2020. január 16.
Ötgólos meccset nyertünk meg Spanyolországban
Haratin, Zubkov és Skvarka találatával vertük a Köln U21-es csapatát.

Labdarúgócsapatunk a Genk (1-2), az Union Berlin (2-3) és az Arminia Bielefeld (0-0) elleni edzőmérkőzés után csütörtök délután az 1. FC Köln U21-es csapatával játszott felkészülési találkozót a spanyolországi Benidormban.

Az elejétől kezdve a mienk irányították a mérkőzést. Már az első percekben is csak egy-egy jó passz hiányzott ahhoz, hogy helyzetbe kerüljünk. A 9. percben össze is jött ez: Szánthó passzolt Skvarkához, majd egyből visszakapta a labdát, és 25 méterről, ballal lőtt is, a kísérlet nem sokkal ment fölé.

A 11. minutumban a vezetést is megszereztük, miután Isael jobboldali szögletét Haratin nyolc méterről bólintotta a bal sarokba (1-0)!

Bő tíz perccel később Isael passzolt Lovrencsicshez, aki a 16-os jobb csücskétől tüzelt fölé.

Pár percre rá pedig a Köln is próbálkozott. Az éppen csereként beállt Henning egy baloldali szöglet után maradt üresen, és fejelhetett közelről, Szécsi azonban jól helyezkedett és védeni tudott.

A 31. percben újra mi veszélyeztettünk szép támadással. Isael, Lovrencsics, Bőle, Isael, Ramadan volt a labda útja, szír játékosunk a 16-oson belül közel a kapuhoz elesett egy védő szorításában, de nem ítélt büntetőt a játékvezető.

Nyolc perccel később Petermann balról középre ívelt szabadrúgása és Otigba mentési kísérlete után Nottbeck húzta kapura a labdát, de a felső léc mentett, majd Szécsi vetődött rá a labdára.

A félidő utolsó lehetősége a miénk volt, amikor Csontos jó passza után Ramadan húzott befelé és lőtt a 16-oson belülről, de lecsúszott a lábáról a labda, így a kísérlet nem lett veszélyes a kapura.

A szünetben egyet cseréltünk: Bőle helyett Zubkov érkezett. Ukrán játékosunk nem sokat teketóriázott, a 47. percben labdát szerzett, majd nagy helyzetben, 12 méterről, higgadtan a bal alsóba lőtt (2-0)!

Ezután a Kölnnek is volt egy helyzete, Boakye nagy erejű, 23 méteres lövését azonban kiütötte Szécsi.

Két gyors kihagyás után egy perc alatt egyenlített az ellenfél. Az 56. percben Rittmüller tört nagy lendülettel a kapura, a kijövő Szécsi szabálytalankodott vele szemben, a büntetőt Petermann rúgta a jobb sarokba (2-1). Majd Boakye lépett ki nagy helyzetben, és 14 méterről a kapunkba gurított (2-2).

Gyorsan megpróbálkoztunk a válasszal, de Lovrencsics erős, kapura tartó lövése szögletre pattant, a sarokrúgás után pedig Haratin fejelt mellé.

A 62. percben nyolcat cserélt Rebrov, így folytattuk: Szécsi - Botka, Blazic, Civic, Heister - Csonka, Vécsei - Zubkov, Lodico, Skvarka - Sihnevich.

A 70. perc után két Sihnevich-lövést jegyezhettünk fel. Első kísérlete fölé, a második kissé mellé ment. A másik oldalt Blazic mentett nagyot pazar becsúszással egy veszélyes helyzetben.

A 84. percben visszavettük a vezetést. Skvarka 22 méterről, gyönyörűen tekert szabadrúgásból a jobb sarokba, a kapus meg sem tudott moccanni (3-2).

A hajrában még egy Köln-helyzet volt, de Geimer baloldali beadását Caliskaner lőtte a kapu torkából fölé.

A mieink így ötgólos mérkőzésen Haratin, Zubkov és Skvarka találatával nyertek 3-2-re a Köln U21 ellen.

Benidormi edzőtábor, 4. mérkőzés

FTC-1. FC Köln U21 3-2 (1-0)

FTC: Szécsi – Lovrencsics, Otigba, Leandro, Csontos – Haratin – Isael, Bőle, Skvarka, Szánthó – Ramadan

FTC a 62. perctől: Szécsi - Botka, Blazic, Civic, Heister - Csonka, Vécsei - Zubkov, Lodico, Skvarka - Sihnevich

Sárga: Haratin (44.)

G.: Haratin (11.), Zubkov (47.), Skvarka (84.), ill. Petermann (56. - 11-esből), Boakye (57.)
(fotó: Molnár Ádám)

„Egyre jobban alakul minden”

Fiatal játékosunk, Csontos Dominik értékelte a Köln U21 elleni győzelmet és az edzőtábort.

„Az anyám!”: Dibusz és az FTC ajándéka Bodrogi Gyulának

A Nemzet Színésze nemrég ünnepelte 90. születésnapját, klubunk pedig emlékezetes ajándékkal lepte meg – VIDEÓ!

Botka Varga Barnabásnak adott tippeket, de megfogadta?

Focistáink ismét fát ültettek a Budakeszi Vadasparkban, ahol Dibusz Dénes kisfia ismét ellopta a showt – VIDEÓ

Sajtóakkreditáció a DVSC elleni bajnokira

A sajtó munkatársai május 2., csütörtök 12.00-ig adhatják le akkreditációjukat a vasárnapi bajnokira.

„Örülök, hogy segíthettem a csapatnak döntőbe jutni”

A Nyíregyháza 2-1-es legyőzése után a mindent eldöntő gól szerzője, Edgar Szevikjan értékelt.

Leandro: „Az utolsó pillanatig hittünk a fordításban”

Pályaedzőnk, Leandro de Almeida a győzelem után kiemelte a csapat küzdeni tudását és akarását.

A hajrában harcoltuk ki a kupadöntőt!

35-szörös bajnok férfi labdarúgócsapatunk 2-1-re nyert a Nyíregyháza ellen a MOL Magyar Kupa elődöntőjében.

Exkluzív: ilyen a bajnoki pezsgőfürdő Fradi-módra

Ünneplés a szurkolókkal a pályán, nagy buli a színfalak mögött, így ünnepeltük a 35. bajnoki címet – VIDEÓ!