2025. május 27.
Az FTC-ben folytatja pályafutását Cadu
A brazil labdarúgó legutóbb a cseh Viktoria Plzenben futballozott.

Tovább formálódik 36-szoros magyar bajnok férfi labdarúgócsapatunk kerete. Csatlakozik együttesünkhöz a brazil középpályás, Cadu, aki a mögöttünk hagyott idényben a cseh Viktoria Plzent erősítette.

Cadu 1997. augusztus 8-án született a brazíliai Salvadorban, hazájában az EC Olímpia, valamint a Fluminense csapatában futballozott. A középpálya mindkét szélén bevethető játékos 2020-ban került a cseh Pardubice együtteséhez, ahol két év alatt 72 mérkőzésen játszott, 15 gólja mellett 13 gólpasszt osztott ki, és csapatával megnyerte a cseh másodosztályt.

2022 nyarán Cadu Csehországon belül váltott, a Viktoria Plzenhez igazolt, új csapata azonban egyből kölcsönadta a Banik Ostravának, ahol egy év alatt 28 találkozón hatszor volt eredményes. A kölcsönjátékot követően a Plzen visszahívta, a piros-kékeknél alapemberré nőtte ki magát, 97 meccsen jutott szóhoz, ezeken nyolcszor talált be az ellenfelek kapujába, 19 alkalommal pedig társait szolgálta ki.

A 2024/25-ös szezonban összesen 49 összecsapáson kapott lehetőséget, kétszer volt eredményes, míg az Európa Ligában a legjobb 16-ig jutott alakulatával, és a mieink elleni nyolcaddöntőn mindkétszer a Plzen kezdőcsapatának tagja volt.

Cadu rendkívül nagy tapasztalattal rendelkezik. Egy színvonalas bajnokság egyik topcsapatából, a Viktoria Plzenből érkezik. A cseh ligában éveken keresztül a dobogóért játszott, és a nemzetközi porondon is kiemelkedő teljesítményt nyújtott, amit a saját bőrünkön is megtapasztalhattunk. Univerzális, a védelem mindkét oldalán bevethető futballista, aki a játékrendszertől függően hosszú futóként is remek teljesítményre képes mindkét oldalon. Nagy intenzitással, támadó felfogásban játszó védőről van szó. Örülünk, hogy sikerült meggyőznünk őt, hogy hozzánk igazoljon. Minőségben és az edző számára a variációs lehetőségekben is javulni tudunk az érkezésével – mondta Hajnal Tamás, labdarúgócsapatunk sportigazgatója.

Cikkajánló

„Robbie-val beszéltük, hogy mindenhol nyernünk kell!”

Újdonsült asszisztensedzőnk, Stephen Glass feleségével együtt már most otthon érzi magát Budapesten – VIDEÓ!

Szerződést hosszabbítottunk Gróf Dáviddal

Télen igazolt kapusunk továbbra is a Ferencváros sikereiért fog dolgozni.

Csere a szakmai stábban, távozik Rory Delap

Pályaedzőnk helyét az Aberdeen és a Newcastle korábbi játékosa, Stephen Glass veszi át.

Keane: „Nem lesz könnyű a fiúknak, de élvezni fogják”

Vezetőedzőnk nyaralásáról is beszélt, de szóba kerültek az első edzések és a BL-sorsolás is – VIDEÓ!

Orosz Pál: „Egyik csapat sem örült, hogy minket kapott”

Orosz Pál mellett Hajnal Tamás is értékelte a sorsolást.

Ezzel a csapattal kezdjük a BL-selejtezőt!

Az UEFA kisorsolta, hogy mely csapat ellen mérkőzünk meg a Bajnokok Ligája második selejtezőkörében.

BL: szűkült a lehetséges ellenfeleink listája

Akár a horvát vagy az izlandi bajnokkal is összecsaphatunk a második selejtezőkörben.

BL-sorsolás a Fradi Zóna Live adásában!

A Fradi Zóna Live-ban kiderül, hogy mely csapat várhat férfi labdarúgóinkra a második selejtezőkörben.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin