2019. június 19.
Bejelentés: szlovák gólpasszkirályt igazoltunk!
A szlovák válogatott, gólpasszokban erős középpályás, Michal Skvarka nálunk folytatja!

Huszonhat éves szlovák játékossal, Michal Skvarkával erősödött a Bajnokok Ligája selejtezőjére és az NB I új idényére készülő labdarúgócsapatunk. A kétszeres szlovák bajnok és egyszeres kupagyőztes Skvarka szerdán írta alá szerződését az FTC-MVM Sportközpontban. A szlovák válogatott labdarúgó nevelőklubján, a zsolnai csapaton kívül korábban – kölcsönben – a szintén szlovákiai Michalovce és Zlate Moravce együttesében is szerepelt, azaz először áll légiósnak.

Az előző szezonban

Skvarka 26 bajnoki meccset játszott a legutóbbi idényben az alapszakaszt másodikként záró, végül negyedikként végző MSK Zilinában, amelynek csapatkapitánya volt. Statisztikája 10 gól és kilenc gólpassz volt, utóbbival az egész liga második legeredményesebb játékosa lett. A szlovák kupasorozatban hatszor lépett pályára, hat gólpasszt osztott ki.

Kiemelkedő mutató gólpasszok terén

Új szerzeményünk mostanáig 219 szlovák élvonalbeli mérkőzésen lépett pályára, mérlege 44 gól és 51 gólpassz. Nyolc meccsen szerepelt hazája másodosztályú ligájában is, ott egy gólja mellett kilenc assziszt szerepel a neve mellett. Minden sorozatot figyelembe véve 237 alkalommal ölthette magára a Zilina mezét, 46 gól és 61 gólpassz a mutatója. Végigjárta a szlovák korosztályos válogatottakat, a felnőttcsapatban máig kétszer, legutóbb 2017 decemberében szerepelt. A teljes pályafutását vizsgálva 264 profi párharc során 51 gólja és 75 gólpassza van, piros lapot sosem kapott.

Nemzetközi tapasztalat

Michal Skvarka csapata, a Zilina legutóbb a 2010/2011-es idényben szerepelt a Bajnokok Ligája csoportkörében, az akkor 18 éves Skvarka viszont ott nem kapott játéklehetőséget – edzője egyszer nevezte a keretbe. A következő években a zsolnaiak rendre az Európa-liga selejtezőjében próbálkoztak, Skvarka 2013 és 2015 között 12 mérkőzésen lépett pályára, 2 gól és 2 gólpassz a mutatója. Két éve, 2017 nyarán csapatkapitányként kétszer szerepelt a BL-selejtezőben szereplő Zilinában, egy gólpasszt jegyez.

Nézzék meg Skvarka legszebb mozdulatait alábbi videónkban!

Névjegy

Név: Michal Skvarka

Születési hely, idő: Martin (Túrócszentmárton, akkor Csehszlovákia), 1992. augusztus 12.

Állampolgárság: szlovák

Profi klubjai: Zilina (2009-2011), Zemplín Michalovce (2011-2012, kölcsönben), Zlate Moravce (2012. július-2012. december, kölcsönben), Zilina (2012-2019)

Sikerei: kétszeres szlovák bajnok (Zilina 2009/2010 és Zilina 2016/2017), szlovák kupagyőztes (2011/2012)

Cikkajánló

Indul a voucherek értékesítése a Twente elleni meccsre

Fontos információk a voucherek átvételéről, a gyülekezési helyről és a stadion megközelítéséről.

Kaphatóak a jegyek a Paks elleni bajnokinkra!

Július 26-án, vasárnap a tolnaiaknál kezdjük meg a 2026/27-es bajnoki idényt.

Holland ellenfél vár a Ferencvárosra

A korábbi kétszeres bajnok FC Twente vár csapatunkra a labdarúgó Európa Liga-selejtező második körében.

Indul a jegyértékesítés a Vasas elleni bajnokira!

A szezon első hazai bajnoki mérkőzését augusztus 2-án 20:15-től játsszuk a Groupama Arénában.

Íme, a megújult Fradi Zóna Live első adása

DJ Yamina és idősebb Lisztes Krisztián volt Krausz Dominika vendége a Vojvodina elleni meccs alkalmával.

Nagy Olivér: „Jó úton halad a csapat!"

Nagy Olivér a debütálásról, Gruber Zsombor pedig a góljáról és a Twente elleni párharcról beszélt.

Íme, Borbély Balázs és Dibusz Dénes öltözői beszéde!

A Vojvodina elleni mérkőzés előtt csapatkapitányunk, a győzelem után vezetőedzőnk szólt a csapathoz - VIDEÓ!

Indul a bérletértékesítés utolsó szakasza!

Még nem késő, hogy elfoglalja a helyét a Groupama Arénában a 2026/27-es bajnoki idényre.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin