2019. július 12.
Így vezethet az utunk a következő körbe
Csapatunk kedvező helyzetből várhatja a Ludogorec elleni visszavágót. Esélylatolgatás.

Harmincszoros bajnok labdarúgócsapatunk a 2019/2020-as szezon első tétmérkőzését játszotta július 10-én, szerdán a Groupama Arénában. A mieink a Bajnokok Ligája első selejtezőkörének első mérkőzésén a bolgár bajnok Ludogorecet verték 2-1-re: Tokmac Nguen a 6. percben szerzett vezetést, erre a 31. percben Swierczok válaszolt, majd a második játékrészben a 65. percben Oleksandr Zubkov állította be a végeredményt, amellyel az is eldőlt, hogy előnnyel utazhatunk a 17-ei, idegenbeli visszavágóra. De mi kell ahhoz, hogy mi menjünk tovább a következő körbe?

A legjobb eshetőség

Természetesen egy újabb győzelemmel, a gólaránytól függetlenül, kérdést nem hagyva dőlne el, hogy a Ferencváros jut tovább a második selejtezőkörbe. Ebben az esetben a luxemburgi Dudelange és a máltai Valletta közül kerülne ki a következő ellenfelünk. A két csapat első találkozóján 2-2-es döntetlen született Luxemburgban, így jelen állás szerint Máltára utazunk továbbjutás esetén.

A döntetlen is elég

Kedvező helyzetben vagyunk, hiszen a visszavágó kezdősípszójánál mi fogunk továbbjutásra állni. Függetlenül attól, hogy 0-0, 1-1, 2-2, vagy akár többgólos egál a végeredmény, az otthon megszerzett egygólos előnynek köszönhetően Sergei Rebrov csapata kvalifikálja magát a következő selejtezőkörbe.

Nem szabad kikapni, de…

Veszélyes lehet, ha a Ludogorec egygólos előnyre tesz szert, hiszen 1-0-s végeredménnyel a bolgárok mennének tovább összesítésben 2-2-vel, köszönhetően az idegenben lőtt egy góljuknak. 2-1-es hazai győzelem esetén hosszabbítás következne, ezen felül viszont a kétgólos különbséget kell elkerülnünk, hiszen például egy egygólos, 3-2-es Ludogorec-győzelem esetén mi kvalifikálnánk magunkat a következő körbe, mert a feltételezett 4-4-es összesítésből mi két idegenbeli góllal vettük ki a részünket, szemben a Ludogorec egy budapesti találatával.

Összefoglalva: csapatunknak a győzelem mellett bármilyen arányú döntetlen is továbbjutást ér, sőt, olyan vereség is születhet, amely után mi játszhatunk a Bajnokok Ligája második selejtezőkörében. Ha esetleg nem sikerülne a továbbjutás, akkor az Európa Liga selejtezőjének második fordulójában folytatjuk a szlovén Maribor vagy az izlandi Reykjavík ellen.

A visszavágóval kapcsolatban minden fontos jegyinformációt megtalál ITT, szurkolói tájékoztatónkat pedig ERRE a linkre kattintva találja.

Bajnokok Ligája, 1. selejtezőkör, 2. mérkőzés
július 17., szerda 19.30 (helyi idő szerint 20.30)
Ludogorec-FTC
Ludogorec Aréna
Jegyek: online ITT, vagy személyesen a Groupama Aréna Jegypénztáránál (általános nyitva tartás: K-P.: 10.00-18.00; Szo.: 9.00-13.00)

Az egész BL-ben a legjobbak között a Fradi!

A BL-selejtező második fordulójába jutott csapatunk az élmezőnyben szerepel több mutatóban is a számok terén.

Több évtizede nem értünk el ilyen bravúrt

Labdarúgócsapatunk nemzetközi szinten legutóbb 15 éve győzött le olyan nívós ellenfelet, mint a Ludogorec.

Sajtóakkreditáció

Július 22., hétfő délig lehet akkreditálni a Valletta elleni Bajnokok Ligája-selejtező hazai mérkőzésére.

Tokmac: „Elöl és hátul is magas szintet képviselünk”

Két gólszerzőnk, Ihor Haratin és Tokmac Nguen értékelte a Ludogorec elleni BL-továbbjutást.

Elindult a jegyértékesítés a Valletta ellen!

Már kaphatók a belépőjegyek labdarúgócsapatunk idei második hazai rendezésű, jövő szerdai BL-selejtezőjére.