2026. január 19.
Gólerős holland csatárt igazoltunk
Elton Acolatse a DVTK labdarúgócsapatától érkezik a Ferencvároshoz. A támadó nyolc gólnál jár az idényben.

A 30 éves Elton Ofoi Acolatse a hollandiai Amszterdamban született 1995. július 25-én. A szélső 2003 és 2013 között a patinás Ajax Akadémián nevelkedett. A felnőttek között az Ajax második csapatában, a Jong Ajaxban mutatkozott be 2013-ban, ahol 64 bajnokin hatszor volt eredményes.

A 2016-17-es idényt a Westerloo csapatában töltötte, majd Club Brugge játékosa lett, ahol viszont nem kapott szerepet. A 2017-18-as idényt kölcsönben a Sint-Truiden csapatában töltötte, amelyik a szezon végén kivásárolta, és egészen 2020-ig a limburgi csapat játékosa volt. A sárga-kékeknél 73 bajnokin háromszor volt eredményes. 

Sint-Truidenből előbb kölcsönben, majd végleg az izraeli Hapoel Be’er Sheva csapatához került, a 2021-22-es idényt azonban már kölcsönben a török Bursaspornál töltötte. 2023-ban az izraeli FC Ashdod érintésével került Diósgyőrbe, ahol gyorsan alapember lett. A borsodi csapatban 70 bajnokin 16 gól és 17 gólpassz a mérlege. A jelenleg futó idényben az FIZZ Ligában 18 meccsen 8 gól és 8 gólpassz, míg a MOL Magyar Kupában 2 gólpasszt jegyzett.

A holland U17-es, U18-as és U20-as válogatottban is szerepelt, a legfiatalabb korosztállyal 2012-ben Európa-bajnoki címet ünnepelhetett. A Németország elleni döntőben a 91. percben ő lőtte az egyenlítőt gólt, majd a tizenegyespárbajban sem hibázott.

Cikkajánló

Megtartottuk a X. FTC Szakmai Napot

Az elmúlt évekhez hasonlóan ismét focicsapatunk szakemberei tartottak előadásokat a Groupama Arénában.

„Ez nagy lépés nekem, a Fradi egy történelmi klub”

Elton Acolatse címekről, európai szereplésről és az erényeiről is beszélt - VIDEÓ!

Sajtóakkreditáció a Győr elleni bajnokira

A média munkatársai január 23., péntek 12.00-ig adhatják le akkreditációjukat.

Akció a Fradi Shopban az UEL-meccs napján

A Panathinaikosz elleni UEL-mérkőzés napján ismét kedvezményekkel várja a szurkolókat a Fradi Shop.

Véget ért a spanyolországi edzőtábor

Tizenkét napot töltöttünk el La Mangában, felkészültünk az idény folytatására.

Lamah: „Az a Fradi-gólom a pályafutásom egyik kedvence”

A korábbi közönségkedvenc focista „menő” lányos apa lett és még mindig megvan az összes fradis érme - INTERJÚ!

La Manga-i képeslapok: 4. rész – Hosszabbítások

Naby Keita a Fradiban, a csapat a spanyolországi téli edzőtáborban maradt hosszabb időre.

IFFHS: A hétszeres BL-győztest is előzzük

Sztárklubok sorát utasítottuk magunk mögé, a Fradié a világ 39. legjobb labdarúgócsapata.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin