2021. július 20.
Kétgólos előnyt harcoltunk ki a Zalgiris ellen
Férfi labdarúgócsapatunk Myrto Uzuni és Tokmac Nguen góljával nyert a litván bajnok ellen.

Férfi labdarúgócsapatunkra a koszovói bajnok Prishtina búcsúztatása után, a Bajnokok Ligája-selejtező második fordulójában a litván aranyérmes Zalgiris Vilnius elleni párharc várt. Az első mérkőzésre a Groupama Arénában került sor, amelyre vezetőedzőnk, Peter Stöger a Dibusz – Wingo, Blazic, S. Mmaee, Civic – Haratin, Somália – Zubkov, Tokmac, Uzuni – R. Mmaee kezdőcsapatot küldte a pályára. A kispadon már helyet foglaltak új igazolásaink is, Kristoffer Zachariassen és Stjepan Loncar.

Türelmes labdajáratással kezdődött a találkozó, a csapatok nem estek egymásnak rögtön a mérkőzés elején. Végül a 10. percben jött az első helyzetünk: Miha Blazic adott hajszálpontos labdát a jól helyezkedő Uzuninak, ám okosan helyezett lövése a felső lécen csattant. Pár perccel később Tokmac Nguen került helyzetbe Oleksandr Zubkov passza után, ám kísérletét blokkolták a védők.

A 22. percben egy gyors kontrát vezettek a mieink: Ryan Mmaee egy szép csellel előbb lerázta az emberét, majd jól ugratta ki a mellette felfutó Zubkovot, akinek azonban a ziccerét Edvinas Gertmonasnak sikerült kivédenie.

Két perccel később viszont már nem volt ellenszere a Zalgirisnek. Ismét Ryan Mmaee verte át a védőjét a tizenhatos előterében egy remek Zidane-csellel, és ezúttal Myrto Uzunit hozta nagy helyzetbe, és az előző körben, a Prishtina ellen mesterhármast szerző albán válogatott támadónk ki is lőtte laposan a bal alsó sarkot (1-0).

A 32. percben a vendégek is megvillantak, de Joel Bopesu próbálkozását Dibusz Dénes magabiztosan fogta.

A másik oldalon egy szöglet után az Eb-n is pályára lépő, ukrán válogatott játékosunk, Zubkov cselezte le magát az alapvonalig, de a kapu előtt elsuhanó labdájába nem tudta egyik játékosunk sem beletenni a lábát. Nem volt megállás, rögtön jött a következő helyzetünk. Ez az akció Zubkovtól indult, aki remekül ívelt a beinduló Eldar Civic fejére, bosnyák válogatott védőnk kísérletét a litván kapus ki tudta védeni.

A sok helyzet végül újabb Fradi-gólt eredményezett: Tokmac indult meg a kezdőkörből, és a norvég támadónk tizenhatos előtt meglőtt labdája utat talált a litván kapuba (2-0). Több helyzet már nem volt az első játékrészben, így kétgólos előnnyel vonulhattunk a szünetre.

Rögtön egy Ryan Mmaee-fejessel kezdődött a második félidő, ám a kísérlete elment a kapu fölött. Ezt követően a vendégek próbáltak ritmust váltani, és többször el is jutottak a kapunkig igaz, komoly helyzet egyik alkalommal sem alakult ki Dibusz kapuja előtt. A 60. percben közel álltunk a harmadik gólunkhoz, Tokmac lágy beadását Ryan Mmaee fejelte fölé. Pár perccel később ballábasaink pillanata következett: Zubkov ívelt át a jól érkező Eldar Civic elé, aki futtából lőtte el a labdát, ám lövése célt tévesztett.

Ez volt Zubkov utolsó megmozdulása, ugyanis a 69. percben Róbert Mak érkezett a helyére, míg Kristoffer Zachariassen debütálhatott csapatunkban, ő is beállt ekkor. Friss norvég válogatott igazolásunk honfitársát, Tokmacot váltotta.

Pár perccel később Uzuni kapott remek indítást, ám Gertmonas jól lépett ki a kapujából. A 82. percben a saját térfelünkről induló Franck Boli kapott remek indítást, elefántcsontparti támadónk a kaputól 30 méterre eltolta a labdát a kirontó litván kapus mellett, aki el is találta támadónkat, ám a bíró sípja néma maradt...

Azonban jött rögtön a újabb Fradi-akció, ezúttal Boli volt az előkészítő, aki jól ugratta ki Zachariassent, ám a Rosenborgtól igazolt középpályásunk lövésében nem volt elég erő. Három perccel később Boli ezúttal fejjel veszélyeztetett, de nem talált kaput.

Az utolsó percekben 11-est is kiharcoltunk, sajnos Uzuni bal sarokba tartó lövését bravúrral védte a kapus.

Így maradt a 2-0, kétgólos előnnyel utazhatunk jövő héten Litvániába.

BAJNOKOK LIGÁJA, 2. SELEJTEZŐKÖR, 1. MÉRKŐZÉS
FTC - ZALGIRIS VILNIUS 2-0 (2-0)
FTC: Dibusz – Wingo, Blazic, S. Mmaee, Civic (Vécsei, 91.) – Haratin, Somália – Zubkov (Mak, 69.), Tokmac (Zachariassen, 69.), Uzuni – R. Mmaee (Boli, 76.)
Vezetőedző: Peter Stöger
Zalgiris: Gertmonas – Mikoliunas, Ljubisavljevic, Tatomirovic, Bopesu – Onazi (Kuklys, 84.), Gamakov (Kis, 59.), Verbickas – Kyeremeh (Karamarko, 59.), Tadic (Sylvestr, 65.), Videmont
Vezetőedző: Vladimir Cheburin
Gólszerzők: Uzuni (23.), Tokmac (39.)
Sárga lap: Haratin (45.), illetve Gamakov (43.)

Kölcsönadjuk Gera Dánielt

A 25 éves magyar szélső az előző idény bajnoki ezüstérmeséhez távozik.

Szurkolói tájékoztató

Nem lehetnek vendégszurkolók Vilniusban.

Négy fiatal játékossal kötöttünk profi szerződést

Fenyvesi Gergely, Godányi Dominik, Lisztes Krisztián, valamint Dragan Cubra is aláírt.

Már kaphatók a jegyek az új szezon első bajnokijára

Szurkolóinknak online vásárlás esetén kedvezmény jár!

Bemutatjuk új másodedzőnket, Gerhard Fellnert

Az osztrák szakember a síelés mellett a családjával és új kutyájával szeret kikapcsolódni - VIDEÓ!

Myrto Uzuni vezeti a BL-góllövőlistát

Albán válogatott támadónk három mérkőzést követően négy találatnál jár a BL-selejtezőben.

Tokmac: „Minden szurkolót jól hallottunk a stadionban!"

A Zalgiris elleni második gól szerzője szerint erre a játékra építhetünk a visszavágón – VIDEÓ!

Stöger: „Jó pozícióba kerültünk a visszavágó előtt”

Vezetőedzőnk a Zalgiris elleni első meccsről, Ryan Mmaee-ról és a kihagyott büntetőről is beszélt.