2025. augusztus 27.
Keane: „Fájó a kiesés, de mennünk kell tovább!”
Vezetőedzőnk, Robbie Keane a Qarabag elleni kiesés után sajtótájékoztatón értékelt.

Amint arról korábban beszámoltunk, férfi labdarúgócsapatunk bár 3-2-re győzött Azerbajdzsánban, a Qarabag jutott a Bajnokok Ligája főtáblájára. A találkozó után vezetőedzőnk, Robbie Keane értékelt.

- Nem emlékszem, hogy azt mondtam, hogy nyerni fogunk. Azt mondtam, bízom benne, hogy nyerni fogunk - kezdte Robbie Keane. - Az első megfogalmazás arrogáns, a második pedig arról árulkodik, hogy az utolsó pillanatig bízom a játékosaimban. Gratulálok a Qarabagnak, megérdemelten jutottak tovább, de ma minden mutatóban mi voltunk a jobb csapat. Fájó ez a vereség, de tovább kell mennünk, újabb feladatok várnak ránk. Nem szeretek veszíteni, játékosként sem szerettem, és ez az edzői pályKeane: „Fájó a kiesés, de mennünk kell tovább!”afutásomra hatványozottan igaz. Jól vagyok, az érzelmek a pályára tartoznak, ott is hagyom őket. Büszke vagyok a fiúkra, mindent kiadtak magukból, semmit sem hagytak a pályán, ugyanakkor ki is kell elemeznünk a hibákat, mert gólokat ajándékoztunk az ellenfélnek. Kady jó játékos és jó ember, de nem ismerem annyira, nagyjából két hetet töltöttünk el együtt. Nekünk is remek játékosaink vannak a középpályán, Tóth Alex, Naby Keita vagy éppen Jonathan Levi személyében, akikben rendkívüli potenciál van. Kadynak gratulálok, és sok sikert kívánok. Azt mondja nekem, hogy nem futottak végig a pályán, amikor gólt szereztek Budapesten? Nem várhatjuk el tőlük, hogy ne ünnepeljenek, a futball tele van érzelmekkel, ez így van rendjén. De ez az igazság. Mi nem ünnepeltünk így ma, a tizenegyes után sem, berúgtuk, és mentünk tovább. Nem érdekel, hogy a Qarabagnak milyen ősze lesz a BL-ben, megmondom őszintén, saját magunkkal foglalkozunk.

Vezetőedzőnk arról is beszélt, mi hiányzott a Bajnokok Ligája főtáblájához, de Ötvös Bence játékáról is elmondta véleményét.

- Néha szerencse is kell ehhez, az ellenfelüknek már nagy rutinja volt a hasonló helyzetekhez. A költségvetés is egy fontos kérdés, ez is különbözik sok csapatnál, de nagyon jó arcunkat mutattuk, és közel jártunk az álmunkhoz. Most nem roskadhatunk össze, magunkba kell néznünk, és felemelt fejjel kell folytatnunk. A Qarabag teljesen más struktúra, mint a Ferencváros. Önöknek alig van játékosuk az azeri válogatottban, nálunk pedig hatan is a magyar nemzeti csapatot erősítik. Ami Ötvös Bencét illeti: ma a taktika miatt hátrébb kellett játszatnunk, ahol nem mutatkozhatott meg az a technikai fölénye, ami a középpályán a csapat egyik legjobbjává teszi. Jól van, de hátrányban voltunk a szünetben, ezért változtatnunk kellett. Ma igazából csupán két klasszikus védő szerepelt a csapatban, Cissé és Raemaekers. Makreckis például inkább jobbszélsőt játszott, ahogy Callum is a másik oldalon.

Cikkajánló

Szombathelyi advent a Fradi Kamionnal

Országjáró járművünkben szurkolói kártya regisztrációjára is lehetőség lesz.

Nottingham-FTC: indul a voucherek értékesítése!

Fontos szurkolói információk az UEFA Európa Liga-találkozónkra szóló voucherek beváltásáról!

Varga Barnabás a világ legjobbjai között

Válogatott támadónk a 13. legeredményesebb játékos volt 2025-ben.

Sajtóakkreditáció a Rangers elleni UEL-meccsre

A média munkatársai december 9-e, kedd 14.00-ig adhatják le akkreditációjukat.

Így győztük le a Kisvárdát!

Ötvös Bence gólja döntötte el a Kisvárda elleni idegenbeli bajnokinkat - VIDEÓ!

„A srácok megmutatták, hogy tudnak küzdeni!”

Ír vezetőedzőnk, Robbie Keane értékelte a Kisvárda elleni 1-0-s győzelmet.

Íme, a 2025-ös Fradi Fair Play-gála díjazottjai

Horváth László Api bácsi, Lékai Máté, valamint Barna Kata részesült elismerésben – VIDEÓ!

Bemutatkozott a Macron Sport Hub a Groupama Arénában

Az FTC elnöke, Kubatov Gábor köszönetet mondott az olasz cég remek munkájáért - VIDEÓ!

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin