2023. augusztus 9.
„Lépésről lépésre szeretnék haladni”
Férfi labdarúgócsapatunk támadója, Tokmac Nguen a múlt héten játszott először május óta.

A vasárnapi, Fehérvár FC otthonában 5-3-ra megnyert bajnoki mérkőzésen csereként tért vissza a Ferencvárosba Tokmac Nguen, aki ezt megelőzően egy sérülés miatt még az előző idény végén, május 1-jén, az Újpest FC otthonában játszott tétmeccset. A norvég támadó számára sokat jelent, hogy újra pályára léphetett.

- Vasárnap, a Fehérvár FC elleni bajnokin bő 20 percre beállhattál, ezzel május óta először kaptál lehetőséget. Hogy érezted magad a pályán?
- Remek volt, már csak azért is, mert előtte valóban elég régen, még az előző szezonban, egy Újpest elleni derbin léphettem pályára. Azóta sok idő telt el, én pedig mindvégig csak abban bíztam, hogy hamar vissza tudok térni. Egy kicsit talán több időt vett igénybe a rehabilitációm, mint gondoltam, de sikerült, visszatértem!

- Hogyan élted meg a felépülésed időszakát?
- Nehéz időszak volt, ráadásul a gyógyulási szakasz féltávjánál volt egy kisebb komplikáció is. Ez viszont már a múlté, most már jól vagyok, a Fehérvár elleni mérkőzéssel végleg magam mögött hagytam a nehézségeket.

- Tagja vagy a Konferencia Liga-selejtezőre benevezett keretnek, Máltára is a csapattal tartottál. Mi a következő lépés?
- Lépésről lépésre szeretnék haladni. Amikor számít rám a vezetőedző, itt vagyok, hogy segíthessek a csapatnak. Szeretném én is hozzátenni a magamét a Ferencváros sikereihez, igaz, eleinte biztosan kevesebb lehetőség jut csak, de azért dolgozom, hogy idővel újra stabil helyem legyen a csapatban.

- Mit vársz a következő ellenféltől, a Hamrun Spartanstól?
- Az első mérkőzést Máltán rendezik, a hazai pálya pedig előnyt jelenthet a Hamrunnak. Ellenfelünk bizonyára gólokat szeretne majd szerezni, hogy kedvező helyzetből várhassa a budapesti visszavágót. Mi ugyanakkor az elmúlt években rengeteg tapasztalatot gyűjtöttünk a nemzetközi mérkőzésekről, ezúttal is azt várom, hogy mindenki 100 százalékot nyújtson.

A Hamrun Spartans elleni meccset az EKL-selejtező 3. fordulójában rendezik augusztus 10-én, csütörtökön 19.30-as kezdettel.

Jegyek a visszavágóra

A Hamrun elleni párharc második mérkőzését a budapesti Groupama Arénában rendezik augusztus 17-én, 19.00-s kezdettel. Belépők továbbra is a bajnoki árakon válthatók online a meccsjegy.fradi.hu-n, vagy személyesen a Groupama Aréna jegypénztáraiban (H.: zárva, K-P.: 10-18, Szo.: 9-13, V.: zárva, kivéve meccsnapon). Bajnoki bérleteseink 20 százalék engedményt kapnak a jegyárból, emellett a bérletes helyüket három napig, azaz augusztus 10-e éjfélig foglaljuk!

Jegyek továbbra is kaphatóak a Puskás Akadémia elleni augusztus 13-i, hazai bajnokira!

Cikkajánló

Keane: "Hiányzott belőlünk az intenzitás"

Vezetőedzőnk szerint a második félidőben megvolt a lehetőségünk a gólszerzésre a DVSC ellen.

Varga és Gartenmann Groupama Fair Díjat kapott

A díj átadására a DVSC elleni mérkőzésünk szünetében került sor a Groupama Arénában.

Egygólos vereség a DVSC ellen

Bajnoki címvédő férfi labdarúgócsapatunk 1-0-ra kikapott 2025 utolsó hazai bajnokiján.

Tippeljen, és nyerje meg Varga Barnabás dedikált mezét!

Nyereményjáték a Fradi Facebook-oldalán, tippeljen a DVSC elleni hazai bajnoki végeredményére!

Fradi Zóna Értékelés Live a DVSC elleni bajnokin

Vasárnap 14.25-től várják önöket vendégeink a Fradi Zóna Értékelés Live by iFOREX Europe legújabb adásában.

Keane: „Kell a két győzelem és utána jöhet a pihenő!”

Vezetőedzőnk is tudja, itt az év vége, de nagyon nagy szükség van a maximális hat pontra a bajnokságban.

10 nemzetközi győzelem, Keane beérte Nyilasit és Blumot

Robbie Keane kevesebb, mint egy év alatt jutott el 10 nyertes nemzetközi találkozóig.

FTC-DVSC: 50 %-os meccsnapi áresés

2025 utolsó hazai bajnokiján féláron tehetnek szert szurkolóink különböző kabátjainkra.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin