2020. november 21.
Bombagóllal szereztünk újabb fontos három pontot
Marcel Heister nem mindennapi találata döntött a Honvéd elleni idegenbeli bajnokin.

Labdarúgócsapatunk a Dibusz – Lovrencsics, Blazic, Kovacevic, Heister – Haratin, Somália – Uzuni, Isael, Tokmac – Boli felállású csapattal lépett pályára a Honvéd ellen a Hidegkuti Nándor Stadionban, az NB I 11. fordulójában.

Az első lövőhelyzetet mi alakítottuk ki. Uzuni harcolt ki szabadrúgást 23 méterre a kaputól, és ő is végezte el azt, igencsak jól, de a jobb sarok felé tartó kísérletet Tujvel kiütötte, majd nem sokkal később Tokmac lőtt az oldalhálóba.

Egy percre rá a Honvéd is veszélyeztetett: Dibusz labdaelrúgását blokkolták a pálya jobb oldalán, a labdát Ugrai szerezte meg, aki betört a 16-oson belülre, de ott Blazic gyönyörűen szerelte – nagyon nagy szükség is volt rá.

A 11. percben Blazic-Tokmac-Heister összjátékkal vezettünk szép támadást, de balhátvédünk hosszan tolta meg kicsit a labdát, így nem tudott lőni. Pár perccel később Gazdag passza után ismét Ugrai próbálkozott a kapunktól 16 méterre, de Kovacevic visszaért és nagyot blokkolt.

A 26. percben szöglet után próbáltunk kétszer is gólt szerezni: előbb Blazic kotort a gólvonal közeléből kapura, de elakadt a labda, akárcsak rögtön utána Boli esetében.

Egy perccel később viszont már megszereztük a vezetést, nem is akárhogy. Egy kifejelt szöglet éppen Heister elé pattant, aki 18 méterről, kapásból óriási lövést ragasztott a léc alá (1-0 ide).

A játékrész második felében is mi voltunk fölényben, többször is eljutottunk a Honvéd kapujáig, de nagyobb lehetőséget nem sikerült kialakítani.

A Honvéd egyet cserélt a szünetben: Nagy Gergőt Aliji váltotta. Az első helyzet ezúttal is egy Uzuni-szabadrúgás volt, szélsőnk a 16-os bal csücskétől néhány centivel tekert a jobb alsó mellé.

A 61. percben Dibusznak kellett nagyot védenie ahhoz, hogy 1-0 maradjon az állás. Kapusunk Ugrai balról megeresztett lövését tolta szépen oldalra. Ekkor mindkét csapat cserélt: a lövés előtt Eppel érkezett László helyére, a lövés után pedig Vécsei váltotta nálunk Haratint.

A 71. percben is cserélt mindkét edző: a Honvédnál Balogh jött Ugrai helyére, nálunk Skvarka és Mak jött Tokmac és Boli helyett.

Ekkor a cseréken kívül nem sok érdemleges történt a pályán.

A 77. percben Balogh N. került lövőhelyzetbe, de 15-ről, jobbról fölé-mellé bombázott.

Tíz perccel később előbb Isael lövését blokkolták, majd Mak adott remek passzt Skvarkának a 16-oson belül, de kísérletét szögletre blokkolták. A szöglet után Vécsei fejelt nem sokkal mellé.

A másik oldalt még Balogh N. lőtt mellé 16-ról.

Az állás azonban nem változott, így csapatunk Heister bombagóljával újabb fontos három pontot szerzett a bajnokságban.

NB I, 11. forduló

Honvéd-FTC 0-1 (0-1)

Honvéd: Tujvel – Mezghrani, Lovric, Baráth B. (Craciun, 86.), Bocskay, Kesztyűs – Nagy G. (Aliji, 46.), Hidi, Gazdag – László (Eppel, 59.), Ugrai (Balogh N., 71.)

FTC: Dibusz – Lovrencsics, Blazic (Dvali, 88.), Kovacevic, Heister – Haratin (Vécsei, 63.), Somália – Uzuni, Isael (Baturina, 88.), Tokmac (Skvarka, 71.) – Boli (Mak, 71.)

Sárga: Gazdag (35.), Ugrai (51.)

G.: Heister (27.)

„Meg kell mutatnunk, hogy tudunk 3 pontot szerezni”

Dibusz Dénes szerint bosszantó az MTK elleni döntetlen, de hamar itt van a következő bajnoki a bizonyításra.

Sergei Rebrov: Nem ilyen második félidőre számítottunk

Vezetőedzőnk szerint fordulópontot jelentett volna, ha sikerül értékesíteni a büntetőt.

Kettővel is vezettünk, végül iksz lett az örökrangadó

Zubkov duplázott, Mak 11-est hibázott, a kék-fehérek 0-2-ről mentettek pontot.

Interjú az évfordulóhoz érő klubelnökkel!

Megjelent az FTC életmód és sportkultúra magazinjának legújabb, márciusi száma!

Rebrov: „Az MTK jó úton jár, nem lesz könnyű dolgunk”

Vezetőedzőnk kemény mérkőzésre számít szombaton az Új Hidegkuti Nándor Stadionban.

Hétvégi program

Örökrangadó az MTK otthonában, pályán az NB III, de játszanak férfi pólósaink és női kéziseink is.

Sergei Rebrov: „Gólok nélkül nem lehet nyerni”

Vezetőedzőnk értékelt a MOL Fehérvár elleni kupamérkőzés után.