2021. január 9.
Győzelem az első marbellai edzőmeccsen
Mak, Isael, Heister és Haratin gólja hozta a sikert.

Bajnoki címvédő férfi labdarúgócsapatunk marbellai edzőtábora és a 2021-es év első felkészülési mérkőzésén lépett pályára a spanyol negyedosztályú Alhaurín ellen.

Első félidő

A 2. percben Skvarka szerzett labdát, de lapos lövése a kapusé lett. Három perccel később egy középre érkező továbbítás után Mak passzolt a kapuba, ezzel megszereztük a vezetést (1-0). Ezután egy szögletet követően Csontos ívelése után Laidouni fejelt fölé. A 15. percben a baloldalon vezettünk támadást, Csontos passzát követően Mak kereste középen Isaelt, brazil játékosunk pedig lapos lövésével megduplázta előnyünket (2-0).

A 22. percben Dibusznak kellett védeni egy fejes után, majd a 29. percben Skvarka továbbítása után Lovrencsics lőtt fölé. Az első játékrész második felében Isael és Katona is már lesről lőtt. Egy perccel a félidő vége előtt Csontos beadásáról Isael maradt le.

Második félidő

Teljes sorcsere történt a folytatásra: NB III-mas csapatunk két játékosa, Nagy Olivér és Redzic Damir is pályára lépett. Sigéré volt a második félidő első kísérlete, a kapus kiütötte a labdát. A 64. percben Nagy hozta játékba Redzicet, aki a tizenhatoson belülről nem lőtt alig mellé. Három perccel később Uzunit buktatták a tizenhatos vonalán, a pontrúgáshoz a sértett állt oda, majd fölé lőtt. Ezután Heister készített le Uzuninak, de pontatlan lett a lövés.

A 71. percben Redzic húszméterről lőtt, de nem talált kaput. A 84. percben jártunk, amikor Heister váratlanul megindult a szélen, majd erős, lapos lövésével megszerezte harmadik gólunkat (3-0). Két perccel később Heistert buktatták, a megítélt tizenegyest pedig Haratin magabiztosan értékesítette (4-0). Egy perccel később Uzuni lefutotta emberét, a lövése lepattant a kapus lábáról.
Több helyzet nem volt, csapatunk tehát 4-0-ra győzött első spanyolországi felkészülési mérkőzésén.

Felkészülési mérkőzés, Marbella
FTC-Alhaurín 4-0 (2-0)
FTC: Első félidő: Dibusz – Lovrencsics, Blazic, Botka, Csontos – Laidouni, Vécsei – Katona, Skvarka, Mak – Isael
Második félidő: Bogdán – Nagy Olivér, Frimpong, Dvali, Heister – Sigér, Haratin, Somália (Katona, 88.) – Redzic Damir, Baturina, Uzuni
Gól: Mak (5.), Isael (15.), Heister (84.), Haratin (87.)

„Örülök, hogy segíthettem a csapatnak döntőbe jutni”

A Nyíregyháza 2-1-es legyőzése után a mindent eldöntő gól szerzője, Edgar Szevikjan értékelt.

Leandro: „Az utolsó pillanatig hittünk a fordításban”

Pályaedzőnk, Leandro de Almeida a győzelem után kiemelte a csapat küzdeni tudását és akarását.

A hajrában harcoltuk ki a kupadöntőt!

35-szörös bajnok férfi labdarúgócsapatunk 2-1-re nyert a Nyíregyháza ellen a MOL Magyar Kupa elődöntőjében.

Exkluzív: ilyen a bajnoki pezsgőfürdő Fradi-módra

Ünneplés a szurkolókkal a pályán, nagy buli a színfalak mögött, így ünnepeltük a 35. bajnoki címet – VIDEÓ!

Különleges anyák napi akció a DVSC elleni mérkőzésre

A DVSC elleni találkozóra az édesanyák belépőjét 50 százalék kedvezménnyel lehet megvásárolni.

FTC-DVSC: Jegyinformációk

Elindult a jegyértékesítés a DVSC elleni május 5-i hazai bajnokinkra.

Anyák napi ajánlat

Harmincöt százalékos kedvezménnyel vásárolhatják meg a női kapucnis pulóvert és a pamut melegítőnadrágot.

„Ahhoz, hogy duplázzunk, minden erőnkre szükség van”

Vezetőedzőnk, Dejan Sztankovics mondta el várakozásait a szerdai, Nyíregyháza elleni Magyar Kupa-elődöntőről.