2022. május 19.
Búcsúvideó: Mindent köszönünk, Miha!
Védelmünk vezére, Miha Blazic négyszeres bajnokként és egyszeres kupagyőztesként távozik az FTC-től.

Miha Blazic öt év után távozik a Ferencvárostól. A szlovén válogatott labdarúgó 2017 nyarán érkezett hozzánk, és hamar csapatunk alapemberévé vált. Első NB I-es idényében 24 bajnokin lépett pályára, és védő létére hét gólt is szerzett. Első NB I-es találatát a Haladás ellen érte el 2017. november 25-én, majd az idény során többek között a Honvéd, a Puskás Akadémia, Paks és a Vasas kapuját is bevette.

Első magyarországi szezonja végén a szurkolóink az év játékosának is megválasztották, ez volt Blazic karrierjének első egyéni díja.

A következő idények során ugyan kevesebb találatot ért el, azonban biztos védekezésével, helyezkedésével és kiemelkedő passzpontosságával mindig az NB I legjobb védői között szerepelt. Öt magyar élvonalban töltött szezonjában összesen 11.892 percet játszott a pályán, ami jól mutatja, hogy mind a négy vezetőedzőnknél, Thomas Dollnál, Sergei Rebrovnál, Peter Stögernél és Sztanyiszlav Csercseszovnál is a védelmünk vezére volt.

Csapatunk játékosaként Blazic elévülhetetlen szerepet játszott abban, hogy zsinórban négy bajnoki címet nyertünk, ráadásul 2022-ben a MOL Magyar Kupa-győzelem is összejött. A játékos a magyarországi karrierje mellett a szlovén válogatottnak is meghatározó tagja lett, amelynek színeiben eddig 17 alkalommal lépett pályára. Blazic továbbá a nemzetközi klubfutballban is letette a névjegyét. Blazic küzd a labdáért az ötszörös aranylabdás, Cristiano Ronaldóval

Főszereplője volt a 2019-ben és 2021-ben UEFA Európa Liga-, 2020-ban pedig Bajnokok Ligája-csoportkörös együttesünknek. A 29 éves játékos több alkalommal is viselhette a csapatkapitányi karszalagot, de nem csak a pályán, hanem azon kívül is igazi példakép volt, és jelesül képviselte a Fradi szellemiségét, hiszen számos jótékonysági akciónkban részt vett az elmúlt években.

Miha Blazicnak köszönjük szépen a Ferencvárosért tett erőfeszítéseit, karrierje következő szakaszához pedig sok sikert kívánunk!

A Föld Napja: Szedd össze magad!

A Föld Napja alkalmából különleges eseménnyel készül klubunk a Kisvárda elleni labdarúgó bajnokira.

Zachariassen is nézett, amikor Wingo rávágta, hogy…

Futballistáinkat különleges játékra hívtuk, amelyben az Újpest, a Barca és a Liverpool is pontot ért - VIDEÓ

Elindult a jegyértékesítés az MK-elődöntőre

Férfi labdarúgócsapatunk április 24-én, szerdán 20 órakor lép pályára a Nyíregyháza ellen.

Így lehetünk bajnokok szombaton

Férfi labdarúgócsapatunk közel került a bajnoki cím megvédéséhez.

Fradi Kamion a Kisvárda elleni meccsen

A Kisvárda elleni bajnoki előtt drukkereink 14 és 17 óra között megcsodálhatják országjáró járművünket.

FTC-Kisvárda: íme, a meccsnapi ajánlatunk

Ezúttal a Fradi ágyneműket vásárolhatják meg jelentős kedvezménnyel.

Sajtóakkreditáció a Kisvárda elleni bajnokira

A sajtó munkatársai április 19., péntek 12.00-ig adhatják le akkreditációjukat a szombati bajnokira.

Kenan Kodro: „Mind Dejannal vagyunk”

A ZTE ellen eredményes bosnyák támadónk értékelte a mérkőzést – VIDEÓ!