2024. január 12.
Hasznos gyakorló mérkőzésen győztünk az edzőtáborban
Férfi labdarúgócsapatunk kétszer 35 perces gyakorló mérkőzést vívott a Mezőkövesd ellen.

34-szeres magyar bajnok férfi labdarúgócsapatunk első téli edzőtáborát Mezőkövesden töltötte, ahol január 12-én, pénteken délelőtt egy kétszer 35 perces gyakorló mérkőzést játszottunk a mezőkövesdi csapattal. Dejan Sztankovics vezetőedző a Varga Á. – Botka, Aaneba, Cissé, Civic – Maiga, Loncar – Katona, Szabó Sz., Kehinde – Pesics kezdőtizenegyet küldte pályára.

Az első percek gyors labdajáratásokkal indultak, mindkét csapat több passzból próbált lehetőségeket kialakítani. A 7. percben Botka tisztázott egy beívelt szabadrúgás után. Négy perccel később Cseri tört a kapunkra, de Varga Ádám védett. Ezután Maiga lőtt távolról fölé, majd Babunski próbálkozását fogta kapusunk. A 17. percben a kölcsönből visszatért Loncar tüzelt távolról, de Piscitelli fogta a labdát. Nem sokkal később U19-es és NB III-as csapatunk játékosa, Szabó Szilárd továbbított Pesics felé, ellenfelünk kapusának szögletre kellett mentenie a pöccintés után. Támadás jött a másik oldalon, Cseke kapáslövése nem talált kaput. Loncar is újabb lövéssel vetette észre magát, a labda csapódott lefelé, de fölé ment. A 24. percben Civic szöglete után Szabó lövése levágódott, majd Kehinde beadása után Loncar fejesével megszereztük a vezetést (0-1). Az első játékrész vége előtt öt perccel Vajda kísérlete után Varga védett vetődve. Majd Szabó hozta volna helyzetbe Kehindét, de nem sikerült befejezni az akciót. A 35. percben Pesics lőtt éles szögből, a hazaiak olasz kapusa szögletre hárított.

A második játékrészre teljes sorcserét eszközöltünk. A kapuban Szécsi folytatta, a védelemben Makreckis, Wingo, Baráth és Ramírez játszott, a középpályán Abu Fani, Besic és Gojak, míg a támadósorban a szintén kölcsönből visszatért Kharaishvili, új igazolásunk, Kenan Kodro, valamint Lisztes lépett pályára. A félidő elején Szécsinek rögtön egy nagy védéssel kellett játékba avatkoznia. A 48. percben Kodro fejese után védett Piscitelli. A mérkőzés többi részében a mezőnyben folyt a játék, csak kisebb helyzetek alakultak ki mindkét oldalon, így együttesünk megnyerte a találkozót.

Csapatunk péntek kora délután hazautazik Budapestre, majd hétfő reggel elindul spanyolországi edzőtáborába.

Gyakorló-mérkőzés, mezőkövesdi edzőtábor
Mezőkövesd-FTC 0-1 (0-1)
Mezőkövesd: Piscitelli – Kállai, Pillár, Beriashvili, Vajda – Gomis, Cseke, Cseri – Babunski, Drazics, Molnár G.
FTC: Első félidő: Varga Á. – Botka, Aaneba, Cissé, Civic – Maiga, Loncar – Katona, Szabó Sz., Kehinde – Pesics
Második félidő: Szécsi - Makreckis, Wingo, Baráth, Ramírez - Abu Fani, Besic, Gojak - Kharaishvili, Kodro, Lisztes
Gól: Loncar (24.)

Töltse le címvédő labdarúgóink legújabb csapatfotóját!

Varázsolja zöld-fehérbe telefonját, monitorját az újabb kupatavaszt elért együttesünk csapatfotójával!

Lépjen be a Fradival a kiterjesztett valóságba!

Töltse le a Fradi Appot és próbálja ki a kiterjesztett valóságon alapuló bajnokavató animációnkat a derbin.

„A döntőt nem játszani, hanem megnyerni kell!”

Dejan Sztankovics és Mohammed Abu Fani mondta el várakozásait a Paks elleni MOL Magyar Kupa-döntőről.

Indul a jegyértékesítés a szezonzáró derbire

Május 19-én, vasárnap 20.15-től fogadjuk az Újpestet, majd sor kerül az ünnepélyes bajnokavatásra.

Sajtóakkreditáció az Újpest elleni bajnokira

A sajtó munkatársai május 17., péntek 12.00-ig adhatják le akkreditációjukat a vasárnapi bajnokira.