2019. június 7.
Leandro: „Kicsit mindig izgulok a felkészülés kezdetén”
Csapatunk korelnöke ugyanúgy küzd majd a csapatba kerülésért, mint 20 évvel ezelőtt.

Mint arról beszámoltunk, labdarúgócsapatunk péntek reggel elindult az első nyári edzőtábor helyszínére, az ausztriai Bad Radkersburgba. Az FTC-MVM Sportközpontból kigördülő csapatbusz fedélzetén természetesen ott volt együttesünk korelnöke, az új szerződését kedden aláíró Leandro de Almeida is, aki az indulás előtti pillanatokban nyilatkozott a FradiMédiának.
 
- Számon tartod, hogy hányadik felkészülési időszakodat kezdted meg profi futballistaként?
- Pontosan nem, de az biztos, hogy ez már a sokadik alkalom. Az elsőnél még csak 17 éves voltam.
 
- Azóta eltelt néhány év…
- Bizony, az utazó keretből most én vagyok a legidősebb.
 
- Több fiatal is a felnőttcsapattal utazik – korelnökként milyen szereped van az ő nevelésükben, miben tudod segíteni őket?
- Mindenképpen igyekszem segíteni a beilleszkedésüket, bármi kérdésük, problémájuk van, hozzám fordulhatnak. Én is voltam az ő helyükben, tudom, milyen először utazni a nagycsapattal, teljesen más a felnőttekkel utazni egy edzőtáborba, fiatalként ez nem egyszerű szituáció. Engem bármikor kereshetnek, ha kell, az edzővel is beszélek, ez a feladat kicsit már egyébként is hozzám tartozik.
 
- A téli felkészülés után másodszor dolgoztok együtt Sergei Rebrovval. Ezúttal mire számíthattok tőle?
- Szerintem hasonló lesz a mostani edzőtábor, mint a januári volt, akkor rengeteget edzettünk. Persze, eleinte éreztük a lábunkat, de igazából sosem fáradtunk el. Rengeteg labdás gyakorlatunk volt, az különösen tetszett.
 
- Milyen motivációval látsz munkához 37 évesen, új szerződéssel a zsebedben?
- Ugyanúgy kezdek, mint amikor 17 éves voltam. Az ember mindig kicsit izgul a felkészülési időszak kezdetén, hiszen bármikor jöhet új játékos a posztjára, újra és újra meg kell küzdeni a csapatba kerülésért. A hozzáállásom ugyanolyan lesz most is, mint pályafutásom elején volt.
 
Hatos Szabolcs

Cikkajánló

Sajtóakkreditáció a Vojvodina elleni UEL-selejtezőre

A média munkatársai július 14-én, 12:00-ig adhatják le akkreditációs igényeiket.

Zachariassen: „Még tudunk ennél jobbak lenni"

Labdarúgóink örülnek a győzelemnek, de tudják, hogy a visszavágón még jobb teljesítményre lesz szükség.

„A visszavágóig minden téren jobbak leszünk”

Borbély Balázs a Vojvodina ottonában megnyert Európa Liga-selejtező után nyilatkozott.

Yusuf góljával győztünk Újvidéken

Zachariassen góljára még volt válasza a Vojvodinának, de Yusuf találatával előnyből várjuk a visszavágót.

Tippeljen, és nyerjen egy bluetooth hangszórót!

Nyereményjáték a Fradi Facebook-oldalán, tippelje meg a Vojvodina elleni UEL-mérkőzés pontos végeredményét!

MI MINDENHOL OTT VAGYUNK

Az Iparművészeti Múzeum inspirálta új mezünket.

Lenny Joseph: „Az a célunk, hogy újra bajnokok legyünk”

A haiti válogatottal a labdarúgó-vb-t megjárt támadónk készen áll, hogy vezére legyen a Fradinak.

Így várjuk a Vojvodina elleni UEL-meccset

Férfi labdarúgócsapatunk csütörtökön 20:00-kor az FK Vojvodina ellen lép pályára az UEL selejtezőjében.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin