2026. április 14.
Győzelem a Puskás ellen, ismét a tabella élén!
Bajnoki címvédő csapatunk hátrányból fordítva nyerte meg 2-1-re a 26. fordulóból elhalasztott bajnoki meccset.

Csapatunk még a Braga elleni Európa Liga-nyolcaddöntő visszavágója miatt volt kénytelen elhalasztani az eredetileg március 16-ra kiírt mérkőzést. A DVTK elleni pénteki győzelem után a mieink magabiztosan készülhettek a hétvégi fordulóban a Győr ellen hazai pályán 4-1-es vereséget szenvedő vendégek ellen.

A mieink a Dibusz–Gómez, Raemaekers, Szalai–Osváth, Kanikovszki, Corbu, Zachariassen, O'Dowda–Joseph, Gruber összeállításban kezdték a mérkőzést.

Első félidő

Csapatunk mezőnyfölényével indult a találkozó, a vendégek kemény belépőkkel próbálták megakasztani a mieink lendületét. Negyedóra telt el, amikor a vendégek eljutottak Dibusz Dénes kapuja elé, de Toon Raemaekers tanári becsúszással akadályozta meg, hogy igazán nagy helyzet alakulhasson ki.

A 24. percben egy balról beívelt szabadrúgásba Zachariassen csúsztatott bele, Golla pedig az ötösön belülről vágta a kapu fölé a hálóba tartó labdát. A szöglet után Raemaekers fejese nyomán a lécet érintve hagyta el a labda a pályát.

A 30. percben ismét belga védőnk volt a főszereplő, 23 méterről kapura küldött szabadrúgását ütötte ki Szappanos, Zachariassen viszont nem tudta a kipattanót a kapuba piszkálni. A vendégeknek bezzeg szerencséjük volt: a 33. percben egy eladott labdával Lukács Dániel törhetett kapura, és nyolc méterről sikerült Dibusz mellett a kapuba gurítania. (0-1) 

A 39. percben egy kapu előtt kavarodás végén Raemaekers fejesét Szappanos kiütötte, de pont Josephre, csatárunk pedig két méterről már csak a kapuba kellett, hogy passzolja a labdát. (1-1)

Szünetre pedig már előnnyel vonulhattunk, hiszen egy mintaszerű akció végén Gavriel Kanikovszki vágta 16 méterről a kapuba a visszagurított labdát. (2-1)

Második félidő

Egy Raemaekers-szabadrúgással indult a játékrész, majd az 58. percben Joseph lapos lövése ment centikkel a bal kapufa mellé. A 61. percben Szalai Gábort kellett ápolni egy újabb kemény belépőt követően.

A 69. percben Osváth Attila lőtte középre a labdát, de ketten is lemaradtak róla, óriás helyzet volt pedig! Ahogy a 72.  percben Dibusz kapuja előtt is, de válogatott kapusunk biztos kézzel védte Haratjunjan 11 méterről kapura küldött labdáját, és ugyanígy tett percekkel később Golla közeli fejesénél.

Az utolsó percekben magabiztosan tartottuk meg az előnyünket, a 2-1-es győzelem pedig azt jelenti, hogy pontszámban beértük az ETO-t, és több győzelmünknek köszönhetően ismét a tabella élére álltunk. 

Legközelebb áprillis 19-én, vasárnap 19:30-tól Győrben lépünk pályára a Fizz Liga 30. fordulójában.

Fizz Liga, 26. forduló (elhalasztott mérkőzés):

Ferencvárosi TC–Puskás Akadémia FC 2-1 (2-1)

Groupama Aréna, 7155 néző, v.: Rúsz M.

Ferencváros: Dibusz–Gómez, Raemaekers, Szalai–Osváth (Nagy B. 78.), Kanikovszki, Corbu, Zachariassen (Rommens 73.), O'Dowda (Makreckis 78.)–Joseph (Kovacevic 73.), Gruber (Lisztes 84.).

Puskás Akadémia: Szappanos–Maceiras, Golla (Orján 84.), Markgráf, Haratjunjan–Okeke (Mondovics 81.), Duarte (Magyar 84.)–Lukács D., Szolnoki, Nagy Zs.–Németh (Fameyeh 73.).

gólszerző: Joseph (39.), Kanikovszki (45.), ill. Lukács (33.)

sárga lap: Gómez (76.), ill. Duarte (12.), Maceiras (48.), Szolnoki (74.)

Cikkajánló

Távozik Mohammed Abu Fani

A technikás izraeli válogatott az elmúlt három év több nagy sikerének volt egyik főszereplője.

Nyerjen zenélő, táncoló Fradi-kaktuszt!

Vége a magányos meccsnézéseknek, ha önre mosolyog a szerencse legújabb TikTok-játékunkban.

Leltár miatt három napra bezár a Fradi Shop

A zárva tartás a webshopot is érinti, de június 19-től ismét a megszokott rend szerint vásárolhatnak.

Stefan Pánik: Lenny rengeteg tapasztalatot fog szerezni

Klubunk vezető erőnléti edzője a világbajnokságra készülő cseh labdarúgó-válogatottról is mesélt.

"Remélem, hogy a történet még csak most kezdődik"

Az FTC labdarúgó utánpótlásának újabb tehetséges játékosa kötelezte el magát klubunkhoz.

Osváth a kezdőben, bombagólokkal jött a siker

Osváth Attila újra bizalmat kapott, a magyar labdarúgó-válogatott 3–1-re verte Kazahsztánt.

Gyorsan fogynak a helyek a nyári Fradi Élménytáborban

A Fradi és a Creative Science táborai a nyári szünetben is izgalmas programokkal várják a gyerekeket.

Ilyen volt a Fradi első edzése Borbély Balázzsal

Június 9-én, kedden megkezdődött a munka a kerettagoknak az FTC-MVM Népligeti Sportközpontban.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin