2025. február 13.
Keane: „A szurkolók tolták előre a csapatot”
Vezetőedzőnk a kiváló hangulat mellett Gróf Dávid teljesítményét is méltatta.

Ahogy megírtuk, 35-szörös bajnok férfi labdarúgócsapatunk 1-0-ra legyőzte a cseh Viktoria Plzen együttesét az UEFA Európa Liga-playoff első mérkőzésén. A visszavágóra február 20-án, csütörtökön 21.00-től kerül sor Plzenben.

A találkozó után vezetőedzőnk, Robbie Keane értékelte a látottakat.

- Jól teljesítettünk az első félidőben, intenzíven akartunk kezdeni, nekik akartunk rohanni. Szerettünk volna egy kis energiát is kölcsönözni a szurkolóktól, kiváló volt a hangulat, a szurkolók tolták előre a csapatot, kitettek magukért. Nem domináltak le minket, de persze nehéz hosszú ideig ezt az intenzitást tartani, ráadásul minőségi volt az ellenfél, tudtuk, hogy lesz olyan periódus, amikor náluk lesz többet a labda. Próbáltunk inkább kapura törni és labdát tartani ezekben az esetekben – mondta a mérkőzés képéről Robbie Keane.

Varga Barnabás a 89. percben megkapta ötödik sárga lapját, így nem számíthat rá a szakmai stáb a jövő heti visszavágón.

- Csalódott vagyok a helyzet miatt, szomorú vagyok miatta, nem érzem jogosnak – folytatta vezetőedzőnk. - Ez egy lehetőség valaki másnak, ilyen a foci.

A bemelegítésnél az eredetileg kezdőbe nevezett kapus, Varga Ádám megsérült, így a helyére a nemrég szerződtetett és visszatért Gróf Dávidnak kellett beugrania, aki több védéssel segítette a csapatot.

- Nem voltam kapus, de tudom, hogyan lehet kapusoknak gólt lőni. Azonban láttam, hogy Dávid hogyan edzett, mit ad a személyisége a csapathoz, én nem voltam kétségbe esve, annyit mondtam neki, hogy legyen nyugodt, élvezze a meccset, senki se kell lenyűgöznie, oka van annak, hogy itt van. A kommunikációja, és ahogy lehoztuk a meccset nagyon is jó volt.

Vezetőedzőnket arról is kérdezték, hogy mennyi esélyt lát a továbbjutásra.

- Láttuk mennyire erős és fizikális ez a csapat, a jövő heti az egy másik meccs lesz. Először hétvégén kell ugyanezt a szintet hozni a magyar bajnokságban. Ugyanilyen intenzíven kell játszanunk csapatként. Lesznek nehéz pillanatok a jövő héten, a vezéregyéniségeknek kell vezetniük a csapatot.

Cikkajánló

Szerződést hosszabbítottunk Robbie Keane-nel

Vezetőedzőnk továbbra is az FTC sikereiért dolgozik.

Naby Keita sztori – újratöltve

Tekintse meg a BL-győztes középpályásunk visszatéréséről készült kisfilmünket - VIDEÓ!

DVTK-FTC: szurkolói információk!

Rendőrségi tájékoztató a DVTK-FTC bajnoki mérkőzésre érkező drukkereink részére.

Jegypénztári információk

December 20-a és január 13-a között zárva tart a Groupama Aréna Jegypénztár.

Érkezik a Fradi Zóna Elemzés legújabb része

A Rangers és a DVSC elleni két meccsünk után jön a Fradi Zóna Elemzés by iFOREX Europe Hegedűs Henrikkel.

Keane: "Hiányzott belőlünk az intenzitás"

Vezetőedzőnk szerint a második félidőben megvolt a lehetőségünk a gólszerzésre a DVSC ellen.

Varga és Gartenmann Groupama Fair Díjat kapott

A díj átadására a DVSC elleni mérkőzésünk szünetében került sor a Groupama Arénában.

Egygólos vereség a DVSC ellen

Bajnoki címvédő férfi labdarúgócsapatunk 1-0-ra kikapott 2025 utolsó hazai bajnokiján.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin