2020. május 13.
FTC-Paks 0-0
Az első szerdai felkészülési mérkőzésen a Pakssal játszottunk az FTC-MVM Népligeti Sportközpontban.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
FTC-PAKS 0-0
FTC:
Gróf (Varga Á., 62.) - Lovrencsics (Botka, 62.), Frimpong, Otigba, Heister - Sigér (Haratin, 62.), Vécsei - Ramadan, Lodico, Tokmac - Sihnevich

ÉLŐ KÖZVETÍTÉS

90. perc: véget ért a mérkőzés!

86. perc: paksi lövés után Varga védett nagyot.
84. perc: Lodico állt a labda mögé, majd kapu fölé tekerte a labdát.
83. perc: Ramadan cselezte be magát a tizenhatos előterébe, buktatták, jó helyről végezhetünk el szabadrúgást.
82. perc: Botka látványos becsúszással mentett.
75. perc: Frimpong blokkolt fontos helyzetben, majd fel is tudott szabadítani.
67. perc: Vécsei lőtt ismét távolról, Rácz nagyot védett!
62. perc: három csere nálunk: Gróf helyett Varga a kapuban, Lovrencsicset Botka, Sigért Haratin váltotta.

58. perc: MAJDNEM OTT VAN! Lovrencsics indította Tokmacot, aki sarokkal nagy passzt adott Lodicónak, ám egy paksi védő a gólvonalról tisztázni tudott.

57. perc: Ramadan szép cselt mutatott be a bal oldalon, majd jobbal középre tekert, Rácz védett ismét.

56. perc: NAGY HELYZET! Tokmac látványos mozdulattal lőtt 15 méterről kapura, a csereként beállt Rácz óriási bravúrral védett.

55. perc: Lodico lőtt szép mozdulattal egy kellemetlenül pörgő labdát, de fölé szállt a kísérlete.
52. perc: Lodico indítota remekül Tokmacot, akinek a ballábas lövése elkerülte a kaput.
52. perc: Tokmac kapott több rúgást is a lábára, szabadrúgással jöhettünk. Lovrencsics bal oldali pontrúgását Otigba fejelte kevéssel fölé.
51. perc: Haraszti lövése szállt mellé.
48. perc: Osváth jobb oldali beadását Sajbán szép mozdulattal lőtte el, de nem találta el a kaput.

46. perc: folytatjuk!

45+1. perc: véget ért az első félidő!

45. perc: Vécsei lőtt fölé 30 méterről.
44. perc: Lovrencsics jobb oldali beadását követően Poór mentett nagyot Tokmac elől.
43. perc: Lodico szögletét Holczer öklözte ki.
42. perc: Tokmac-Heister-Lodico szép összjátéka után utóbbi lövését blokkolták a vendégek.
39. perc: Könyves lépett ki, majd lőtt gólt, de mindezt lesről tette, úgyhogy szabadrúgással jöhettünk.
37. perc: Lovrencsics remek passza után Lodico harcolt ki szögletet, az újabb középre lőtt labdát Ramadan csúsztatta meg, majd ismét Lovrencsicshez került ki jobbra a labda, ezúttal pedig Otigba próbálkozott fejjel, de nem talált kaput.
35. perc: Tokmac indította volna Sihnevichet, de Holczer jól jött ki a kapujából.
33. perc: Lodico passza után Sihnevich lőtt mellé ballal, bal oldalról, a tizenhatos vonaláról.
30. perc: Szabó röviden visszaadott labdájára Tokmac igyekezett lecsapni, Holczer el tudta rúgni a labdát, de Tokmacot találta el, szerencséjére azonban a labda elhagyta az alapvonalat.
28. perc: Böde indította Szabót a bal oldalon, a középre lőtt labdáját ki tudtuk vágni, mielőtt baj lett volna belőle, majd a Paks szögletét is hatástalanítottuk.
27. perc: Sigér 30 méteres lövését védte Holczer.
25. perc: Vécsei indította a bal oldalon felfutó Heistert, aki egyből laposan középre lőtt, az érkező Sihnevich Holczerbe rúgta a labdát.
23. perc: Tokmac indítása volt hosszú Lovrencsicsnek.
20. perc: Heister bal oldali beadása ment el keresztben.
19. perc: Böde passza után Hahn törte el a labdát, így veszélytelen volt a 18 méterről leadott kísérlete.
18. perc: Gévay buktatta Sihnevichet, Lodico jobb oldali szabadrúgását Otigba fejelte mellé.
15. perc: Lovrencsics jobb oldali beadását Szabó blokkolta.
14. perc: Vécsei váratlanul, jó 35 méterről lövésre szánta el magát, Holczer a léc alól tornázta ki a kísérletet.
12. perc: Frimpong buktatta Bödét, 17 méterről szabadrúgással jöhetett a Paks, a kísérlet azonban a sorfalban elhalt.
10. perc: itt a második ziccerünk, Tokmac indította remekül a bal oldalon felfutó Heistert, aki ballal centikkel lőtt a bal kapufa mellé.
7. perc: itt az első helyzetünk, Tokmac passza után Sihnevich lőtt, Holczer nagyot védett.
6. perc: Gévay rántotta le Ramadant.
5. perc: Tokmac szólózott a saját térfeléről indulva, az utolsó paksi védő azonban megállította.
3. perc: Lovrencsics bal oldali szögletét Böde fejelte ki.

1. perc: elkezdődött a mérkőzés!

Az eredeti kezdőhöz képest egy változás: Zubkov helyett Ramadan a pályán a meccs elején.

ELŐZMÉNYEK

A mai második mérkőzésünket, a ZTE elleni, 14.00-kor kezdődő találkozót élőben közvetíti az M4 Sport (ahogy majd a vasárnapi össecsapásunkat is), ám ma 11.00-tól még a Paks ellen is pályára lépünk az FTC-MVM Népligeti Sportközpontban.

Sztankovics: „Bajnoknak kell lennünk!”

Vezetőedzőnk szerint a Kisvárda ellen az egyetlen cél a bajnoki cím megszerzése lehet.

Eltűnt derbihősök: Nacer Bouiche

A Fradi TV sorozatának második részében focicsapatunk első afrikai légiósával találkozhatnak – VIDEÓ!

Együtt a lelátón! – Elindult a bérletértékesítés!

Nagy kedvezményt kapnak, akik az early bird időszakban vásárolják meg bérletüket a 2024/25-ös idényre.

FTC-Kisvárda: meccsnapi programok

Április 20-án, szombaton a Kisvárda elleni bajnokin az Egészségnap kerül a középpontba.

Közösen ültetett fát az FTC és a Provident

A pénzügyi szolgáltató vállalat Provigreen elnevezésű programjában az április a fenntarthatóságról szól.

A Föld Napja: Szedd össze magad!

A Föld Napja alkalmából különleges eseménnyel készül klubunk a Kisvárda elleni labdarúgó bajnokira.

Zachariassen is nézett, amikor Wingo rávágta, hogy…

Futballistáinkat különleges játékra hívtuk, amelyben az Újpest, a Barca és a Liverpool is pontot ért - VIDEÓ

Elindult a jegyértékesítés az MK-elődöntőre

Férfi labdarúgócsapatunk április 24-én, szerdán 20 órakor lép pályára a Nyíregyháza ellen.