2023. december 14.
Megvan az újabb kupatavasz!
A Fiorentina elleni hazai 1-1-gyel csoportmásodikként továbbjutva várhatjuk az UEKL folytatását.

34-szeres bajnok férfi labdarúgócsapatunk a Fiorentinát fogadta az UEFA Európa Konferencia Liga F-csoportjának 6. fordulójában. A két együttes októberi, firenzei találkozóján 2-2-es döntetlen született, miután a hazaiak kétgólos hátrányból egyenlíteni tudtak. A mérkőzés előtt a kvartettet a már biztosan továbbjutó olaszok vezették, csapatunk pedig a második helyen állt, három ponttal megelőzve a harmadik Genket, így a továbbjutáshoz egy döntetlen is elég lett volna. Dejan Sztankovics a Dibusz - Makreckis, Cissé, Aaneba, Civic - Esiti, Abu Fani - Katona, Zachariassen, Marquinhos - Varga Barnabás kezdőcsapatnak szavazott bizalmat.

Az első percekben csapatunk többet birtokolta a labdát, és ebből próbált építkezni. A kilencedik percre már kiegyenlítődött a játék, ekkor Mandragora lőtt kapura, de Dibusz Dénes védte a próbálkozást. A félidő nagy részében mezőnyjáték folyt, egyik fél sem tudott komolyabb helyzetet kialakítani. A 34. percben egy szép támadás végén Katona lövését védte Christensen, majd a kipattanóra Civic érkezett, de a vendégek kapusa megint bravúrral hárított. Két perccel később Varga próbálkozott, kísérlete csak centikkel kerülte el a kaput.

A fordulást követően már nem kellet sokat várni a találatra, a 48. percben Marquinhos hagyta ott védőit, majd középre adta a labdát, az érkező Zachariassen pedig a hálóba lőtt (1-0). Hat perccel ezután a Fiorentina veszélyeztetett, egy szögletet követően Milenkovics fejelt a bal kapufa mellé. A 64. percben megint Marquinhos húzott el a jobb szélen, Katonához passzolt, aki a rövidet vette célba, de Christensen a helyén volt. A 73. percben a vendégek egyenlítettek, egy szöglet után Ranieri lőtt a kapuba (1-1).

A mérkőzésen több találat már nem esett, így együttesünk az előző idény után ezúttal is továbbjutott a csoportkörből, és várhatja a hétfői sorsolást. A kieséses szakaszban először februárban lépünk pályára, ellenfelet pedig az Európa-ligából kiesők közül kapunk a rájátszásban, ahol az UEKL-nyolcaddöntőbe jutás lesz a tét.

Férfi labdarúgás
UEFA Európa Konferencia Liga, F-csoport, 6. forduló
Budapest, Groupama Aréna, jv. Godinho (portugál)

FTC-ACF Fiorentina 1-1 (0-0)

FTC: Dibusz - Makreckis, Cissé, Aaneba, Civic (Botka, 65.) - Esiti (Ben Romdhane, 79.), Abu Fani - Katona (Besic, 79.), Zachariassen, Marquinhos - Varga B. (Lisztes, 57.)
Vezetőedző:
Dejan Sztankovics

ACF Fiorentina: Christensen - Kayode, Ranieri, Milenkovics, Parisi - Mandragora (Nzola, 63.), Lopez - González (Ikoné, 20.), Barák, Brekalo (Kouamé, 63.) - Beltrán
Vezetőedző:
Vincenzo Italiano

Sárga lapok: Cissé (60.), illetve Mandragora (10.), Milenkovics (31.)

Gólok: Zachariassen (48.), Ranieri (73.)

Sztankovics: „A szezonnak még nincs vége”

Vezetőedzőnk beszélt várakozásairól az MTK elleni bajnoki előtt.

„Az anyám!”: Dibusz és az FTC ajándéka Bodrogi Gyulának

A Nemzet Színésze nemrég ünnepelte 90. születésnapját, klubunk pedig emlékezetes ajándékkal lepte meg – VIDEÓ!

Botka Varga Barnabásnak adott tippeket, de megfogadta?

Focistáink ismét fát ültettek a Budakeszi Vadasparkban, ahol Dibusz Dénes kisfia ismét ellopta a showt – VIDEÓ

Sajtóakkreditáció a DVSC elleni bajnokira

A sajtó munkatársai május 2., csütörtök 12.00-ig adhatják le akkreditációjukat a vasárnapi bajnokira.

„Örülök, hogy segíthettem a csapatnak döntőbe jutni”

A Nyíregyháza 2-1-es legyőzése után a mindent eldöntő gól szerzője, Edgar Szevikjan értékelt.

Leandro: „Az utolsó pillanatig hittünk a fordításban”

Pályaedzőnk, Leandro de Almeida a győzelem után kiemelte a csapat küzdeni tudását és akarását.

A hajrában harcoltuk ki a kupadöntőt!

35-szörös bajnok férfi labdarúgócsapatunk 2-1-re nyert a Nyíregyháza ellen a MOL Magyar Kupa elődöntőjében.

Exkluzív: ilyen a bajnoki pezsgőfürdő Fradi-módra

Ünneplés a szurkolókkal a pályán, nagy buli a színfalak mögött, így ünnepeltük a 35. bajnoki címet – VIDEÓ!