2021. június 23.
Drámai meccsen búcsúzott a válogatott az Eb-től
A mieink kétszer is vezettek, és a 84. percig továbbjutásra álltak, ám a vége a németeknek kedvező 2-2 lett.

A magyar labdarúgó-válogatott ezúttal is Botka Endrével a kezdőcsapatában állt fel soron következő Európa-bajnoki csoportmérkőzésére. A mieink ezúttal Németország ellen léptek pályára Münchenben, és abban a tudatban kezdhették az összecsapást, hogy ha nyernek, biztosan továbbjutnak. A győzelem persze a franciák elleni döntetlennél is hatalmasabb bravúr lett volna nemzeti tizenegyünktől.

Ennek ellenére óriási meglepetésre Szalai Ádám remek fejesgóljával a magyarok szerezték meg a vezetést a 14. percben. A németek az első félidőben egy kapufáig és egy nagyobb helyzetig jutottak, utóbbi esetben Gulácsi Péter védett szépen. A végig magabiztosan játszó Botka Endre a 42. percben lenn maradt, de szerencsére tudta folytatni a játékot.

Sokáig a második félidőben sem változott a játék képe. Bár a németek birtokolták többet a labdát, nem nagyon tudtak mit kezdeni a szervezett magyar védelemmel. A mieink egy szabadrúgásból pedig kapufát is lőttek.

A 66. percben Havertz góljával így is sikerült a német egyenlítés, de szerencsére nem sokáig tartott a hazai öröm. A kezdőrúgásból ugyanis Szalai tette Schäfer András, aki okos, ütemtelen fejessel a kapuba továbbította a labdát.

A mindent egy lapra feltévő németek jöttek előre és a 84. percben Goretzka góljával újra egyenlíteni tudtak.

A hajrában Lovrencsics Gergő is érkezett, az állás azonban nem változott.

Ez azt jelenti, hogy a magyar válogatott bár kétszer is óriási bravúrt ért el, és a világbajnok francia, valamint a világsztárokkal teletűzdelt német válogatottól is pontot csent el, két szerzett pontjával Eb-csoportja negyedik helyén végzett.

Európa-bajnokság, csoportkör, 3. forduló

Németország-Magyarország (0-1) 2-2

G.: Havertz (66.), Goretzka (84.), ill. Szalai Á. (14.), Schäfer (67.)

„Az anyám!”: Dibusz és az FTC ajándéka Bodrogi Gyulának

A Nemzet Színésze nemrég ünnepelte 90. születésnapját, klubunk pedig emlékezetes ajándékkal lepte meg – VIDEÓ!

Botka Varga Barnabásnak adott tippeket, de megfogadta?

Focistáink ismét fát ültettek a Budakeszi Vadasparkban, ahol Dibusz Dénes kisfia ismét ellopta a showt – VIDEÓ

Sajtóakkreditáció a DVSC elleni bajnokira

A sajtó munkatársai május 2., csütörtök 12.00-ig adhatják le akkreditációjukat a vasárnapi bajnokira.

„Örülök, hogy segíthettem a csapatnak döntőbe jutni”

A Nyíregyháza 2-1-es legyőzése után a mindent eldöntő gól szerzője, Edgar Szevikjan értékelt.

Leandro: „Az utolsó pillanatig hittünk a fordításban”

Pályaedzőnk, Leandro de Almeida a győzelem után kiemelte a csapat küzdeni tudását és akarását.

A hajrában harcoltuk ki a kupadöntőt!

35-szörös bajnok férfi labdarúgócsapatunk 2-1-re nyert a Nyíregyháza ellen a MOL Magyar Kupa elődöntőjében.

Exkluzív: ilyen a bajnoki pezsgőfürdő Fradi-módra

Ünneplés a szurkolókkal a pályán, nagy buli a színfalak mögött, így ünnepeltük a 35. bajnoki címet – VIDEÓ!