2025. február 20.
Kiestünk az UEFA Európa Ligából
Férfi labdarúgócsapatunk 3-0-ra kikapott a Viktoria Plzentől, ezzel elbúcsúzott az UEL-től.

35-szörös magyar bajnok férfi labdarúgócsapatunk az 1-0-s hazai győzelem után idegenben lépett pályára a Viktoria Plzen ellen az UEFA Európa Liga egyenes kieséses szakaszának playoff-körének visszavágóján, ahol a tét a nyolcaddöntőbe kerülés volt. Vezetőedzőnk, Robbie Keane a Gróf – Makreckis, Gartenmann, Cissé, Ramírez – Abu Fani, Júlio Romao, Rommens – Zachariassen, Civic – Saldanha kezdőnek szavazott bizalmat a visszavágón.

I. félidő

Az aranyszínű mezben pályára lépő csapatunké volt az első helyzet, az ötödik percben Abu Fani lövése ment mellé, míg a másik oldalon Cerv lövése vágódott le. Saldanha tekerése a 12. percben mellé ment. Hat perccel később brazil támadónk átadáa után Zachariassen kerülhetett volna ajtó-ablak ziccerbe, de az utolsó pillanatban tisztázott a hazai védelem. Kalvach erős lövése középre ment, Gróf védett, a kipattanóból pedig tudott veszélyeztetni a Plzen. Pillanatokkal később Vydra helyzeténél ismét kapusunknak kellett leérnie a lapos lövésre.

A 27. percben viszont már Gróf sem tudott segíteni, egy szöglet után Durosinmi emelkedett a legmagasabbra, ezt még védte hálóőrünk, de a kipattanó után a nigériai eszmélt a leggyorsabban, előnybe került a Plzen (1-0). Ezt követően remek helyről kaptunk szabadrúgást, középről, a kaputól alig 18 méterre, ám Civic lövése levágódott le a sorfalról. Sulc a 35. percben teljesen egyedül maradt, Grófnak esélye sem volt, ezzel már a csehek álltak továbbjutásra (2-0), sőt, ezután jött az újabb hazai találat, Durosinmi volt ezúttal is eredményes (3-0), így a szünetre 3-0-s hazai vezetéssel mentek a csapatok.

II. félidő

Robbie Keane a szünetben kettőt kettőt cserélt: Tosin Kehinde és Adama Traoré érkezett Ramírez és Júlio Romao helyére.

Az 51. percben Traoré első kísérletét blokkolta a védelem, majd az ismétlés már kapura ment, de a lövés nem okozott gondot Jedlickának. Nem sokkal később Alekszandar Pesics érkezett Zachariassent váltva, szerb támadónk gyorsan helyzetbe került Makreckis beadása után, de a fejese mellé ment, majd a 67. percben Grófnak kellett nagyot védenie. A hajrára még Tóth Alex és Mohamed Ali Ben Romdhane is beállt. A hajrában mindent megtettünk a szépítésért, de gólt nem szereztünk.

Csapatunk bár 1-0-ra győtött a párharc első felvonásán, idegenben 3-0-ra kikapott, így a cseh Viktoria Plzen jutott az UEFA Európa Liga nyolcaddöntőjébe.

UEFA Európa Liga,
egyenes kieséses playoff-kör, 2. mérkőzés

Viktoria Plzen – FTC 3-0 (3-0)
Plzen, Doosan Arena

Viktoria Plzen:  Jedlicka – Memic (Doski, 70.), Dweh, Markovic, Jemelka, Cadu – Cerv, Kalvach, Sulc – Vydra, Durosinmi (Adu, 54.)
Vezetőedző: Miroslav Koubek

FTC: Gróf – Makreckis (Tóth, 78.), Gartenmann, Cissé, Ramírez (Traoré, a szünetben) – Abu Fani, Júlio Romao (Kehinde, a szünetben), Rommens (Ben Romdhane, 78.) – Zachariassen (Pesics, 58.), Civic – Saldanha
Vezetőedző: Robbie Keane

Sárga lapok: Memic (45+2), Dweh (76.) illetve Saldanha (14.), Abu Fani (56.)

Gólok: Durosinmi (27., 39.), Sulc (35.)

Cikkajánló

Fradi Zóna Értékelés Live a DVSC elleni bajnokin

Vasárnap 14.25-től várják önöket vendégeink a Fradi Zóna Értékelés Live by iFOREX Europe legújabb adásában.

Keane: „Kell a két győzelem és utána jöhet a pihenő!”

Vezetőedzőnk is tudja, itt az év vége, de nagyon nagy szükség van a maximális hat pontra a bajnokságban.

10 nemzetközi győzelem, Keane beérte Nyilasit és Blumot

Robbie Keane kevesebb, mint egy év alatt jutott el 10 nyertes nemzetközi találkozóig.

FTC-DVSC: 50 %-os meccsnapi áresés

2025 utolsó hazai bajnokiján féláron tehetnek szert szurkolóink különböző kabátjainkra.

„Tudtuk, hogy ez egy nagyon fizikális meccs lesz”

Callum O’Dowda elmondta, Stephen Glass is segítette gólpasszában – VIDEÓ!

Jön a Fair Nap a DVSC elleni bajnokinkon

A Groupama Biztosító támogatásával vasárnap különleges programokon vehetnek részt a meccsre érkezők.

Európa szűk elitjében a Ferencváros

A három európai kupasorozatban összesen csupán nyolc csapat van, amelyik veretlenül menetel.

Gróf hatalmas bravúrja a forduló védései között

Az FTC kapusának 87. percben bemutatott, győzelmet érő hárítása az UEFA figyelmét sem kerülte el – VIDEÓ!

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin