2020. november 21.
Bombagóllal szereztünk újabb fontos három pontot
Marcel Heister nem mindennapi találata döntött a Honvéd elleni idegenbeli bajnokin.

Labdarúgócsapatunk a Dibusz – Lovrencsics, Blazic, Kovacevic, Heister – Haratin, Somália – Uzuni, Isael, Tokmac – Boli felállású csapattal lépett pályára a Honvéd ellen a Hidegkuti Nándor Stadionban, az NB I 11. fordulójában.

Az első lövőhelyzetet mi alakítottuk ki. Uzuni harcolt ki szabadrúgást 23 méterre a kaputól, és ő is végezte el azt, igencsak jól, de a jobb sarok felé tartó kísérletet Tujvel kiütötte, majd nem sokkal később Tokmac lőtt az oldalhálóba.

Egy percre rá a Honvéd is veszélyeztetett: Dibusz labdaelrúgását blokkolták a pálya jobb oldalán, a labdát Ugrai szerezte meg, aki betört a 16-oson belülre, de ott Blazic gyönyörűen szerelte – nagyon nagy szükség is volt rá.

A 11. percben Blazic-Tokmac-Heister összjátékkal vezettünk szép támadást, de balhátvédünk hosszan tolta meg kicsit a labdát, így nem tudott lőni. Pár perccel később Gazdag passza után ismét Ugrai próbálkozott a kapunktól 16 méterre, de Kovacevic visszaért és nagyot blokkolt.

A 26. percben szöglet után próbáltunk kétszer is gólt szerezni: előbb Blazic kotort a gólvonal közeléből kapura, de elakadt a labda, akárcsak rögtön utána Boli esetében.

Egy perccel később viszont már megszereztük a vezetést, nem is akárhogy. Egy kifejelt szöglet éppen Heister elé pattant, aki 18 méterről, kapásból óriási lövést ragasztott a léc alá (1-0 ide).

A játékrész második felében is mi voltunk fölényben, többször is eljutottunk a Honvéd kapujáig, de nagyobb lehetőséget nem sikerült kialakítani.

A Honvéd egyet cserélt a szünetben: Nagy Gergőt Aliji váltotta. Az első helyzet ezúttal is egy Uzuni-szabadrúgás volt, szélsőnk a 16-os bal csücskétől néhány centivel tekert a jobb alsó mellé.

A 61. percben Dibusznak kellett nagyot védenie ahhoz, hogy 1-0 maradjon az állás. Kapusunk Ugrai balról megeresztett lövését tolta szépen oldalra. Ekkor mindkét csapat cserélt: a lövés előtt Eppel érkezett László helyére, a lövés után pedig Vécsei váltotta nálunk Haratint.

A 71. percben is cserélt mindkét edző: a Honvédnál Balogh jött Ugrai helyére, nálunk Skvarka és Mak jött Tokmac és Boli helyett.

Ekkor a cseréken kívül nem sok érdemleges történt a pályán.

A 77. percben Balogh N. került lövőhelyzetbe, de 15-ről, jobbról fölé-mellé bombázott.

Tíz perccel később előbb Isael lövését blokkolták, majd Mak adott remek passzt Skvarkának a 16-oson belül, de kísérletét szögletre blokkolták. A szöglet után Vécsei fejelt nem sokkal mellé.

A másik oldalt még Balogh N. lőtt mellé 16-ról.

Az állás azonban nem változott, így csapatunk Heister bombagóljával újabb fontos három pontot szerzett a bajnokságban.

NB I, 11. forduló

Honvéd-FTC 0-1 (0-1)

Honvéd: Tujvel – Mezghrani, Lovric, Baráth B. (Craciun, 86.), Bocskay, Kesztyűs – Nagy G. (Aliji, 46.), Hidi, Gazdag – László (Eppel, 59.), Ugrai (Balogh N., 71.)

FTC: Dibusz – Lovrencsics, Blazic (Dvali, 88.), Kovacevic, Heister – Haratin (Vécsei, 63.), Somália – Uzuni, Isael (Baturina, 88.), Tokmac (Skvarka, 71.) – Boli (Mak, 71.)

Sárga: Gazdag (35.), Ugrai (51.)

G.: Heister (27.)

„Örülök, hogy segíthettem a csapatnak döntőbe jutni”

A Nyíregyháza 2-1-es legyőzése után a mindent eldöntő gól szerzője, Edgar Szevikjan értékelt.

Leandro: „Az utolsó pillanatig hittünk a fordításban”

Pályaedzőnk, Leandro de Almeida a győzelem után kiemelte a csapat küzdeni tudását és akarását.

A hajrában harcoltuk ki a kupadöntőt!

35-szörös bajnok férfi labdarúgócsapatunk 2-1-re nyert a Nyíregyháza ellen a MOL Magyar Kupa elődöntőjében.

Exkluzív: ilyen a bajnoki pezsgőfürdő Fradi-módra

Ünneplés a szurkolókkal a pályán, nagy buli a színfalak mögött, így ünnepeltük a 35. bajnoki címet – VIDEÓ!

Különleges anyák napi akció a DVSC elleni mérkőzésre

A DVSC elleni találkozóra az édesanyák belépőjét 50 százalék kedvezménnyel lehet megvásárolni.

FTC-DVSC: Jegyinformációk

Elindult a jegyértékesítés a DVSC elleni május 5-i hazai bajnokinkra.

Anyák napi ajánlat

Harmincöt százalékos kedvezménnyel vásárolhatják meg a női kapucnis pulóvert és a pamut melegítőnadrágot.

„Ahhoz, hogy duplázzunk, minden erőnkre szükség van”

Vezetőedzőnk, Dejan Sztankovics mondta el várakozásait a szerdai, Nyíregyháza elleni Magyar Kupa-elődöntőről.