2020. május 17.
Szoros meccsen kikaptunk a Mezőkövesdtől
Bár Zubkov a végén kétszer is egyenlíthetett volna, egyetlen megpattant szabadrúgás döntött az edzőmeccsen.

Az NB I-et vezető labdarúgócsapatunk az élvonalbeli dobogós Mezőkövesdet fogadta edzőmérkőzésen a Groupama Arénában.

Az első percekben Takács Tamás előtt adódott lövőhelyzet, 16 méteres kísérletét azonban könnyedén fogta Gróf.

Ezután a mi perceink következtek. A 13. percben Lodico tekert a jobb felső sarok felé, de egy kicsivel elkerülte a labda a kaput. Nem sokkal később Lodico ívelt ki a jobboldalra Csontosnak, aki egy átvétel után jól adott középre, ott azonban Lodicót kicsit meglökték, így nem tudott fejelni. Még mindig nem jártunk a 20. percben, amikor Vécsei lőtt, lapos lövése ugyan kijött a kapusról, de másodjára megfogta a labdát Ryabenko. Majd újra magyar középpályásunk tüzelt, ezúttal kicsivel mellé.

A 28. percben Ramadan lőhetett jó helyzetből, 17-ről, de sajnos kísérlete mellé ment. A játékrész utolsó helyzete azonban a Mezőkövesdé volt, Takács T. fejese után a felső léc mentett.

A szünetben Rebrov egyet cserélt: Skvarka érkezett Otigba helyett. Ezek után így állt fel a védelmünk: Somália, Frimpong, Csontos, Heister.

Hamar vezetést szerzett a vendégcsapat: Pekár végzett el szabadrúgást a 16-os bal csücskétől, a labda megpattant a sorfalon, így teljesen irányt is változtatott és a bal sarokban kötött ki (0-1).

Kis híján jött is rá a válasz. Somália emelt középre, Ramadan látványos mozdulattal, felugorva lőtt 10 méterről a léc fölé. A másik oldalon is voltak izgalmak, Dragóner Filip egy szép csel után a bal kapufát találta telibe, majd Takács T. fejelt közelről mellé.

A 60. percben kapust cserélt Rebrov: a fiatal Varga Ádám jött Gróf helyére. Az ezt követő negyedóra nem sok izgalmat hozott, a 76. percben Vécsei lapos lövése ment mellé.

A 83. percben Zubkov-Skvarka-Lodico összjáték után argentin játékosunk lőtt a 16-os jobb csücskétől, de fogta a labdát a kövesdi kapus.

Az utolsó percekben kétszer is egyenlíthettünk volna. Előbb egy nagy ziccer maradt ki: Sihnevich szerzett nagyon harcosan labdát a félpályánál, Skvarkához passzolt, aki a jobbon meginduló Zubkovot ugratta ki. Ukrán szélsőnk megpróbált átbökni a kapus felett, de nagy reflexszel Rjabenko beleütött a labdába, majd Zubkov kiszorított szögből már nem tudott újra kapura lőni.

Fél percre rá Zubkov 25 méterről lőtt, de a bal kapufa kisegítette a vendégeket.

Az eredmény már nem változott, így a Kövesd egy megpattant szabadrúgásnak köszönhetően 1-0-ra nyert.

Edzőmérkőzés

FTC-Mezőkövesd 0-1 (0-0)

Groupama Aréna

FTC: Gróf (Varga Á., 60.) - Csontos, Frimpong, Otigba (Skvarka, 46.), Heister - Vécsei, Somália - Ramadan, Lodico, Szánthó (Zubkov, 81.) - Sihnevich

Mezőkövesd: Rjabenko – Varjas Z. (Tóth D.), Eperjesi, Varjas L., Silye – Pekár, Nagy D., Meszhi, Vajda S. – Takács T., Dragóner F.

Sárga: Frimpong (44.)

G.: Pekár (49.)

„Ahhoz, hogy duplázzunk, minden erőnkre szükség van”

Vezetőedzőnk, Dejan Sztankovics mondta el várakozásait a szerdai, Nyíregyháza elleni Magyar Kupa-elődöntőről.

Varga Barnabás a gólátlag-rangsor élén

72 ligát figyelembe véve támadónk rendelkezik a legjobb átlaggal a büntetők nélküli gólszerzést illetően.

FTC35: Dibusz Dénes elitklubba lépett

Kapusunk a jövőben komoly rekordokat dönthet meg a bajnoki címek tekintetében.

FTC 35: TOP10-ben Európában

Cikkünkben megvizsgáltuk, hogyan állunk a bajnoki címek számában az európai összevetésben.

FTC35: Ők vívták ki a 35. bajnoki címünket

13 játékosunk először ünnepelhet magyar bajnoki címet, de sok „trófeahalmozó” is van a keretben.

VIDEÓ: Így ünnepeltek a 35-szörös bajnokok

A Kisvárda elleni meccs után elindult a buli és az örömmámor a Groupama Arénában.

„A Ferencváros mindannyiunknál nagyobb!”

A Kisvárda elleni meccset és a bajnoki cím bebiztosítását követően vezetőedzőnk, Dejan Sztankovics értékelt.

FTC35: Történelmi bajnoki címet nyertünk

Az FTC 125 éves történelmében még sosem sikerült zsinórban hatszor bajnokságot nyernünk, egészen idáig.