2022. szeptember 1.
Felszentelték Czibor Zoltán szobrát Komáromban
A Ferencváros is megkoszorúzta klubunk egykori kiváló, 25 évvel ezelőtt elhunyt balszélsőjének emlékhelyét.

Megemlékezést tartottak Komáromban, abban a városban, ahol az Aranycsapat egykori kiváló balszélsője, az olimpiai bajnok és világbajnoki ezüstérmes Czibor Zoltán felnőtt, s ahol élete utolsó éveit töltötte, Magyarországra történt hazatérése után. A Ferencvárost 1948 és 1950 között erősítő, majd a Csepel érintésével az akkori politikai rendszer hatására a Honvédba kényszerített, később a spanyol Barcelonában világsztárrá váló gólerős támadó 25 évvel ezelőtt, 1997. szeptember 1-jén hunyt el. 

Az évforduló alkalmából, a 2019-ben indított Czibor90 emlékév keretein belül felszentelték azt a tavaly állított, egészalakos bronzszobrot, amely a labdarúgóról elnevezett sporttelep bejáratánál lett elhelyezve. A Ferencvárosi Torna Club részéről Orosz Pál, az FTC Labdarúgó Zrt. vezérigazgatója, valamint Tobak Csaba, a Fradi Múzeum vezetője helyezte el az emlékezés virágait.

Orosz Pál (jobbra) és Tobak Csaba koszorúzta meg klubunk részéről a szobrotOrosz Pál (jobbra) és Tobak Csaba koszorúzta meg klubunk részéről a szobrot


Az avatás előtt Czibor Zoltán sírhelyénél is volt koszorúzás. A nap lezárásaként pedig a Külügyminisztérium és Komárom Önkormányzat csapata játszott barátságos futballmérkőzést, előbbi oldalon Vincze Ottó, utóbbi félnél többek között Bánki József, Telek András, s közelmúltban Rudas-rend taggá választott Eperjes Károly színművész képviselték a zöld-fehér színeket.

Czibor Zoltán egyike volt az Aranycsapat azon játékosainak, Budai II László és Kocsis Sándor mellett, akiket akaratuk ellenére távolítottak el a Fradiból, míg Grosics Gyulát nem engedték klubunkba szerződni, ezért csupán 2008-ban adatott meg neki, hogy pályára léphessen csapatunkban.
A legendás négyesről készült anyagunkat szeptember 6-án, kedden, a Fradi TV legújabb adásában láthatják az M4 Sporton.

Cikkajánló

Megérkezett! Ebben a mezben játszanak labdarúgóink

A Macron a 2025/26-os szezonra is különleges hazai mezt tervezett rekordbajnok férfi labdarúgócsapatunknak.

Ekkor játszunk a Nyíregyháza ellen

Az MLSZ közzétette a Fizz Liga harmadik fordulójának kezdési időpontjait.

FTC-Noah: színes programokkal készülünk

A célba lövést, reflexfalat, ketrecfocit és a lövőerőmérőt is kipróbálhatja az idény első hazai tétmeccsén.

Sajtóakkreditáció a Kazincbarcika elleni bajnokira

A média munkatársai július 31., csütörtök 16.00-ig adhatják le akkreditációjukat.

Gruber Zsombor is ott lesz a Fradi Zóna Elemzésben

Az MTK elleni meccs után hétfőn ismét jön elemző műsorunk Hegedűs Henrikkel a FradiMédia YouTube-csatornáján.

Kérjen köszöntést szeretteinek a Groupama Arénában!

Legyen szó születésnapi üzenetről, vagy megemlékezésről, mi a kivetítőinkre varázsoljuk Önnek!

Ez történt az örökrangadón

Mutatjuk az MTK elleni 1-1-es bajnoki legfontosabb pillanatait - VIDEÓ!

Robbie Keane: „Van még mit javítanunk!”

Vezetőedzőnk értékelte az MTK elleni 1-1-es döntetlent.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin