2019. december 30.
Hosszabbítottunk egyik legnagyobb tehetségünkkel
A magyar bajnok és MK-győztes, 19 esztendős Csonka András a jövőben is a Ferencváros sikereiért dolgozhat.

Labdarúgócsapatunk szerződést hosszabbított a Ferencvárossal már magyar bajnoki címet és Magyar Kupát is nyert, 19 esztendős Csonka Andrással, aki így biztosan a mieinknél folytatja pályafutását.

Csonka éppen csak betöltötte 17. születésnapját, amikor 2017 májusában a Budafok elleni győztes Magyar Kupa-elődöntő visszavágón debütált felnőtt csapatunkban. Abban a szezonban a mieink meg is nyerték a sorozatot, ezzel fiatal játékosunk is kupagyőztes lett.

A bajnokságban a 2017/18-as szezonban a Videoton ellen lépett pályára először. A tavalyi idényben már többször is számításba vette őt Sergei Rebrov, Csonka összesen öt bajnokin és öt MK-meccsen szerepelhetett, azaz ő is részese lett a történelmi, 30. bajnoki címnek. Emellett egyébként párhuzamosan az U19-eseknél is szerepelt, ahol nyolc meccsen három gólt szerzett.

A kettős játékengedélynek köszönhetően fiatal játékosunk ebben a szezonban párhuzamosan futballozhatott a Fradiban (és vehetett részt rendszeresen felnőtt csapatunk edzésein), valamint a több játéklehetőség érdekében fiókcsapatunkban, az NB II-es Soroksárban. Csonka így például kezdőként játszotta végig a zalaegerszegi 2-1-es Fradi-sikert, illetve az Iváncsa, valamint a BKV Előre elleni győztes MK-mérkőzéseket, de tapasztalatot gyűjtött 11 NB II-es bajnokin is (10-szer kezdőként) a Soriban.

Csonka az U16-os, az U17-es, az U18-as, az U19-es magyar válogatottnak is tagja volt, jelenleg pedig az U21-eseknél is számít rá Gera Zoltán. Az U17-esekkel az Európa-bajnokságot is megjárta, ahol a negyeddöntőig meneteltek a mieink.

Csonka két hete megszerezte első felnőtt bajnoki gólját is, amely nem akármilyenre sikeredett.

EL-csoportkörös csapattól hoztunk haza magyar játékost

A kétszeres magyar válogatott középpályás a Ferencvárosban folytatja pályafutását.

„A Fradival az európai porond és a válogatott a célom”

Új középpályásunk a Lugano után a Fradival is játszani akar egy nemzetközi kupa csoportkörében.

2020-ban is kedvezmények a szurkolói kártyával!

Az új esztendőben is kedvezményekhez juthat Fradi szurkolói kártyájával!

A tervek már készen! Így indulunk az edzőtáborba!

Futballcsapatunk másodedzőivel az őszi menetelésről, az edzőtáborról és a folytatásról beszélgettünk – VIDEÓ!

Zachariassen is nézett, amikor Wingo rávágta, hogy…

Futballistáinkat különleges játékra hívtuk, amelyben az Újpest, a Barca és a Liverpool is pontot ért - VIDEÓ

Elindult a jegyértékesítés az MK-elődöntőre

Férfi labdarúgócsapatunk április 24-én, szerdán 20 órakor lép pályára a Nyíregyháza ellen.

Így lehetünk bajnokok szombaton

Férfi labdarúgócsapatunk közel került a bajnoki cím megvédéséhez.

Fradi Kamion a Kisvárda elleni meccsen

A Kisvárda elleni bajnoki előtt drukkereink 14 és 17 óra között megcsodálhatják országjáró járművünket.