2020. február 29.
Kétgólos győzelemmel kezdtük a harmadik kört
A DVSC elleni hazai mérkőzés 2-0-s végeredménye már az első félidőben kialakult.

Megemlékezésekkel kezdődött az NB I harmadik körét kezdő szombat esti, DVSC elleni bajnoki: sportolóink és szurkolóink előbb az Újpesti Dózsa egykori legendájáról, a közelmúltban elhunyt Göröcs Jánosról, a közismerten fradista íróról, Csukás Istvánról, majd a Nemzet Sportolójától, az olimpiai bajnok Székely Éváról emlékeztek meg. A gyászszünet után hamarosan útjára indult a labda is, vezetőedzőnk, Sergei Rebrov több ponton változtatott a múlt heti, mezőkövesdi kezdőcsapatán.

A mieink léptek fel kezdeményezőbben. A 3. percben csapatkapitányunk, Lovrencsics Gergő indította volna Oleksandr Zubkovot, majd kevéssel később Tokmac Nguen kapott remek labdát Isaeltől, de a vendégek védelme mindkét kezdeti akciót lefülelte. Az 5. percben már nem volt mentség: Eldar Civic beadását a debreceniek hátvédje, Kinyik Ákos továbbította az ötös vonaláról, balszerencsés mozdulattal a saját kapujába, előnyhöz juttatva a Ferencvárost (1-0)!

Előnyünk tudatában is többet birtokoltuk a labdát, a következő időszakban viszont inkább a mezőnyben zajlott a játék - a következő komoly lehetőségre egészen a 39. percig kellett várni. Azzal éltünk is, miután a Zubkovtól kapott passzt követően visszatérő csatárunk, Franck Boli remek mozdulattal, ballal a bal alsóba lőtt, így megduplázva az előnyt! Félidőre 2-0-s vezetésünk birtokában vonulhattunk.

A szünetben egyik tréner sem változtatott, csere nélkül folytatódott a játék. A mérkőzés képe a korábbiaknak megfelelően alakult: egyik csapat sem jelentett veszélyt a másik kapujára, azaz a kétgólos vezetésünket sem veszélyeztette semmi. Vezetőedzőnk 20 perccel a vége előtt Isael helyére beküldte Varga Rolandot, aki azonnal remek labdát kapott, ám a Bolinak szánt előkészítése már nem sikerült. Később Boli helyett pályára lépett Mikalai Sihnevich, majd Tokmac cseréjeként Vécsei Bálint is, a végeredmény viszont már nem változott. Az első játékrészben szerzett találatokkal 2-0-ra legyőztük a DVSC-t, így a pontversenyben továbbra is három ponttal vezetünk a kettővel többet játszó MOL Fehérvár előtt.

A Fradi legközelebb március 7-én, szombaton játszik a ZTE FC vendégeként, Zalaegerszegen.

Labdarúgó NB I, 23. forduló

FTC–DVSC 2-0 (2-0)

Budapest, Groupama Aréna. Játékvezető: Pintér Csaba

FTC: Dibusz - Lovrencsics, Blazic, Frimpong, Civic - Sigér, Haratin - Zubkov, Isael (Varga, 70.), Tokmac (Vécsei, 88.) – Boli (Sihnevich, 83.). Vezetőedző: Sergei Rebrov.

DVSC: Nagy - Kusnyir, Kinyik, Szatmári, Ferenczi – Varga, Haris, Csősz (Kundrák, 77.), Bódi –Garba (Adeniji, 80.), Szécsi. Vezetőedző: Vitelki Zoltán.

Gólszerzők: Kinyik (6., öngól), Boli (39.)

Sárga lap: Csősz (45.), Bódi (65.)

A korábbi közönségkedvenc kapus bízik a címvédésben

Szűcs Lajos felidézte a legemlékezetesebb DVSC elleni mérkőzéseit is.

Kapható az új Zöld és fehér – címlapon Vogel Somával

Vízilabda, labdarúgás, kézilabda és jégkorong is a Zöld és fehér magazin márciusi számában.

Két fradistával is számolt keretében Gera Zoltán

Az U21-es válogatott szövetségi edzője háromnapos edzőtábort tartott játékosainak.

Közönségtalálkozó a Fradi Shopban!

Március 3-án és 4-én megújult formában tartanak népszerű csapataink közönségtalálkozót!

Elindult a jegyértékesítés a ZTE elleni meccsünkre

Március 7-én ebben a szezonban már másodszor lépünk pályára a Zalaegerszeg otthonában.

„Ahhoz, hogy duplázzunk, minden erőnkre szükség van”

Vezetőedzőnk, Dejan Sztankovics mondta el várakozásait a szerdai, Nyíregyháza elleni Magyar Kupa-elődöntőről.

Varga Barnabás a gólátlag-rangsor élén

72 ligát figyelembe véve támadónk rendelkezik a legjobb átlaggal a büntetők nélküli gólszerzést illetően.

FTC35: Dibusz Dénes elitklubba lépett

Kapusunk a jövőben komoly rekordokat dönthet meg a bajnoki címek tekintetében.