
Együttesünk nehéz mérkőzésen 1-0-ra nyert a Honvéd ellen hazai pályán, Böde Dániel a 83. percben döntötte el a három pont sorsát. Fontos győzelem volt a szombati, mivel a MOL Vidi vereséget szenvedett a Puskás Akadémia ellen, így nyolcpontosra növeltük az előnyünket a tabellán.
A találkozón csapatunk rengeteg helyzetet kidolgozott, a 90 perc során 21 (!) lövési kísérletünk volt, ebből nyolc el is találta a kaput, ám egy kivétellel nem volt szerencsénk – vagy Gróf Dávid védett bravúrral, vagy a kapufa mentette meg a kispestieket a góltól.
Nagy volt a labdabirtoklási fölényünk, 64 százalékban nálunk volt a labda, 491 sikeres passzt hajtottunk végre. Ennek az egyik fő letéteményese Sigér Dávid volt, ő adta a meccsen a legtöbb sikeres passzt (71-et), a legtöbb sikeres támadópasszt (48-at), volt egy kulcspassza, valamint egy veszélyes lövése is.
Teljesítményével kiérdemelte a forduló legjobbja címet, mivel ő érte el a legnagyobb InStat-indexet (297-est) a fordulóban, azaz neki lett a legmagasabb a teljesítménymutatója az InStat statisztikai elemzőrendszer alapján.
Kiemelkedő teljesítményt nyújtott a statisztikák alapján Fernando Gorriaran is, aki nagy kedvvel futballozott szombat este. Neki volt a hétvégén a teljes NB I-es mezőnyben a legtöbb győztes párharca (17/15-öt megnyert), vele szemben szabálytalankodtak a legtöbbet (8 alkalommal), és ő mutatta be a legtöbb sikeres cselt, tíz alkalomból kilencszer is megverte egy az egyben ellenfelét!
Férfi labdarúgócsapatunk idénybeli utolsó bajnoki meccsén gyereknapi programokkal várjuk ifjú drukkereinket.
A szövetségi kapitány kijelölte a júniusi felkészülési meccsekre érvényes keretét.
A Facebook-oldalunkon a három legtöbb like-ot kapó rajz készítőjét vendégül látjuk utolsó bajnokinkon.
A média munkatársai május 14-én, 12:00-ig adhatják le akkreditációs igényeiket.
Érdemes ismét megnézni, mit mondott vezetőedzőnk a csapatnak a győztes kupadöntő után - VIDEÓ!
A Ferencváros hosszabbításban győzte le a Zalaegerszeget, megszerezve története 25. kupagyőzelmét.
A Ferencváros hosszabbítás után győzte le a ZTE-t, ezzel 25. alkalommal nyerte meg a Magyar Kupát – VIDEÓ!
A ZTE legyőzésével újra az FTC nyerte a MOL Magy Kupát – önfeledt ünneplés kezdődött a lefújás után – VIDEÓ!