2019. szeptember 7.
Hét gólt vágtunk a felkészülési mérkőzésen
Labdarúgócsapatunk az NB II-es Budaörs ellen játszott felkészülési találkozót szombat délelőtt.

Kilenc felnőtt, valamint három U21-es játékosunk a válogatottnál van, a bajnoki szünetben így az NB II-es Budaörssel játszottak felkészülési mérkőzést az itthon maradók. Jól kezdtük a meccset, már a 6. percben előnybe kerültünk, Priskin Tamás indította Isaelt, aki a kint álló kapus felett jobbal gyönyörűen pörgette a kapuba a labdát (1-0).

Nem sokkal később egyenlíteni tudott a Budaörs, Gróf Dávid elsőre még nagyot védett ziccerben, másodikra azonban már ő is tehetetlen volt (1-1). Nem maradt azonban sokáig döntetlen az állás, két perccel később Priskin passzolt Oleksandr Zubkovhoz, aki középen Isaelt játszotta meg, támadónk pedig ballal a hosszúba lőtt (2-1).

Újabb két perc telt el, és újabb szép támadás végén ismét gólt szereztünk. Zubkov indította a jobb oldalon Priskint, aki a hosszún Isaelt játszotta meg, aki ezúttal nem lőtt, hanem a középen érkező Bőle Lukács elé tálalt, ő pedig nem hibázott (3-1).

A háromszor harmincas mérkőzés második játékrészének elején is hamar betaláltunk, Bőle gólpasszából az éppen előtte beszálló Szerető Krisztofer volt eredményes (4-1). Egy kisebb gólszünetet aztán az 55.percben szakítottunk meg, Danylo Ihnatenko mehetett egy az egyben a kapusra, de önzetlenül Priskinhez passzolt, aki az üres kapuba gurított (5-1).

A harmadik harmadra is maradtak gólok, a 70. percben Szerető cselezte be magát a tizenhatoson belülre, majd a jobb alsó sarokba lőtt (6-1). Bő tíz perccel később Bőle adott kiváló labdát Priskinnek, aki egy az egyben mehetett a kapusra, és jobbal a bal alsóba tekert (7-1).

A budaörsiek a végén még szépíteni tudtak, így gólgazdag mérkőzésen magabiztosan, 7-2-re győztünk, Isael, Szerető és Priskin is duplázott, míg Bőle a gólja mellett két gólpasszt is kiosztott.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
FTC - Budaörs 7-2 (3-1, 2-0, 1-1)
FTC:
Gróf - Botka, Frimpong, Leandro, Heister - Haratin, Ihnatenko - Zubkov, Bőle, Isael - Priskin
Csereként beállt: Szerető, Wilmots, Szécsi
Gól: Isael (6., 13.), Bőle (15.), Szerető (31., 70.), Priskin (55., 81.)

Sztankovics: „Bajnoknak kell lennünk!”

Vezetőedzőnk szerint a Kisvárda ellen az egyetlen cél a bajnoki cím megszerzése lehet.

Eltűnt derbihősök: Nacer Bouiche

A Fradi TV sorozatának második részében focicsapatunk első afrikai légiósával találkozhatnak – VIDEÓ!

Együtt a lelátón! – Elindult a bérletértékesítés!

Nagy kedvezményt kapnak, akik az early bird időszakban vásárolják meg bérletüket a 2024/25-ös idényre.

FTC-Kisvárda: meccsnapi programok

Április 20-án, szombaton a Kisvárda elleni bajnokin az Egészségnap kerül a középpontba.

Közösen ültetett fát az FTC és a Provident

A pénzügyi szolgáltató vállalat Provigreen elnevezésű programjában az április a fenntarthatóságról szól.

A Föld Napja: Szedd össze magad!

A Föld Napja alkalmából különleges eseménnyel készül klubunk a Kisvárda elleni labdarúgó bajnokira.

Zachariassen is nézett, amikor Wingo rávágta, hogy…

Futballistáinkat különleges játékra hívtuk, amelyben az Újpest, a Barca és a Liverpool is pontot ért - VIDEÓ

Elindult a jegyértékesítés az MK-elődöntőre

Férfi labdarúgócsapatunk április 24-én, szerdán 20 órakor lép pályára a Nyíregyháza ellen.