2023. július 3.
Magabiztos, háromgólos győzelemmel zártuk az edzőtábort
Zachariassen és Varga Barnabás mellett Mackreckis is betalált a Botosani elleni 3-0-s siker alkalmával.

Magyar bajnok férfi labdarúgócsapatunk hétfő este utolsó felkészülési mérkőzését játszotta a második ausztriai edzőtáborban a román élvonalbeli FC Botosani ellen. A helyszín ezúttal ismerős volt, ugyanis az egy hét során már jól megismert edzőpályánkon, a szállodánktól mindössze 10 perces sétára lévő Smaragd-Arenában játszottunk a román csapattal.

A korábbi találkozókhoz képes már az első percektől kezdve a Ferencváros támadott, és uralta a játékot. Az 5. percben Kristoffer Zachariassen Marquinhostól kapott egy zseniális labdát, norvég játékosunk pedig higgadtan a kapuba lőtt (1-0). A remek kezdés megalapozta a még jobb folytatást. Marquinhos két perccel később nagy helyzetet alakított ki, de a Botosani kapusa védett. A 14. percben viszont már ő sem tudott mit tenni, amikor Adama Traoré mesteri centerezését Varga Barnabás közelről passzolta a kapuba (2-0).

Két perccel később a románok is eljutottak egy helyzetig, de Dibusz Dénes résen volt, és lábbal védett. Csapatunk folyamatosan letámadta ellenfelét már a tizenhatos előterében, ennek eredményeként több labdaszerzést jegyezhettünk fel. Varga a 23. percben megduplázhatta volna góljai számát, de talán őt is meglepte, hogy Eldar Civic szögletébe nem ért bele senki, így a labda támadónk elé került, de nem talált a kapuba. A 42. percben Traoré került ziccerbe, de nem sikerült eltolnia Razvan Ducan mellett a labdát, a románok kapusa védett. A hátralévő időben már nem született újabb gól, így 2-0-s ferencvárosi előnnyel vonulhattak pihenőre a csapatok.

A második játékrészben feljavult a Botosani játéka. Az 56. percben Sekou Camara veszélyes lövésénél nagyot kellett védenie Dibusznak, majd néhány perccel később kapusunk megint két nagy bravúrt mutatott be.

A 69. percben a Fradi kijött a kisebb szorításból, és a csereként beálló Cebrail Makreckis remek villanásával már 3-0-ra vezettünk. A románok újabb próbálkozásánál megint Dibusz hárított nagyot, majd Lisztes Krisztián előtt adódott lehetőség, de fiatal játékosunk kísérletét védte Ducan. A meccs végén még Loncar váltotta Zachariassent, és Dibusznak is tisztáznia kellett egy szabadrúgás után, de az állás már nem változott.

Csapatunk tehát meggyőző, háromgólos győzelemmel zárta második edzőtáborát.

Férfi labdarúgás, felkészülési mérkőzés

FTC – FC Botosani 3-0 (2-0)
Ausztria, Bramberg am Wildkogel

FTC: Dibusz – Botka (Knoester, 71.), S. Mmaee, Cissé, Civic (Pászka, 78.) – Abu Fani (Esiti, 59.), Baráth (Makreckis, 66.), Zachariassen (Loncar, 85.) – Marquinhos (Owusu, 59.), Varga B. (Lisztes, 71.), Traoré
Vezetőedző: Sztanyiszlav Csercseszov

Sárga lap: Varga B. (40.), Pius (58.), Esiti (73.)

Gólok: Zachariassen (5.), Varga B. (14.), Makreckis (69.)

Sztankovics: „A szezonnak még nincs vége”

Vezetőedzőnk beszélt várakozásairól az MTK elleni bajnoki előtt.

„Az anyám!”: Dibusz és az FTC ajándéka Bodrogi Gyulának

A Nemzet Színésze nemrég ünnepelte 90. születésnapját, klubunk pedig emlékezetes ajándékkal lepte meg – VIDEÓ!

Botka Varga Barnabásnak adott tippeket, de megfogadta?

Focistáink ismét fát ültettek a Budakeszi Vadasparkban, ahol Dibusz Dénes kisfia ismét ellopta a showt – VIDEÓ

Sajtóakkreditáció a DVSC elleni bajnokira

A sajtó munkatársai május 2., csütörtök 12.00-ig adhatják le akkreditációjukat a vasárnapi bajnokira.

„Örülök, hogy segíthettem a csapatnak döntőbe jutni”

A Nyíregyháza 2-1-es legyőzése után a mindent eldöntő gól szerzője, Edgar Szevikjan értékelt.

Leandro: „Az utolsó pillanatig hittünk a fordításban”

Pályaedzőnk, Leandro de Almeida a győzelem után kiemelte a csapat küzdeni tudását és akarását.

A hajrában harcoltuk ki a kupadöntőt!

35-szörös bajnok férfi labdarúgócsapatunk 2-1-re nyert a Nyíregyháza ellen a MOL Magyar Kupa elődöntőjében.

Exkluzív: ilyen a bajnoki pezsgőfürdő Fradi-módra

Ünneplés a szurkolókkal a pályán, nagy buli a színfalak mögött, így ünnepeltük a 35. bajnoki címet – VIDEÓ!