2022. április 22.
Dibusz Dénes: „Még jócskán van a csapatban tartalék”
Csapatkapitányunk különleges vasárnap délutánra számít az Újpest elleni derbin.

Férfi labdargócsapatunk a szerdai, győri győzelmének köszönhetően bejutott a MOL Magyar Kupa döntőjébe – együttesünk öt év után szerepelhet újra a fináléban. A legutóbbi, 2017-es győzelmünk alkalmával ott volt a csapatban kapusunk és csapatkapitányunk, Dibusz Dénes is, akit most az eddigi szereplésről, a tavaszi Fradiról és a vasárnapi, Újpest elleni derbiről is kérdeztünk.

- Legutóbb öt évvel ezelőtt jutott MMK-döntőbe a Ferencváros – átgondoltad már, hogy mennyi minden történt azóta?

- Nagyon sokminden történt, az biztos, azóta nyertünk három bajnoki címet, sőt, bízom benne, hogy hamarosan meglesz a negyedik is. Volt három nemzetközi csoportkörös szereplésünk, szóval a Magyar Kupát leszámítva ez egy nagyon sikeres időszak volt. Viszont mindenkiben volt egy kis hiányérzet az elmúlt években, hiszen a hazai kupasorozatban egyszer sem sikerült odaérni a döntőbe. Ez évről évre egyre nagyobb motivációt jelentett mindenkinek, éppen ezért a jelenlegi szezonban olyan komolyan vettünk minden mérkőzést, hogy szerintem megérdemelten jutottunk be a döntőbe.

- A tavaszi idény második felére egyre inkább összeáll a csapat – te is így látod?

- Vannak hosszabb, jobb periódusaink, az elmúlt néhány hét, hónap már jobban nézett ki. Tudtuk, hogy ehhez szükség lesz egy kis időre, hiszen az új vezetőedző érkezésével ismételten egy picit át kellett alakítani a gondolkodását a játékosoknak, neki is be kellett lőni az edzések terhelését, stílusát, azt, hogy mi az, ami a csapatra a legjobb hatással van, és aminek köszönhetően a leghatékonyabb és legeredményesebb játékot tudjuk a tétmérkőzéseken nyújtani. Valóban kezd összeállni a csapat, ám azt gondolom, hogy még jócskán van a csapatban tartalék. A képességeket tekintve szerintem még ennél is jobb játékot és nagyobb dominanciát kellene nyújtanunk a pályán. Nemcsak bizonyos időszakokban, hanem akár egy egész mérkőzésen át.

- Mit szólsz ahhoz, hogy az idény utolsó derbijén, vasárnap teltház várja a csapatokat?

- Bízom benne, hogy most már tényleg egy szó szerint teltházas mérkőzés következik. Most tényleg minden adott ahhoz, hogy ez meglegyen – van egy jó formában lévő Újpest, illetve egy olyan Ferencváros, amely begyűjtheti a bajnoki címet, ha a többi eredmény is úgy alakul, szóval biztos, hogy egy nagyon különleges vasárnap délután vár ránk. Remélem, hogy méltóléppen fogjuk zárni ezt a találkozót, a győri kupamérkőzés után már csak ez a mérkőzés lebeg a szemünk előtt.

Cikkajánló

Stefan Pánikkal bővül a szakmai stáb

Labdarúgócsapatunk új erőnléti edzője évek óta együtt dolgozik Borbély Balázzsal.

Kezdődik a munka!

36-szoros magyar bajnok férfi labdarúgócsapatunk visszatért a Népligetbe.

Kazahsztán ellen zárja az idényt válogatottunk

Utolsó meccsét Debrecenben vívja meg Marco Rossi csapata, soraiban Gruber Zsomborral és Osváth Attilával.

Joseph sem tudott segíteni csapatán

Labdarúgó világbajnoki felkészülési mérkőzésen Haiti válogatottja előnyről kapott ki Perutól.

Pinte Attila: „Megértem Borbély Balázs döntését”

Magyar bajnok korábbi labdarúgónk bízik volt csapattársában, az FTC új vezetőedzőjében, Borbély Balázsban.

Osváth Attila: Szerintem tudtuk irányítani a mérkőzést

Labdarúgó-válogatottunk idei harmadik meccsén is pályára lépő védőnk értékelte a finnek elleni sikert – VIDEÓ!

Osváth Attila kezdett, a válogatott legyőzte a finneket

Védőnk 45 percet volt pályán, Varga Barnabás két gólja döntötte el a mérkőzést.

Akár 75%-os kedvezmények a Fradi Garázsvásáron

Idén sem múlhat el a nyár a nagy sikerű Garázsvásár nélkül, ahol hatalmas kedvezményekkel vásárolhatnak.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin