játékosa (képünkön fehérben) sárga lapot érően szabálytalankodott a felezőnél.

A 65. minutumban újra egy szabálytalanság került a középpontba, a nigériaiak részéről Alexander Iwobi először sárgát kapott, majd a videóbírós segítség igénybevétele után a kiállítás sorsára jutott. Még ember- és gólhátrányban is próbálkozott a nigériai válogatott, Tunézia azonban megőrizte előnyét, 1-0-ra győzött, így bejutott a legjobb nyolc közé. Ellenfele január 29-én, szombaton Burkina Faso lesz.

A szintén a kontinenstornán szereplő Samy és Ryan Mmaee kedden lép pályára az ANK-n, Marokkó ellenfele Malawi lesz a negyeddöntőért.

Képek forrása: facebook.com/FTF.OFFICIELLE/

Cikkajánló

Megvannak gyerekrajzpályázatunk nyertesei!

A Facebook-oldalunkon a három legtöbb like-ot kapó rajz készítőjét vendégül látjuk utolsó bajnokinkon.

Sajtóakkreditáció a ZTE elleni bajnokira

A média munkatársai május 14-én, 12:00-ig adhatják le akkreditációs igényeiket.

Keane inspiráló öltözői beszéde után dőlt a pezsgő!

Érdemes ismét megnézni, mit mondott vezetőedzőnk a csapatnak a győztes kupadöntő után - VIDEÓ!

Raemaekers: Azt hittem, a harmadik sorba száll majd

A Ferencváros hosszabbításban győzte le a Zalaegerszeget, megszerezve története 25. kupagyőzelmét.

Robbie Keane: Megérdemelten nyertük meg a döntőt

A Ferencváros hosszabbítás után győzte le a ZTE-t, ezzel 25. alkalommal nyerte meg a Magyar Kupát – VIDEÓ!

Erre vártunk négy éve: kupagyőztes a Ferencváros!

A ZTE legyőzésével újra az FTC nyerte a MOL Magy Kupát – önfeledt ünneplés kezdődött a lefújás után – VIDEÓ!

Keane: „Számomra mindent jelent ez a győzelem”

Vezetőedzőnk a 25. kupagyőzelem után elmondta: biztos volt benne, hogy jönni fog egy Toon Raemaekers-gól.

Hosszabbítás után megvan a 25. Magyar Kupa-győzelem!

Sorozatban harmadik fináléjában már nem kegyelmezett a Fradi, Toon Raemaekers góljával győztük le a ZTE-t.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin