2020. október 31.
Somália megint betalált, döntetlen a rangadón
Labdarúgócsapatunk 1-1-es döntetlent játszott a MOL Fehérvár ellen a bajnokság 9. fordulójában.

Labdarúgócsapatunk a Dinamo Kijev elleni bravúros, BL-csoportkörös potszerzés után szombat este már Székesfehérvárott, a MOL Fehérvár FC ellen lépett pályára az NB I-ben. Sergei Rebrov ezúttal a Dibusz – Botka, Kovacevic, Dvali, Heister – Haratin, Laidouni, Somália – Isael, Boli, Skvarka 11-et küldte a pályára.

Az első próbálkozás Petrjaké volt, de balról, 12 méterről leadott lövését magabiztosan fogta Dibusz. A mieink részéről néhány perccel később Heister szólózott nagyot a baloldalról megindulva, és egészen a 16-osig jutva, de ott elesett, így nem lett lövés az akció vége.

A 24. és a 31. percben is a hazaiak kerültek helyzetbe: Nego első lövését blokkoltuk, a második helyzetnél pedig nagy helyzetben mellé lőtt a MOL Fehérvár játékosa.

Nem sokkal később villámgyors, szép támadást vezettünk: Laidouni tette ki a labdát jobbra Botkának, ő a szélről középre lőtt, de az érkező Skvarka elől mentettek.

A 42. percben Bamgboye bólintott mellé nagy helyzetből, amit meg is büntettünk, ugyanis egy percre rá megszereztük a vezetést.

Skvarka középre ívelt szabadrúgását Somália remekül bólintotta a jobb sarokba, a kapusnak esélye sem volt (1-0 ide). Brazil játékosunk az Újpest elleni derbin szerzett gólja után köszön be ismét.

A szünetben Somáliát Sigér váltotta.

Az első helyzet előttünk adódott: Skvarka passzolt a 16-oson belül a baloldalt mellette futó Heisterhez, aki kiszorított szögből mellé lőtt.

Az 54. percben Stopira fejelt Houri szöglete után, de Haratin a gólvonalról kifejelte a labdát. Egy percre rá Bamgboye esett el Boli mellett a 16-oson belül, amiért a hazaiak 11-est kaptak, a büntetőt Nikolics lőtte a jobb alsóba (1-1).

Hamar visszaszerezhettük volna a vezetést, de Heister sajnos nagy helyzetben, 11 méterről a bal sarok mellé lőtt az 57. percben.

Bő egy óra után Rebrov rövid idő alatt hármat is cserélt: Tokmac, Baturina és Zubkov állt be Boli, Isael és Skvarka helyett.

A csere után rohamoztunk a győztes gólért, Skvarka szabadrúgásból próbálkozott, Dvali pedig egy pöcköléssel, előbbi fölé ment, utóbbit a kapus fogta.

Bamgboye éles szögből lőtt a tizenhatosunkon belülről, de az oldalhálót találta el. A rendes játékidő utolsó percében Zubkov szabadrúgása tartott a rövidre, nagyot nyújtózott a kapus.

A hosszabbításban más nem történt, csapatunk 1-1-es döntetlenre végzett a MOL Fehérvár ellen.

NB I, 9. forduló
MOL Fehérvár-FTC 1-1 (0-1)
MOL Fehérvár: Rockov – Bolla, Stopira, Musliu, Fiola – Nego, Nikolov – Bamgboye, Houri, Petrjak (Pinto, 68.) - Nikolics (Zivzivadze, 77.)
FTC: Dibusz – Botka, Kovacevic, Dvali, Heister – Haratin (Vécsei, 88.), Laidouni, Somália (Sigér, 46.) – Isael (Tokmac, 68.), Boli (Baturina, 68.), Skvarka (Zubkov, 72.)
Sárga lap: Laidouni (37.), Petrjak (66.), Nikolov (76.), Fiola (81.), Sigér (85.), Bolla (88.), Pinto (89.)
Gól: Nikolics (55.- 11-esből), illetve Somália (43.)

Rebrov: „Kiszámíthatatlannak kell lennünk”

Ukrán vezetőedzőnk értékelte a MOL Fehérvár elleni 1-1-es döntetlent.

„Örülök, hogy segíthettem a csapatnak döntőbe jutni”

A Nyíregyháza 2-1-es legyőzése után a mindent eldöntő gól szerzője, Edgar Szevikjan értékelt.

Leandro: „Az utolsó pillanatig hittünk a fordításban”

Pályaedzőnk, Leandro de Almeida a győzelem után kiemelte a csapat küzdeni tudását és akarását.

A hajrában harcoltuk ki a kupadöntőt!

35-szörös bajnok férfi labdarúgócsapatunk 2-1-re nyert a Nyíregyháza ellen a MOL Magyar Kupa elődöntőjében.

Exkluzív: ilyen a bajnoki pezsgőfürdő Fradi-módra

Ünneplés a szurkolókkal a pályán, nagy buli a színfalak mögött, így ünnepeltük a 35. bajnoki címet – VIDEÓ!