2020. július 22.
Fölényes győzelem, ketten is mesterhármast lőttek
Második ausztriai edzőmérkőzésünkön 9-0-ra legyőztük cseh ellenfelünket.

Bad Radkersburgi edzőtábora második mérkőzését játszotta labdarúgócsapatunk, ellenfelünk ezúttal a cseh harmadosztályban szereplő MFK Frydek-Místek.

Az első kapuralövés Sigér nevéhez fűződött, aki nem sokkal lőtt mellé. Két percen belül Varga kétszer is helyzetbe került, majd Sigér lövését blokkolták, ezután hamar Ramadan is próbálkozhatott. Ramadan szélről érkező passza után ismét Sigér volt közel a kapuhoz, de összezártak előtte a védők. Egy szöglet kijött Dibuszról, de védelmünk megoldotta a feladatot. Ramadan, majd Varga is veszélyeztetett később, utóbbi szabadrúgásból.

A 20. percben Isael kérte el a labdát Frimpongról, a szélről középre mozgott, de nem sikerült jól a lövése. Egy perccel később Ramadan szerzett labdát a tizenhatos vonalán, játékosunk lapos lövésével közel járt a gólhoz. Ezután Lovrencsics is lőtt, a gólt érő sokadik kapuralövés azonban Ramadan nevéhez fűződik, aki Varga lepattanó lövése, és egy kavarodás után szerzett labdát, és élesen kilőtte a bal felső sarkot! Rögtön a gól után Csontos is veszélyeztetett, majd Skvarka rövidre tartó szögletét Ramadan fejelte fölé.

A 46. percben Tokmac lövése megpattant Bolin, de Heister utána középre tudott passzolni, Boli pedig megduplázta előnyünket. Négy perccel később ismét Heister adott jó labdát, Szánthó nem sokkal lőtt mellé. Tokmac indította Bolit, aki szemben a kapussal átemelt fölötte, ezzel háromgólosra növelve a különbséget. Ezután Szánthó lövésébe értek bele, majd a szöglet után Haratin ívelt át Szánthónak, aki éles szögből meglőtte negyedik gólunkat. Szánthó és Boli is helyzetbe került ezután, előbb az oldalháló mentett, később mellé ment a próbálkozás.

Gyorsan jött két gól a 64. és a 66. percben: előbb Heister labdája után Szánthó készített le Tokmacnak, aki az ötödiket lőtte, majd Szánthó helyzetben meglőtte saját maga második, csapatunk hatodik gólját. Ezután Heister lőtt fölé. A 75. percben Szánthó kapott mélységi indítást, és mesterhármasával 7-0-ra módosította az állást. A 78. percben Boli üreskapuval szemben kapott labdát, ezzel lett 8-0. Hét perccel a vége előtt Tokmac is kapott egy indítást, majd higgadtan a kapuba gurított, 9-0.

Következő edzőtábori felkészülési mérkőzéseink vasárnap és hétfőn lesznek.

Felkészülési mérkőzés
FTC- MFK Frydek-Místek 9-0 (1-0)
FTC: Első félidő: Dibusz Dénes – Lovrencsics, Frimpong, Dvali, Csontos – Somália, Sigér  – Isael, Skvarka, Varga – Ramadan
Második félidő: Bogdán, Botka, Blazic, Iyinbor, Heister – Csonka, Haratin – Szánthó, Katona, Tokmac – Boli
Sárga lap: Literak (17.)
Gól: Ramadan (26.), Boli (46., 56., 78.), Szánthó (60., 66., 75.), Tokmac (64., 83.)

Közösen ültetett fát az FTC és a Provident

A pénzügyi szolgáltató vállalat Provigreen elnevezésű programjában az április a fenntarthatóságról szól.

A Föld Napja: Szedd össze magad!

A Föld Napja alkalmából különleges eseménnyel készül klubunk a Kisvárda elleni labdarúgó bajnokira.

Zachariassen is nézett, amikor Wingo rávágta, hogy…

Futballistáinkat különleges játékra hívtuk, amelyben az Újpest, a Barca és a Liverpool is pontot ért - VIDEÓ

Elindult a jegyértékesítés az MK-elődöntőre

Férfi labdarúgócsapatunk április 24-én, szerdán 20 órakor lép pályára a Nyíregyháza ellen.

Így lehetünk bajnokok szombaton

Férfi labdarúgócsapatunk közel került a bajnoki cím megvédéséhez.

Fradi Kamion a Kisvárda elleni meccsen

A Kisvárda elleni bajnoki előtt drukkereink 14 és 17 óra között megcsodálhatják országjáró járművünket.

FTC-Kisvárda: íme, a meccsnapi ajánlatunk

Ezúttal a Fradi ágyneműket vásárolhatják meg jelentős kedvezménnyel.

Sajtóakkreditáció a Kisvárda elleni bajnokira

A sajtó munkatársai április 19., péntek 12.00-ig adhatják le akkreditációjukat a szombati bajnokira.