Sergei Rebrov vezetésével labdarúgócsapatunk újra nemzetközi kupa csoportkörébe jutott, miután a mieink 4-2-re verték a litván Suduvát az EL-selejtezők rájátszásának visszavágóján. Ukrán mesterünk nem először tör meg nagy bravúrral egy rossz szériát.
A Dinamóval is megcsinálta
Rebrov a Dinamo Kijev vezetőedzőjeként ért el hasonló bravúrt. Akkor a 2015/16-os szezonban az ukrán együttessel jutott túl a Bajnokok Ligája csoportköréből, amire 17 esztendeje nem volt példa a Dinamónál.
Abban az idényben a Maccabi Tel-Avivot és a Portót is megelőzte a Dinamo a BL-csoportkörben, és négy meccsen gyűjtött 11 pontjával - a Chelsea mögött - simán jutott a legrangosabb sorozat nyolcaddöntőjébe.
A kieséses szakaszban az angol Manchester City várt az együttesre, amely 3-1-es összesítéssel jutott túl Rebrov csapatán.
Nálunk 15 éves rossz sorozat tört meg
Nálunk is közel 17 éves rossz széria tört meg. A mieink ugyais 15 esztendeje, 2004-ben jutottak be utoljára nemzetközi kupa (akkor az UEFA Kupa) csoportkörébe.
Érdekesség, hogy akkor szintén 4-2-vel sikerült elérni ezt. Hiszen az idegenbeli 1-1 után 3-1-re vertük hazai pályán az angol Millwallt. Az akkor ötcsapatos csoportkörben 1-1-et játszottunk a holland Feyenoorddal, a Schalkétól (0-2) és a Baseltől (1-2) kikaptunk, majd a skót Hearstot megvertük (2-1), így a negyedik helyen végeztünk.
Nehéz lenne kiválasztani a kedvenc találatunkat az idei évből - VIDEÓ!
Fiatal középpályásunkkal az áttörést hozó évéről beszélgettünk - EXKLUZÍV INTERJÚ!
Ünnepi sütés-főzés, Reszkessetek betörők-kvíz és karácsonyfa vásárlás FTC-módra - VIDEÓ!
A DVTK elleni őszi szezonzáró után jön a Fradi Zóna Elemzés by iFOREX Europe Hegedűs Henrikkel.
Szurkolóinkat értékes nyeremények várják aktuális szavazásunkon!
A mindent eldöntő Szalai-gól mellett, a helyzeteinket is megnézheti - VIDEÓ!
Robbie Keane vezetőedző nyilatkozott a DVTK elleni 1-0-s siker után.
Férfi labdarúgócsapatunk 1-0-ra nyert a DVTK ellen Szalai Gábor góljával.