2024. április 21.
FTC35: Ők vívták ki a 35. bajnoki címünket
13 játékosunk először ünnepelhet magyar bajnoki címet, de sok „trófeahalmozó” is van a keretben.

A Kisvárda ellen elért döntetlennel matematikailag is behozhatatlan előnyre tettünk szert a Pakssal szemben, és ezzel zsinórban hatodszor is megnyertük a bajnoki címet, ami, mint megírtuk új klubrekord. A 35. bajnoki címben sok játékosunk munkája van benne, lássuk pontosan kik is nyerték meg az újabb bajnoki címet.

Nem meglepő módon Dibusz Dénes neve mellett áll a legtöbb, hét bajnoki cím, viszont mellette is sokan vannak, akik négy-öt, vagy hat bajnokságot nyertek csapatunkkal. Dibusz Dénes mellett szintén hét bajnoki címet számlál immáron Botka Endre is, de hozzá kell tennünk, hogy ezekből egyet a Honvéddal nyert. Folytassuk is a hatszoros bajnokainkkal, itt két olyan játékos van, akik már nem minket erősítenek, ám mind Sigér Dávid, mind Tokmac Chol Nguen hozzátette a magáét a 35. bajnoki címért folytatott versenyben.

Ötszörös bajnoknak mondhatja magát mostantól Eldar Civic, a bosnyák válogatott védő 2019-ben érkezett a Fradihoz, és azóta minden évben bajnokcsapat tagja volt, míg Samy Mmaee és Henry Wingo negyedszer ünnepelhet magyar bajnoki elsőséget. Öten lettek háromszoros bajnokok, név szerint Pászka Lóránd, Muhamed Besic, Anderson Esiti, Kristoffer Zachariassen, Stjepan Loncar, Lisztes Krisztián valamint Marquinhos.

A duplázók között találjuk Myenty Abenát, Cristian Ramírezt, Amer Gojakot,  Adama Traorét, Owusu Kwabenát, Mats Knoestert, Baráth Pétert, Varga Ádámot és Tóth Alexet.

A csapatból a legtöbben most szerezték meg az első bajnoki címüket csapatunkban, többek között a gólkirályi cím várományosa, Varga Barnabás, az „asszisztkirály” Mohammed Abu Fani, vagy a védelem oszlopa, Ibrahim Cissé.

Alekszandar Pesics

A kétgólos Abena: „Ezt neked ajánlom, anya!”

Játékosunk örült, hogy édesanyja a helyszínen látta dupláját, és gólöröme is szóba került – VIDEÓ!

Zajlik a licit a DVSC elleni győztes meccslabdákért

A gólszerzők labdáiért beérkezett nettó összeget az FTC klubalapítványa, az Albert Alapítvány kapja.

„Büszke vagyok a csapatomra”

Férfi labdarúgócsapatunk vezetőedzője, Dejan Sztankovics értékelt a DVSC 5-1-es legyőzése után.

Kiütéssel győztünk a Debrecen ellen

Férfi labdarúgócsapatunk 5-1-re legyőzte hazai pályán a DVSC-t az OTP Bank Liga 31. fordulójában.

Edgar Szevikjan lett április legjobbja!

A voksok alapján férfi labdarúgócsapatunk támadója érdemelte ki áprilisban a HSA Hónap Játékosa-díjat.

FTC-DVSC: parkolási lehetőség

A DVSC elleni meccsre autóval érkező drukkereink az MVM Dome parkolóját használhatják.

"Mindenkit motivál, hogy a Fradiban futballozhat!"

Vezetőedzőnk a DVSC elleni bajnoki előtt osztotta meg gondolatait.

Honvédelmi Napot tartunk a DVSC elleni meccsen

Az akadálypálya, a lézerfegyveres lövészet és a kvízjáték után értékes nyereményért szállhat versenybe.