A Kaposvári Rákóczi FC a 2013/2014-es idényt utolsóként zárta az akkor még 16 csapatos NB I-ben, majd egy évvel később a másodosztályból is kiesett, a harmadosztályú indulást pedig nem tudta vállalni, így a megyei első osztályig, a magyar labdarúgás negyedik vonaláig zuhant. Ott a következő idényt megnyerte, majd két próbálkozásból visszajutott a másodosztályba, ahonnan az előző szezonban visszajutott az NB I-be.
Az elmúlt öt szezonban így az élvonalban nem találkozhattunk a Somogy megyei csapattal, igaz, az akkor még élő sorozatban, a Ligakupában a 2014/2015-ös szezonban kétszer még igen. A csoportkörben egyszer mi nyertünk 3-0-ra, egyszer a Kaposvár 1-0-ra, de így is csoportelsők lettünk, később pedig meg is nyertük a sorozatot.
Visszatérve a legutóbbi bajnokinkra, ez volt Thomas Doll első (fél)szezonja a csapat kispadján. Azt az idényt kilencmeccses győzelmi szériával zártuk, ennek a sorozatnak az ötödik állomása volt a Puskás Ferenc Stadionban (az arénánk éppen építés alatt volt) lejátszott találkozó.
Az akkori, 2014-es csapatunkból ma már csak Dibusz Dénes a keretünk tagja, kapusunknak ez volt az első idénye nálunk, és kapott gól nélkül hozta le a találkozót. Előtte a Besic (Ionescu, 59.), Mateos, Pavlovic, Bönig - Cukic, Gyömbér - Somalia, Leonardo (Józsi, 89.), Jenner - Busai (Böde, 79.) csapat játszott.
Kiválóan kezdtük a találkozót, Leonardo nagyszerű passzából Busai Attila óriási gólt lőtt a bal felső sarokba. Ez volt a találkozó egyetlen találata, így tovább folytattuk kiváló sorozatunkat, melynek végén a tavaszi nagy meneteléssel az ötödik helyről feljöttünk a harmadikra, és bronzéremmel zártuk a szezont.
Érdekesség, hogy az ellenfélben volt még egy mostani játékosunk, Bőle Lukács a kaposvári középpályássor tengelyében játszotta végig a találkozót, volt is két veszélyes lövése, ami az alábbi összefoglalóba is bekerült.
A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA
FTC–Kaposvár, NB I
Időpont, helyszín: Augusztus 17., 19.30, Groupama Aréna
Együttesünk az eredeti időpontban, de új helyszínen, a Kufstein Arénában játszik az azeri Qarabag FK ellen.
Fiatal szélsőnk marad továbbra is kölcsönben az Eintracht Frankfurttól – VIDEÓ!
Nézze meg az azeri bajnok elleni felkészülési mérkőzésünk összefoglalóját - VIDEÓ!
Pályaedzőnk, Leandro de Almeida elégedetten értékelte a csapat teljesítményét a Sabah elleni edzőmeccs után.
Az FTC kétszer 60 perces edzőmeccset játszott vasárnap az azeri FK Sabah ellen, 1-1 lett a vége.
Nyereményjáték az FTC Facebook-oldalán: tippelje meg a Sabah elleni felkészülési meccs pontos végeredményét!
Szombaton már kifejezetten az azeri bajnokra készült futballcsapatunk az edzőtáborban - VIDEÓ!
Lenny Joseph értékelte a világbajnoki szereplését, de a szurkolóinknak is üzent - EXKLUZÍV INTERJÚ!