2022. szeptember 27.
Magabiztos siker a Soroksár ellen
Csapatunk 4-1-re nyert felkészülési mérkőzésen az NB II-es "kis Fradi", vagyis a Soroksár ellen.

33-szoros bajnok és 24-szeres kupagyőztes férfi labdarúgócsapatunk a válogatott szünetben is gőzerővel készül az előtte álló feladatokra, a bajnokságra a MOL Magyar Kupára, valamint az UEFA Európa Liga-csoportmeccsekre. A felkészülés részeként csapatunk a "kis Fradi", vagyis az NB II-ben szereplő, az FTC élő legendája, Lipcsei Péter által edzett Soroksár ellen lépett pályára. A mieink a Bogdán – Wingo, Thelander, Vécsei, Botka – Sigér, Esiti – Auzqui, Mercier, Tokmac – Boli kezdővel álltak fel.

Az ötödik percben Bogdán Ádámnak kellett lehúznia egy beadást, majd Auzqui kiváló indítása után Boli mehetett a kapura, de az utolsó pillanatban sikerült tisztáznia egy soroksári védőnek. Két perccel később a csapatkapitányi karszalagot viselő Sigér lőtt el egy nagyjából 20 méterről visszatett labdát, azonban a kísérlet mellé ment. A 12. percben csapatkapitányunk már jobban célzott és kilőtte a bal felső sarkot (0-1).

Rögtön közel jártunk az újabb találathoz, Boli elől megint az utolsó pillanatban rúgták el a labdát. Nem sokkal később Tokmac próbálkozott távolról, de a labda elpattogott a bal kapufa mellett. A 28. percben Boli passzát az előre húzódó Wingo váltotta gólra (0-2). Két perccel később a meccs napján a 35. születésnapját ünneplő Bogdán Ádámnak kellett hárítania egy soroksári lövést, majd egy közeli fejest is nagy bravúrral védett az ünnepelt. A 2x35 perces találkozó első félidejének a végén 2-0-ra vezettünk.

Nagy soroksári helyzettel folytatódott a találkozó, de Bogdán hárította a hazaiak ziccerét, majd a másik oldalon egy szöglet után Thelander emelkedett a legmagasabbra, és tökéletesen bólintott a hálóba (0-3). A 49. percben Mercier mintaszerű beadását Boli lőtte mellé, majd az 53. percben Tokmac sem talált kaput. Nem sokkal később megszületett a Soroksár szépítő gólja, de rögtön jött a válasz Marquinhos révén (1-4). A hajrában Zyen Jones közelről próbálkozott, a kapus azonban védett.

Csapatunk végül 4-1-re nyert a Soroksár elleni felkészülési meccsen, így jó előjelekkel várhatja a vasárnapi, Kecskemét elleni idegenbeli bajnokit.

Férfi labdarúgás,
felkészülési mérkőzés

Soroksár - FTC 1-4 (0-2)
Szamosi Mihály Sporttelep

Gólszerzőink: Sigér (12.), Wingo (28.), Thelander (42.), Marquinhos (57.)

FTC-Kisvárda: parkolási információk

Parkolójegyét kizárólag online, a meccsjegy.fradi.hu/parkolo oldalon tudja megváltani!

Sztankovics: „Bajnoknak kell lennünk!”

Vezetőedzőnk szerint a Kisvárda ellen az egyetlen cél a bajnoki cím megszerzése lehet.

Eltűnt derbihősök: Nacer Bouiche

A Fradi TV sorozatának második részében focicsapatunk első afrikai légiósával találkozhatnak – VIDEÓ!

Együtt a lelátón! – Elindult a bérletértékesítés!

Nagy kedvezményt kapnak, akik az early bird időszakban vásárolják meg bérletüket a 2024/25-ös idényre.

FTC-Kisvárda: meccsnapi programok

Április 20-án, szombaton a Kisvárda elleni bajnokin az Egészségnap kerül a középpontba.

Közösen ültetett fát az FTC és a Provident

A pénzügyi szolgáltató vállalat Provigreen elnevezésű programjában az április a fenntarthatóságról szól.

A Föld Napja: Szedd össze magad!

A Föld Napja alkalmából különleges eseménnyel készül klubunk a Kisvárda elleni labdarúgó bajnokira.

Zachariassen is nézett, amikor Wingo rávágta, hogy…

Futballistáinkat különleges játékra hívtuk, amelyben az Újpest, a Barca és a Liverpool is pontot ért - VIDEÓ