Fantasztikus győzelem, 11 pont az előnyünk!
Megvertük a Vidit is, így nagyon közel kerültünk a bajnoki címhez!

Az NB I 29. fordulójában csapatunk nyolcpontos előnnyel az élről várta a második MOL Vidi elleni találkozót.

Első félidő

Négypercnyi játék után Haratin Petrjakot ugratta ki, a veszélyes szituációt Kovácsik hárította el, miután megszerezte a labdát. A 7. percben Tokmac vihette szabadon a labdát a Vidi tizenhatosának előterében, majd 18 méterről nagyszerűen csavart a bal alsóba, ezzel előnyhöz juttatva csapatunkat! Alaposan nekirontottunk a Vidinek, ennek pedig meg is lett az eredménye!

A 22. percben Huszti lövése a kapufáról pattant vissza, de pont Nego elé, aki egalizálni tudott. Nem sokkal később Petrjak passza után Tokmac próbált volna újra gólt szerezni, de a védők blokkoltak. A félidő végéhez közeledve többször is Sihnevichet keresték a társak, fehérorosz támadónk a 40. percben Petrjak emelése után fejelt nem sokkal mellé nagy helyzetben. A félidő hosszabbításában Hadzic Tokmac-kal szembeni szabálytalanságánál begyűjtötte a második sárgalapját, így emberelőnybe kerültünk!

Második félidő

A 48. percben Huszti távoli lövését fogta könnyen Dibusz. Öt perccel később Petrjak emelt éles szögből a tizenhatoson belülről a kapuba, de a játékvezető les miatt érvénytelenítette a találatot. Ezt követően Sihnevich sarkallt Tokmacnak közel a kapuhoz, de játékosunk lövését védte Kovácsik, majd Sihnevich a jobb oldalról küldte rá, de ez is a hálóőrben halt el.

Azonban a szöglet már eredményre vezetett: Isael beívelése után Haratin pazar, bal felsős fejessel szerezte meg a második gólunkat, ezzel ismét mi vezettünk! A 69. percben Petrjak harcolt ki szabadrúgást a kaputól 23 méterre: Lanzafame odaállt, és gyönyörűen a bal felsőbe csavart, és 3-1-re módosította az állást! Bő tíz perccel a vége előtt Haratin távoli lövése vágódott le. Ezt követően a csereként beállt Bőle tette ki a szélen üresen felfutó Petrjaknak, a lövés nem sokkal ment mellé!

Az utolsó pillanatokban Haratin beívelése után még Varga is gólt szerezhetett volna, de közeli lövését védte Kovácsik.

A ráadás így sem maradt el: Lanzafame lépett ki ziccerben egy labdaszerzés után, és ballal a jobb sarokba gurított (4-1).

Csapatunk remek játékkal 4-1-re verte a Vidit, ezzel négy fordulóval a vége előtt 11 pontra növelte előnyét!

NB I, 29. forduló
FTC-MOL Vidi 4-1 (1-1)
FTC: Dibusz – Lovrencsics, Blazic, Dvali, Heister – Haratin, Leandro (Bőle, 75.) – Isael, Tokmac, Petrjak (Varga, 82.) – Sihnevich (Lanzafame, 59.)
MOL Vidi: Kovácsik – Nego, Juhász, Vinícius, Stopira – Pátkai, Nikolov (Milanov, 63.), Hadzic – Kovács, Hodzic (Tamás, 46.), Huszti (Elek, 57.)
Sárga lap: Hadzic (10., 45.), Heister (61.), Vinícius (66.), Lanzafame (69.)
Piros lap: Hadzic (45.)
Gól: Tokmac (7.), Haratin (58.), Lanzafame (69., 92.), illetve Nego (22.)

OTP Bank Liga

Több évtizede nem értünk el ilyen bravúrt

Labdarúgócsapatunk nemzetközi szinten legutóbb 15 éve győzött le olyan nívós ellenfelet, mint a Ludogorec.

Sajtóakkreditáció

Július 22., hétfő délig lehet akkreditálni a Valletta elleni Bajnokok Ligája-selejtező hazai mérkőzésére.

Tokmac: „Elöl és hátul is magas szintet képviselünk”

Két gólszerzőnk, Ihor Haratin és Tokmac Nguen értékelte a Ludogorec elleni BL-továbbjutást.

Elindult a jegyértékesítés a Valletta ellen!

Már kaphatók a belépőjegyek labdarúgócsapatunk idei második hazai rendezésű, jövő szerdai BL-selejtezőjére.