2021. április 25.
Fehérváron is győzött bajnokcsapatunk!
A mieink Zubkov duplájával nyertek 2-1-re és már 17 ponttal vezetik az NB I-et.

Labdarúgócsapatunk már bajnokként érkezett az NB I 31. fordulójában Székesfehérvárra, ahol a harmadik helyezett MOL Fehérvár FC látta vendégül és köszöntötte a mieinket sorfallal az összecsapást megelőzően.

A mieink kezdőcsapatában ezúttal öt védőjátékos is - Henry Wingo, Botka Endre, Samy Mmaee, Lasha Dvali és Marcel Heister – helyet kapott.

Az első percekben nagyon dominánsan játszottunk. A 3. percben már helyzetbe is kerültünk: egy előreívelt labdát fejeltek ki a hazaiak, Isael 20-ról lőhetett volna, de inkább passzolt Heisternek, ő visszapasszolt brazil játékosunknak, aki végül 13-ról, laposan mellé lőtt.

Nem sokkal később Wingo csapta be védőjét a jobbon, laposan középre adott, Isael a rövidről kapura sarkazott, de blokkoltak a fehérváriak.

A Fehérvár csak kisebb lehetőségekig jutott az első 20 percben: Petrjak szabadrúgása nagyon mellé ment, Bolla lövését blokkoltuk, míg Stopira fejese jócskán elkerülte a kaput. A 24. percben pedig Zivzivadze 23 méteres lövése ment kevéssel a bal sarok mellé.

Ebben az időszakban mi elsősorban Isaelt vagy Zubovot látszottuk meg elöl, és bár többször is közel voltak ahhoz, hogy meglógjanak, egy kis hiba közbecsúszott.

A 36. percben megszereztük a vezetést. Zubkov úgy letámadta és megzavarta Kovács kapust, hogy ukrán szélsőnk közelről a kapuba tudott pöckölni (1-0 ide).

Ennek köszönhetően egygólos előnnyel mehettünk szünetre.

A szünetben egyik edző sem változtatott.

Remekül kezdődött a második játékrész. Az 54. percben Isael ugratta ki laposan Zubkovot, aki megiramodott, majd a kapus fölött a hálóba bökte a labdát (2-0 ide).

A 61. percben a Fehérvár előtt is adódott lehetőség, Stopira szöglet utáni fejesét azonban Bogdán magabiztosan védte. A 67. percben is Bogdán védett nagyot Bamgboye 20 méteres, jobb alsó felé tartó lapos kísérlete után.

A 70. percben Rebrov hármat is cserélt: Gera D., Tokmac és Baturina érkezett Mak, Zubkov és Isael helyére. A hazaiaknál pedig Houri jött Zivzivadze helyett.

A 81. percben nagyon szép labdakihozatal és felépített támadás végén Vécsei tüzelt 21 méterről, de az egyik hazai védő belerepült a kísérletbe.

A 83. percben szépített a Fehérvár: Bolla jobboldali passzát Nikolics lőtte közelről a kapunkba.

Az állás már nem változott, így csapatunk 2-1-es győzelmet aratott.

Így februárhoz hasonlóan - akkor 4-0 után 2-0 - ismét egymás után vertük az Újpestet és a Fehérvárt. Bajnokcsapatuk tetemes előnnyel, 17 ponttal vezeti már az NB I-et!

NB I, 31. forduló

MOL Fehérvár-FTC 1-2 (0-1)

MOL Fehérvár: Kovács D. – Bolla, Rus, Musliu, Stopira – Dárdai (Bamgboye, 57.), Nego, Pinto (Alef, 79.), Petrjak – Zivzivadze (Houri, 69.), Nikolics

FTC: Bogdán – Wingo, Botka, Mmaee, Dvali, Heister – Somália, Laidouni (Vécsei, 78.) – Zubkov (Gera D., 70.), Isael (Baturina 70.), Mak (Tokmac, 70.)

Sárga: Bolla (42.), Pinto (45.), Heister (59.), Mak (66.), Stopira (76.), Gera D. (86.), Rus (88.)

G.: Zubkov (36., 54.)

Mezőkövesden a Fradi-minibusz

Drukkereink a Mezőkövesd elleni mérkőzés idején is beszerezhetik kedvenc Fradi-terméküket.

Dibusz bizonyított a kapitánynak

Labdarúgócsapatunk kapusa, Dibusz Dénes értékelte a válogatott Koszovó ellen 2-0-ra megnyert meccsét - VIDEÓ!

Szevikjan gólt lőtt, Ben Romdhane kezdett

Örmény játékosunk Csehország ellen volt eredményes, míg tunéziai középpályásunk Új-Zéland ellen játszott.

Dibusszal és Vargával győzte le Koszovót a válogatott

Dibusz Dénes kezdőként, Varga Barnabás csereként játszott a Puskás Arénában 2-0-ra megnyert meccsen.

Köszönünk mindent, Toki!

Öt magyar bajnoki cím, egy Magyar Kupa, három UEL- és egy BL-csoportkör után Tokmac Nguen távozik az FTC-től.

„Dénes a legkiválóbb magyar csapat kapusa”

Marco Rossi a Koszovó elleni mérkőzés előtt beszélt várakozásairól és Dibusz Dénesről is.

Mezőkövesd-FTC: elindult a jegyértékesítés!

Március 31-én, vasárnap 18.00-tól lépünk pályára a Mezőkövesd vendégeként a bajnokság 26. fordulójában.

„Mindent beleadok, hogy visszakerüljek a válogatottba”

Botka Endre, labdarúgócsapatunk hátvédjének célja, hogy részt vehessen az Európa-bajnokságon.