35-szörös bajnok férfi labdarúgócsapatunk 2-1-re kikapott csütörtökön az angol Tottenham Hotspurtől az UEFA Európa Liga főtábláján. A találkozót követően dán védőnk, Stefan Gartenmann értékelte a meccset.
- Felvettük a versenyt a Tottenhammel, magas tempójú mérkőzést játszottunk - kezdte labdarúgónk. - A szurkolóink hatalmas energiát adtak a támogatásukkal, nagyon hálásak vagyunk nekik. A stadionunk olyan volt, mint egy erőd, fantasztikus drukkereink vannak. Frusztráló, hogy vereséget szenvedtünk, mert úgy érzem, jól játszottunk, és sokkal több volt ebben a meccsben. Ugyanazt érzem, mint az előző, Belgiumban lejátszott mérkőzésünk esetében is éreztem. Akkor is szerencsétlenek voltunk. Mindkét találkozón mindent megtettünk azért, hogy pontokat szerezzünk, de nem jártunk sikerrel. Természetesen ebből a meccsből is tanulni kell. Muszáj jobban fókuszálnunk, egy apró hibát sem szabad elkövetnünk. Az európai színtéren a legkisebb hibákat is megbüntetik. Azt mindenesetre pozitívnak tartom, hogy felvettük a versenyt a Premier League egyik élcsapatával.
Cristian Ramírez is hasonlóan vélekedett.
- Ilyen mérkőzésre számítottam. Nagyon kemény ellenféllel találkoztunk, amely igen komoly tempóban futballozott. Kilencven percben keresztül igyekeztünk magas szinten játszani a Tottenhammel - mondta ecuadori balhátvédünk. - Voltak lehetőségeink, be is tudtunk találni a meccs elején, de sajnos érvénytelenítették a gólunkat. Mindent megtettünk, jó meccset játszottunk. Természetesen csalódottak vagyunk az eredmény miatt, de ilyen a futball. Sokat tudunk tanulni ebből a meccsből, amit a következő nemzetközi találkozóinkon hasznosítani tudunk. A szurkolókról csak a legjobbakat tudom elmondani. Tele volt a stadion, rengeteg erőt adott a drukkereink támogatása. Végig fantasztikus volt a hangulat, amit nagyon köszönünk nekik.
Válogatott védőnk szerint a hazai meccs jó kiindulópont, de a Górnik ellen idegenben is koncentrálni kell.
Nyereményjáték a Fradi Facebook-oldalán, tippelje meg a Górnik Zabrze elleni EL-mérkőzés pontos végeredményét!
Vezetőedzőnk mellett Cadu vett részt a Górnik Zabrze stadionjában tartott szerdai sajtóeseményen.
Férfi labdarúgócsapatunk delegációjának repülőútja mindössze 40 percen át tartott Lengyelországba.
Korábbi játékosunk, Michal Nalepa részletes útmutatást adott a Górnikról az UEL-visszavágó előtt – INTERJÚ!
Labdarúgócsapatunk védője, Gómez Mariano érkezik a Fradi Zóna Bemelegítés legújabb adásába.
Labdarúgócsapatunk Real Madrid elleni góllövője kapta meg a Midea mérkőzés legjobb Fradi-játékosa-díjat.
Férfi labdarúgócsapatunk augusztus 17-én játszik a ZTE FC vendégeként.